Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Ciscenje rdje ca metalnog cifera i jos neka pitanjca ?

    Treba mi mala pomoc, restauriram stari sat, swiss made Marvin Sat je proradio, iako ga je iskusni casovnicar otpisao zbog "neispravne" krunice a kad sam otvorio sat video sam da prvo krunica mora da se okrene par puta ne bi li se sklonila sa zupcanika pa onda moze da se navije

    Sudeci po mehizmu 620a , sat datira negde iz 67-godine il kasnije, e sad skino sam staklo (pleksi) i cistio rdju i prljavstinu vatom i alkoholom i podosta sam skinuo (al grebiga, zakacih slucajno i odstampan naziv Marvin ) ali ostalo je jos da se skine pa ocu da ga dovedem u tip top stanje, cime je najbolje da uklonim rdju sa metalnog cifera, ima li neko sredstvo za to ?

    Jos 2 mala pitanjca da ne otvaram novu temu:
    1.Jel moguce da se nadje pleksi za njega il da se stavi mineralno staklo ?
    2.Jel moguce da se ispolira i da se skine pozlata okolo posto je pozlata u vrlo losem stanju pa da mu ostane ona obicna srebrna boja celika ?

    Vako izgleda, veoma je slican ovom




  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ciscenje rdje ca metalnog cifera i jos neka pitanjca ?

    Ja sam upravo sredio jedan vintage sat.
    Sto se tice cifera, ja ga ne bih dirao. Malo patine nije na odmet, a sa ciscenjem ga samo mozes ostetiti.
    Pleksi ces lako naci kod casovnicara.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Ciscenje rdje ca metalnog cifera i jos neka pitanjca ?

    Malo sam isprobavao raznorazna sredstva za čišćenje i došao do sledećeg zaključka vezanog za rđu na ciferu: ne čistiti. Većina sredstava će skinuti i boju i lak sa cifera.

    Pošto vidim da si cifer već udesio skidanjem "Marvin" logoa probaj sa Mer, multi shine sredstvom. Ovo će sigurno očistiti i rđu ali sa njom i boju i lak. Ja sam isto koristio da totalno ogoilm cifer do metala pre farbanja trljanjem.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  4. #4
    Novi član
    Član od
    29.8.2023.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ciscenje rdje ca metalnog cifera i jos neka pitanjca ?

    Pozdrav svima
    Imam Marvin sat,star cca 60godina. Probao sam ocistiti cifer i na žalost,dobro sam ga udesio. Ako neko ima ideju sta uraditi,kome se obratiti da se spasi sta se spasiti moze. HvalaCiscenje rdje ca metalnog cifera i jos neka pitanjca ?-0-02-05-4445700983401b9c11d320ba51f8a419199cac93f1ff0aa564e6d60354af7f6c_cb9b477bd071cbdf.jpg

Slične teme

  1. Ciscenje mehanickog sata, rutina ili ne?
    By 23jewels in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 7.6.2011., 23:32
  2. neka nova moda
    By Laslo51 in forum Kafić
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.11.2010., 19:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •