Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By RUS

tema: Džepni sat Молния - restauracija

  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.5.2013.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Džepni sat Молния - restauracija

    Пронашао сам данас међу старим стварима џепни сат марке Молнија, у лошем стању.
    Наиме, на њега се нахватала буђ, а има и воска по себи. Такође му недостаје и секундара.
    Ни ланац му није баш репрезентативан, узимајуђи у обзир да је кренуо да рђа.
    Занима ме неко добро место за рестаурацију и цена исте како би знао исплати ли ми се или не.

    Качим 2 слике лошег квалитета (сликално мобилним телефоном) мада мислим да се види оквирно о чему се ту ради.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepni sat Молния - restauracija

    Veliki pozdrav i dobrodošlica.
    Malo sam zahrđao s ćirilicom al mislim da sam bit stvari shvatio.Koliko vidim pronašao si Molniju i sad te zanima dal i gdje servisirat sat.Ni u kom ludilu to ne radi,već je takvu kakva jest spremi ako ima sentimentalnu vrijednost,a ako nema slobodno baci i kupi neku u oglasniku u dobrom stanju.Oprosti ako sam preagresivno odgovorio al na žalost cijena servisa sata doći će te skuplje no što sam sat vrijedi i za koliko možeš kupit novu Molniju.Smiješno al istinito.
    u početku svog kolekcionarstva dobio sam na poklon štopericu rusku.i ja odmah s njom na popravak pošto je nemirnica bila strgana.Kad ono cijena popravka 15 € i to sam super prošao jer se znadem s urarem.A kad ono u oglasnicima štoperica u radnom stanju i po 10€.Al na greškama se uči.
    Lp

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Džepni sat Молния - restauracija

    Dobro dosao na forum.
    Slazem se sa fotopetrom, sredjivanje se isplati jedino ako ima neku sentimentalnu vrednost, tj ako je neka vredna uspomena.
    Nazalost dzeni satovi nisu bas previse cenjeni, a ruski jos manje.
    Takvu Molniju o dobrom estetskom i radnom stanju mozes da nadjes za 10-20e(max).
    Cena restauracije bi sigurno bila veca od vrednosti samog sata.
    fotopetar likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Novi član
    Član od
    1.5.2013.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepni sat Молния - restauracija

    Хвала на вашим одговорима, били су од помоћи.

    Дао сам сат оцу, који се много обрадовао мислећи да га је заувек изгубио.
    С разочарењем сам му пренео ваше утиске како би рестаурација била прескупа на шта ми је одговорио, парафразирам, "Ма каква црна рестаурација, чуваћу га оваквог."

    Поделио је самном и причу о томе како му је испао сат на терену у Шиду пре 30-ак година с велике висине, исти се расуо у парампарчад да би он на крају скупио све делове, однео га код сајџије који га је поправио и сат дан данас ради.

    Ово ме је све нагонило да купим себи своју муњу. Гледао сам цене на лимунду/купујем-продајем и заиста су смешне, врте се око хиљаду и по динара.

    Још једном, хвала на одговорима и леп поздрав!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •