Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Čišćenje spoljašnosti sata

    Interesuje me da li spoljašnjost sata, narukvica, kućište, staklo (u pitanju je Stainless Steel i mineralno staklo) sme da se čisti alkoholom. Znači posle nekog vremena, se između onih karika (ne znam stručan naziv ) na narukvici zavuče raznih čuda, kao i između nekih uglova na kućištu. Znam da se sve to može očistiti i vodom, ali sam navikao da šta god čistim, čistim alkoholom, ali ne znam kako ovi materijali reaguju sa istim.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Čišćenje spoljašnosti sata

    Ja po ovim vrucinama cesce cistim sat.Uzmem staru cetkicu za zube i vodom i tekucim sapunom ocistim.Ako je bas jako prljavo i zelis da ti celik sjaji uzmes pastu za zube i trljas cetkicom,bude dobar rezultat.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Čišćenje spoljašnosti sata

    Treba biti oprezan sa tim alkoholom. Postoje odredjena srestva koja su manje agresivna a mogu fino da ociste. Recimo, ja sam cistio sa nekim sredstvom za ciscenje naocara i optickih uredjaja. Mada sigurno casovnicari znaju sta je jos bolje..

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Čišćenje spoljašnosti sata

    Alkohol nije abrazivno sredstvo! Dobar je protiv masnoća,mada nije efikasan za sve i svaki put! Ako možeš očistiti alkoholom-očisti(ništa se čeliku i staklu neće desiti)!

  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Čišćenje spoljašnosti sata

    Postoje Glicerinski Sapuni u svakoj većoj radnji, cene minimalne, a savršeno otklanjuju masnoće sa površina sata.
    Neki sapuni, šanponi, ostavljaju tragove na satu pa se tuširanja i izbegavaju upravo iz ovih razloga.
    Alkohol otklanja farbu sa sata ako je korona ispisana brojevima, to nemoj zanemariti .

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Čišćenje spoljašnosti sata

    Hvala na odogovorima

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Čišćenje spoljašnosti sata

    Jeste stara tema ali eto da se i ja priključim, večeras sam ugrabio vremena da detaljno očistim svoj Smart Watch Samsung Gear S3 Frontier. Uzeo sam jednu drvenu čačkalicu (za zube, naravno novu ), jednu četkicu, tj. kist koji ima malo grublje dlačice (kist za likovno!) i jednu mekanu četkicu koju upotrebljavam i za čišćenje svojih objektiva za fotoaparate....Imam i povećalo/lupu, sa kojim sam baš vidio sve dataljno ako je negdje ostalo, kao što neko iznad u postu reče-čuda se nahvata sa donje strane sata gdje naliježe na ruku.Pošto sat sa donje strane ima i senzor za visinomjer-iščetkao sam taj senzor, a zvučnike i mikrofon sa blagim potezom drvenom čačkalicom izvukao prljavštinu koja se tu zavukla....poslije samo treba blagim potezima četkice(prvo ovom grubljom pa mekanom) sve iščetkat. Mislim nije sada da izmišljam toplu vodu ali sat stvarno mnogo bolje izgleda.Pošto mi je sat vodootporan (tako makar piše-IP 68), samo sam ga prebrisao sa svih strana vlažnom magičnom krpicom koja ne ostavlja sitne dlačice, komplet sat i kaiševe silikonske.Ako se ne koristi povećalo/lupa teško se i može vidjeti sva ona sitna prljavština koja se zavlači izmedju dugmića, i sa donje strane sata, tako da bih vam preporučio da čišćenje sata obavezno radite sa nekim povećalom.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •