Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.10.2009.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    16
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Automatic nece da se navije...

    Pozdrav svima!

    Posedujem Invicta 8926 automatic (Japan movt) koji je odjednom prestao da radi. Zapravo, ručno navijanje pomoću krunice više ne pomaže, kao ni pokreti ruke pri nošenju sata (mrdanjem sata pokrene se sekundara ali na sekundu ili dve i stane). Par puta sam ga otvarao, čačkao, vadio krunicu i mehanizam, cimao i posle izvesnog vremena sat ume da proradi i da radi oko mesec dana i onda opet stane. Kad proradi primećujem da se onaj mali kružni točkic (balance wheel) osetno sporije obrće nego dok je sat normalno funkcionisao.

    Šta bi mogao da bude problem ovde i da li je moguće da ga sam opravim? Sat je jeftin i ne znam da li bi se nošenje u servis uopšte isplatio.

    Hvala unapred!

    Aca

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Automatic nece da se navije...

    Pozdrav Aco. Koliko god da je jeftin, sat treba da se odnese u servis. Ovo samo casovnicar moze da otkloni, jer ocigledno je problem u mehanizmu. Tako da je to posao za majstora.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    31.12.2019.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic nece da se navije...

    Pokušaj sat da držiš s ciferom prema gore pa pokušaj da ga pokreneš,zatim ga okreni da cifer bude okrenut dolje pa vidi da li ima neke razlike,moguće je da mu je jedna ili čak obe cafne balance whele točka slomljene...

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •