Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Simke206

tema: Čišćenje cifera limuntusom !?

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Čišćenje cifera limuntusom !?

    Saznao sam da su pojedinci uspevali da očiste fleke od stajanja na ciferu kombinacijom limuntusa i vode. Navodno, naspe se malo vode i kesica limuntusa i onda se nekom tankom cetkicom ili cackalicom polako brisu te fleke.
    Nemam iskustva sa ovom metodom pa sam hteo pitati da li je neko od clanova foruma upoznat ili je mozda vec probavao?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Čišćenje cifera limuntusom !?

    Sigurno je da ponekad to može da da dobre rezultate ali...
    To je jedna vrsta kiseline i samim tim postoji i mogućnost da se napravi veća šteta nego korist.
    Mislim da je bolje taj tretman odrađivati sa nekom sapunicom ,koja je baza, i samim tim manje agresivna.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Ja sam probavao sapunicom ali nije davalo rezultata dok ne pocnem jace da trljam cetkicom ali tad krene da se skida prvi sloj boje na ciferu i dalje i samo znate...

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Čišćenje cifera limuntusom !?

    Nešto sam slično pitao člana Simke206, a već je i spominjao čišćenje cifera. Ukoliko nemaš neki sat na kome ćeš vežbati, najbolje je da se ne zezaš time i rizikuješ da napraviš još veću štetu. Za nezgodne zahvate kao što je ovaj, najsigurnije rešenje je časovničar.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Čišćenje cifera limuntusom !?

    Ovako nikako sa cetkicom cistiti uzmi stapice za ciscenje usiju ne stiskati Po ciferu ,laganim pokretima povlaciti stapic i PrVO sa Cistom vodom probati , nesto bolja varijanta je smesa Paste za zube i zamesati sa doste vode Ali ako nisi radio ovakve stvari nikad ostavi se pipavog posla , limuntus grize lak na ciferu i napravices samo stetu. Osim ako nemas stari cifer i nije ti stets da ga upropastis na vezbanju.
    somy likes this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Čišćenje cifera limuntusom !?

    Danas sam sa servisa podigao sat, pa sam s urarom razmijenio koju riječ baš o čišćenju cifera. Kaže da je to pipav posao i tko se upušta u to treba biti jako oprezan jer se lak lako uništi, preporuča samo vodu pomiješanu s malo deterdženta ništa više od tog. Postoje također i srebrni ciferi koji su puno lakši za čišćenje ali oni postoje samo na na high-end i luksuznoj klasi satova

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •