Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree4Likes
  • 1 Post By piksi
  • 1 Post By srdjanr
  • 2 Post By Baron

tema: Kupovina Longines HC - Beograd

  1. #1
    Novi član
    Član od
    5.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kupovina Longines HC - Beograd

    Pozdrav. Posto u narednom periodu planiram kupovinu prvog relativno skupljeg sata u zivotu (Longines HC), zanima me koliki je prostor za pregovore oko cene kod distributera u Beogradu? Ako ne moze javno, onda bih voleo da dobijem odgovor makar putem privatne poruke. Takodje, zanima me kako uopste taj proces pregovora (cenkanja?) ide, nekako mi je tesko da povezem kupovinu luksuznog dobra sa trazenjem popusta, iako sam citajuci forume dosao do zakljucka da je to sasvim normalno. Hvala unapred.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Kolega, dugo nema odgovora na ovaj post, a mislim da znam i razlog tome.
    Naime, čini mi se da je cena mnogim nešto skupljim satovima kod nas veća nego ona po kojoj se može nabaviti u inostranstvu.
    Ovog puta napravio bih kratko poređenje cena za model Longines HydroConquest L3.695.4.03.6

    automatik 41 mm, koji posedujem a kupljen je prošle godine. Neminovno je da su satovi svake godine po malo skuplji, takav je slučaj i sa ovim modelom.
    Cena na sajtu authentic watches je usd 1,275, a na premiumwatches je sa sniženjem eur 925. Naručivanje preko ovih sajtova naravno podrazumeva i dodatne troškove tako da se cena značajno uvećava.

    Cena u Beogradu je oko eur 1,250, što je dosta više nego na premiumwatches. Ova cena naravno može da se nešto smanji.
    Većinu satova sam kupovao u inostranstvu, tako da nemam iskustva kako idu pregovori oko cene kod nas, ali uvek treba pokušati. Konkretno za Longines sam pitao u jednoj radnji koja ih prodaje u BG u Delta City, prodavačica mi je rekla da bi mogla cena da se spusti za 10 do 15%. Uz ovakav popust dolazimo otprilike do originalne cene sa premiumwatches.

    Pozdrav i srećno sa kupovinom.
    RadeP likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    5.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Dobio sam jedan odgovor preko privatne poruke, ali svakako je fino cuti i drugo misljenje. Oko hiljadu evra je cena koju bih platio, bas zbog tih cena u inostranstvu koje sam video i koje dolaze i ispod 1000. Opet, u nekom narednom periodu nemam mogucnost kupovine u inostranstvu, pa sam osudjen na domacu varijantu u ovom trenutku. Bitno je da ta cena moze da ide na dole, sa 15% vec deluje sasvim prihvatljivo. Hvala

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Kolega RadeP,

    ako si već primoran da sat kupuješ ovde a ne u inostranstvu, pogledaj koji prodavci ovde imaju Longines HC i kreni u njihov obilazak.
    Kao što je kolega Piksi rekao, svuda možeš da očekuješ neki popust. Obično ga prodavci u pojedinim radnjama odmah ponude, dok ga negde neće ni spomenuti dok ga sam ne zatražiš. Govorim ti iz ličnog iskustva koje sam stekao kupujući jedan sat u našim radnjama. Prilikom te kupovine sam u startu dobio 10%, a nakon dodatnih pregovora još 10%.
    Ta snižena cena je bila u rangu cena na Nemačkom tržištu, pa sam se zbog toga i odlučio na kupovinu ovde.
    Da sam kojim slučajem kupio sat u Nemačkoj imao bih još i pravo na povrat poreza, pa bi to onda ispalo ekstra povoljno.
    Po meni bi to bila najpovoljnija opcija, pod uslovom da imaš nekog u inostranstvu sa našim pasošom ko bi bio voljan da ti ga kupi i donese.
    Naravno prethodno odmeri dobro sve argumente, pa odluči koja bi za tebe bila bolja varijanta kupovine.

    Srećno pri kupovini.
    RadeP likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Cijena u Podgorici je oko 900€, tako da ako prolazite eto prilike.
    A sad jedno pitanje, u zvanicnom katalogu za 2016. god na našem jeziku je stari brojčanik- sa velikim 12, 6 i 9. Jel zna neko jelnpovučen novi izgled HQ ili je nešto drugo u pitanju?

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Baron u kojoj radnji sad prodaju longines u podgorici

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    https://m.facebook.com/montejw/
    Preko puta profesorske zgrade i Bognera
    jagos and piksi like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Hvala druze

  9. #9
    Novi član
    Član od
    12.1.2016.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina Longines HC - Beograd

    Vidi ovako. Kupio sam Longines Master serije pre par meseci u Moskvi. Cena sa 10% popusta je bila 2100 evra. Ista čuka kod Berića je tada koštala 3000 evra, a u Bomaru malo manje. Koliko se sećam, nudili su mi neki smešan popust, tako da je kupovina napolju bila logičan potez.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •