Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Question Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900

    Zdravo svima,

    Nasao sam u ormanu stari dzepni sat koji mi je ostao od dede. Bilo bi lepo da ga sredim da radi, ali mu nedostaje krunica. Zna li neko gde mogu da nabavim? Da li tu postoji neki standard, pa da mogu da uzmem neku drugu koja ce raditi posao? Ako dobro kapiram, preko krunice se otvaraju i prednja vratanca, ne znam da li je to slucaj kod svih dzepnih, iskreno, ovo je prvi koji mi je u ruci

    sa krunicom bi trebalo da izgleda ovako

    Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900-antique-zenith-silver-grand-prix-paris-1900-pocket-_1.jpg

    moj izgleda ovako

    Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900-20191002_104026.jpg

    Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900-20191001_092017.jpg

    Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900-20191001_091952.jpg

    Hvala unapred,
    Bane

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900

    greska, zapravo treba da izgleda ovako, na slici gore je krunica koja nema dugme za otvaranje poklopca

    Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900-antique-silver-zenith-grand-prix-paris-1900-pocket-watch-zenith-pocket-watch-serial-numbers-s-4f.jpg

    Nasao sam na netu ove krunice https://www.esslinger.com/watch-part...-watch-crowns/
    Mada nisam siguran ni da li je to to, niti koju od ponudjenih da uzmem. Ima par razlicitih varijanti. Nemam nesto precizno da izmerim precnik osovine za krunicu, ali koliko mogu da procenim obicnim lenjirom, trebalo bi da je 1.2mm, sto bi znacilo da treba "tap 6" model. To bi u teoriji znacilo da samo ovaj "8.4mm antique tap 6" model moze da bude kandidat, ali je pitanje da li uopste gledam u pravu stvar

  3. #3
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Krunica za stari Zenith Grand Prix 1900

    Nesto mi je kockast taj vrh kljuca, mozda da napravis jednu sliku kljuca izbliza? Stari zenithi cesto imaju kljuc koji je "nabijen" u krunicu...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •