Strana 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 210
Like Tree616Likes

tema: Moj sat pre i posle servisa

  1. #21
    Mlađi član
    Član od
    16.1.2012.
    Lokacija
    Macedonia
    Poruke
    70
    Lajkovi
    494
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Evo slike u prilogu od spoljasna restavracija sata
    nakon sredjivanje maalo je tesko da se slika,ali koliko sma uspeo da dolovim od ono sta sam uradio

    Moj sat pre i posle servisa-19690828.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690829.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690830.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690831.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690832.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690833.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690834.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690835.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690836.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690837.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690838.jpgMoj sat pre i posle servisa-19690839.jpg

    od sledeca nedelja stizu slike od restavracija cifera,i kopletiranje sata.
    RUS, vladas, jagos and 4 others like this.

  2. #22
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Fino, fino odrađeno. Čime i kako je polirano?

    Očekujemo nove fotografije, novih radova.

    Pozz!

  3. #23
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Dobrodošao na forum i moje čestitke na uloženom trudu za restauraciju Longinesa. Bravo, samo napred

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    I mene zanima cime si to uradio? Aj za pastu bi se i snasao ali me zanima sa cime si polirao, jel neka cetka u pitanju ili si krpom iz ruke i da li si koristio vodenu smirglu pre finalnog poliranja. Posebno me zanima tahnika posto vidim(ukoliko dobro vidim) da je narukvica "brusena" a kuciste "polirano" ili mi se cini?

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    bravo druze moj samo napred ako ti treba pomoc oko smirglanje zovi me
    bezbi likes this.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Citat Baronn kaže: Pregled poruke
    Hvala na odgovru ,cisto me zanimalo koliko naplacaju majstori za restavracija.

    Restavracija na moj satova radim ja licno sam, kompletne restavracije od nadvoresne na remeni i kuciste sata, do samog mehanizma i cifer,

    Evo slike od Longies Admiral koj sam poceo da restavriram ovo su slike pre restavracije
    i vidlivo je da je sat u dosta lose fizicko stanje, a mehanizam mu radio odlicno, to ne moze da se vide

    Prilog 24876Prilog 24877Prilog 24878Prilog 24879Prilog 24880Prilog 24881Prilog 24882Prilog 24883Prilog 24884Prilog 24885Prilog 24886


    Uskoro cu da stavim slike od kompletno restavriran sat.
    i sat ce biti na moju ruku
    Poslednja ispravka: bt321 (11.5.2012. u 20:55)

  7. #27
    Mlađi član
    Član od
    16.1.2012.
    Lokacija
    Macedonia
    Poruke
    70
    Lajkovi
    494
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    I mene zanima cime si to uradio? Aj za pastu bi se i snasao ali me zanima sa cime si polirao, jel neka cetka u pitanju ili si krpom iz ruke i da li si koristio vodenu smirglu pre finalnog poliranja. Posebno me zanima tahnika posto vidim(ukoliko dobro vidim) da je narukvica "brusena" a kuciste "polirano" ili mi se cini?
    Ajd da probam da odgovrim na pitanja,
    procitao sam na forum da mnogo koriste smirgle za poliranje ,to nije moj nacin na poliranje ,
    ja licno koristim profi alat za poliranje , sam vremenski proces za ovaj sat do sada je bio 14 sat t.j 3 dana, prvi dan
    je bio 8 sati ,i sledeci 2 dana po 3 sata,samo restavriranje nije jos zavrseno,ne znam koliko se vide ali ima jos neociceni delova na sat.
    Poliranje koj radim je sam klasican nacin sa tvrdom pastom i alat za poliranje ,ali pred sam prosece poliranje je sredjivanje na sat od ogrebotine ,i nakon svaka fizicka obrada delovi ode na ultasonic ciscenje i do 20 minuta zavisi u koja faza je .
    I da odgovrim na pitanje izmedju remen i naruvice nema razlika kada se gleda uzivo zavrsno su polirani i narukvica i kuciste
    ali razlicite forme na remen i kuciste
    dobije se razlicite slike jer sama svetlos i refleksija pada pod razlicni uglovi i se dobija takav izgled na slike,nakon poliranje mnogo je tesko da se odradi dobra slika.
    Ako neko zeli da se bvavi ozbilnjo sa ovom najpre treba da nabvi dobar alat,i posle sve samo po sebe,
    za profi alat za pocetak da se radi sve kako treba potreno je od 1000-1500 e
    zavisi stace da kupi i sta zeli neko da radi,ja konkretno stvari nabavljujem iz nemacke posto sam u mk i to ne mozem da najdem u slobodna prodaja,u srbija koliko znam ima neke sajmove za juvelire i casovnicare,pa mislm da neke firme izloze tamu profi alat,lepo bi bilo kad je ko ima interes da poseti.

    Uskoro pocinjem nova restavracija na Omega Seamastes Automatik evo slie od sata,kupen na limundo,cekam da dobijem po posti pa da pocnem sa rad.
    evo slike od sat kad pocnem sa njega okacim slike ,nadam se da ce izaci lep sat od njega Moj sat pre i posle servisa-111.jpgMoj sat pre i posle servisa-222.jpgMoj sat pre i posle servisa-333.jpg

  8. #28
    Mlađi član
    Član od
    16.1.2012.
    Lokacija
    Macedonia
    Poruke
    70
    Lajkovi
    494
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Evo jedan klip kako se radi profesioalno polranje na sat Breitling
    ali ni od blize nije pokazan celo proces ,to treba da razumete posto neka ovakva radnja naplati debelo za da restavriranje Breitling
    tako da i ja ne mozem sve koraci da pokazem nesto ostane mala tajna

    Djordje, Mister No, banja and 5 others like this.

  9. #29
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Zidn sat sa očišćenim mehanizmom i neočiščenim federhausom
    Moj sat pre i posle servisa-polirani-zidni.jpg
    sad treba izvršit popravak sata pa zvršno poliranje ičišćenje
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #30
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Moj sat pre i posle servisa

    Baronn, dobrodošao na forum i svaka čast za sređivanje tog Longinesa koji je bio u katastrofalnom stanju.

    Sa nestrpljenjem očekujem fotografije sređenog cifera, kao i fotografije restaurirane Omege, i ne sumnjam da ćeš i tu odraditi odličan posao.

    @watchmag01
    Hvala na fotografiji mehanizma zidnog sata, to je nešto što se zaista retko viđa.

Slične teme

  1. Rad BPM Servisa
    By Angelos in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 7.4.2016., 7:43
  2. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 24.2.2012., 16:10
  3. Posle 300 godina - satovi Raketa na BaselWorld-u! :)
    By sima hrabri in forum Ruski satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.1.2011., 21:06

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •