Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By kiko12

tema: Citizen - Eco Drive - Ne dopunjava se

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.6.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Citizen - Eco Drive - Ne dopunjava se

    Pozdrav svima.
    Pre 5 godina sam kupio Citizen Eco Drive (AT8011-55E) u Bomaru u nadi da ce mi trajati godinam,medjutim izgleda da nije bas tako.
    Sat je radio perfektno do aprila 2018, kada sam ga uzeo sekundara mu bila na 0 i nije davao znakove zivota, odnesem u Bomar servis posle par dana mi vrate sa objasnjenjem "baterija dopunjena, baterija ispravna, sat nuliran, uhvatio signal", ja ih pitam kako je moguce da se ispraznila baterija kad stoji van kutije na dnevnoj svetlosti na istom mestu vec skoro dve godine oni slezu ramenima, govore da ne znaju, da sacuvam papir od servisa pa ako se opet desi da ponesem i taj papir, reko ok. Naplate oni meni 900rsd dopunjavanje baterije.
    Pocetkom decembra 2018 opet se desava isto, ja sa starim papirom odnesem u prodavnicu da salju na servis, ovaj put malo detaljnije objasnim, da je bio na svetlosti bas eto 04 Novembra sam bio ceo dan (suncani) napolju u kratkim rukavima i morao se napuniti, znaju da baterija u mrklom mraku moze da izdrzi 3 meseca (na sajtu cak pise i 6meseci) nemoguce je da se baterija ispraznila tj da nije dopunjena.
    Salju oni u servis, prodje nedelju dana ne javljaju se, zovem ja njih, javlja se jedna zenska persona koja "glumi" servisera, pitam je za sat ispada da ga nisu ni pipnuli, obecava da ce sutra reci casovnicaru da ga proveri.
    Zovu sutra ista ta osoba mi objasnjava da je casovnicar dopunio sat, baterija ispravna i da je sat ok i da je bio u mraku, da fabrika opreporucuje punjenje na svakih 6 meseci a to je bas eto sada od aprila, ja je pitam zar to znaci da trebam svakih 6 meseci da saljem sat kod njih da ga pune "hahah, ne ne, onda bi bili pretrpani, sat se sam puni" reko odlicno ovaj se ne puni, "pa ja gospodine ne znam koliko je on bio na svetlosti, verovatno ne dovoljno" ja pokusavam da joj objasnim da ne zivim u pecini i da 6meseci bi se koliko toliko napunio gde ona krece da cita fabricko uputsvo i totalnu nebulozu. Dobijem sat nazad, sredinom decembra 2018, evo proslo je 15dana (mozda i manje) sat je na 50%, stavim ga pod neonkom, na 30cm razdaljine preko celee noci da stoji i nije se napunio ni malo.
    Ovo meni izgleda kao da se sat ne puni preko svetlosti, majstor ga je ekspresno napunio tako da kontam da je preko punjaca napunio bateriju ali preko svetlosti nije.
    Meni je Bomara preko glave i tih njihovih servisera, pa me zanima da li neko ima neki drugi servis da mi preporuci ili da pokusam negde u inostranstvu? Cak sam razmisljao da saljem mail i Citizenu direktno.

  2. #2
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Citizen - Eco Drive - Ne dopunjava se

    Probaj da odvrnes krunicu i izvuces u krajnji polozaj da zaustavis kazaljku i tako ga ostavis na dnevnoj svetlost ceo dan, nikako direktno prema suncevoj svetlosti!
    Isprobaj pa javi rezultat...

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Citizen - Eco Drive - Ne dopunjava se

    Nazalost, nemam ni najmanju ideju koga bih mogao da ti preporucim od servisera

    Verovatno si i sam naleteo na informaciju sa linka ispod, vremena punjenja su ogromna, pogotovo ako nije dnevna svetlost. Mada, dok ne dodje prolece, ni sa ovakvom dnevnom svetloscu nije bas sjajno.

    https://www.citizenwatch.com/us/en/r...ing-guide.html

    Da li nosis sat? Stekao sam utisak da je skoro stalno van ruke. (Mali off )

    Ako se baterija puni, a verovatno su probali sa nekim eksternim punjacem kao sto si i zakljucio, mozda je problem u solarnoj celiji.



    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  4. #4
    Član
    Član od
    6.3.2018.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    248
    Lajkovi
    2576
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Citizen - Eco Drive - Ne dopunjava se

    Probaj da smenis bateriju.Mozda ona se pokvarila i ne moze da se puni t.j. ne drzi energiju.Servis napunio ali ona ne drzi ,slicno kako akumulatore.
    eee likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •