Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 39
Like Tree29Likes

tema: Zeppelin satovi

  1. #21
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.892
    Lajkovi
    13121
    Reputacioni uticaj
    390

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Kolega Waldi - prvo da pohvalim avatar. United we stand, Living after midnight, pri tome Breaking the law, da bo postali Metal Gods

    Kod Junkersa Swiss Made produkcija Rondinih mehanizama baš i nije česta pojava.

    Ronda ima svojevrsnu specifiku, koja stvara dosta problema onima, koji dublje ulaze u materiju.
    Mehanizme pravi u Švajcarskog a takođe ima ogromnu fabriku u Tajlandu. Tako se isti mehanizam može naći u dve verzije. Swiss Made komponente su prevučene mesingom i označene su Gold Plated, dok su Tajlandske prevučene niklom i označene su sa Nickel Plated. Kao i obično mehanizmi napravljeni u Švajcarskoj nose standard Swiss Made, dok su oni napravljenu u Tajlandu označeni sa Swiss Parts. Obično ih razlikuje i broj umetnih rubina, koji je kod Swiss Made obično duplo veći ali i ovde ima izuzetaka. Na primer hronografi iz Startech linije 3520D i 3540D sadržavaju jednaki broj rubina 4 odnosno 5. Razlikuju se samo po oznaki Swiss Made Gold Plated i Swiss Made Nickel Plated.
    Posoji još jedan izuzetak. Najosnoniji Entry razred Startech Entry X20 i X30, gde su oba mehanizma Nickel Plated, bez rubina a zanimljivo je, da su napravljena u Švajcarskoj Swiss Made.
    Ili naprimer cela serija Mastertech 7000 je Swiss Made. Ne postoji Swiss Parts.
    Zbog svega navedenog, kupac mora pažljivo pristupiti kupovini sata, proveriti podatke o mehanizmu i doneti odluku. Nije ništa loše uzeti i Nickel Plated Swiss Parts, mada je uvek bolje izbor Swiss Madei oponent, iako je nešto skuplji. Bolji materijal garantuje duže trajanje rada sata.
    Ne znam sada, kakva je situacija kod Junkersa ali pre je bilo svega. Od Swiss Parts do Swiss Made. Zavisi od modela. Obično se već po ceni vidi. Sat do 350 € sa hronografom je obično Swiss Parts.
    Npr. funkcije, koje je želeo kolega Mezzano, koristi Maurice Lacroix a taj sat košta preko 1000 €.

    Kod Ronde uvek treba biti pažljiv. Oni uz Miyotu i Seiko pokrivaju najširi segment kvarca i zato je sve tako šareno. Od vrhunskih kallibara do čistog proseka. Ovde je ETA puno jednostavnija.



    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Kolega Haifisch23, da li je Swiss Made proizvodnja garantovana i za ostale Ronde koje u ponudi kod Junkers-a?
    Waldi likes this.

  2. #22
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.892
    Lajkovi
    13121
    Reputacioni uticaj
    390

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Kolega Mezzano,

    Dva kvarca vs. Dva automatika.
    Odluka je vrlo subjektivna. Ja sam u takvim slučeajevima uvek za mehaniku. Kod Zeppelina bih proverio, da li Miyota 821A ima opciju hackinga, jer postoje obe verzije. Satovi u kojima je ugrađen ovaj mehanizam od 2019 godine imaju hacking, dok stariji to nemaju. Sa druge strane Citizen sa Miyotom 8210 nema funkciju hackinga ali zato ima jednom veću vodotesnost i veoma važan podatak - 5 godišnju garanciju, što je jednom i po duže nego kod Zeppelina. Na kraju bih ipak izabrao Citizen a isto bi uradio i u izboru kod kvarca. Radije bih Miyotin Eco Drive nego Rondin Swiss Parts.
    Kada bih morao da biram između Ronda Swiss Made i Miyota Eco Drive, onda bih izabrao Swiss Made.

    Mislim, da su od svih ponuđenih četiri sata Citizen bolja opcija. Ja sam izabrao automatik zbog naklonjenosti prema mehanici. Ali ako želiš u kolekciju uvrstiti sat sa hronografom, onda je Citizen Eco Drive u tom cenovnom razredu uvek najbolji izbor.


    Citat mezzano kaže: Pregled poruke
    Hvala Haifisch! Bilo mi je čudno to da prikazuje dan, a ne mogu da vidim na koji način. Pretpostavljao sam da je greška, ali opet, nisam bio % siguran.

    Šta mi preporučujete:

    1. Gornji model;
    2. Citizen CA7040 https://bomar.rs/citizen-chronograph-ca7040-85e
    3. Zeppelin https://bomar.rs/zeppelin-100-jahre-zeppelin-7656-5
    4. Citizen
    https://bomar.rs/citizen-nj0100-11e



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  3. #23
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Kolega Waldi - prvo da pohvalim avatar. United we stand, Living after midnight, pri tome Breaking the law, da bo postali Metal Gods

    Kod Junkersa Swiss Made produkcija Rondinih mehanizama baš i nije česta pojava.

    Ronda ima svojevrsnu specifiku, koja stvara dosta problema onima, koji dublje ulaze u materiju.
    Mehanizme pravi u Švajcarskog a takođe ima ogromnu fabriku u Tajlandu. Tako se isti mehanizam može naći u dve verzije. Swiss Made komponente su prevučene mesingom i označene su Gold Plated, dok su Tajlandske prevučene niklom i označene su sa Nickel Plated. Kao i obično mehanizmi napravljeni u Švajcarskoj nose standard Swiss Made, dok su oni napravljenu u Tajlandu označeni sa Swiss Parts. Obično ih razlikuje i broj umetnih rubina, koji je kod Swiss Made obično duplo veći ali i ovde ima izuzetaka. Na primer hronografi iz Startech linije 3520D i 3540D sadržavaju jednaki broj rubina 4 odnosno 5. Razlikuju se samo po oznaki Swiss Made Gold Plated i Swiss Made Nickel Plated.
    Posoji još jedan izuzetak. Najosnoniji Entry razred Startech Entry X20 i X30, gde su oba mehanizma Nickel Plated, bez rubina a zanimljivo je, da su napravljena u Švajcarskoj Swiss Made.
    Ili naprimer cela serija Mastertech 7000 je Swiss Made. Ne postoji Swiss Parts.
    Zbog svega navedenog, kupac mora pažljivo pristupiti kupovini sata, proveriti podatke o mehanizmu i doneti odluku. Nije ništa loše uzeti i Nickel Plated Swiss Parts, mada je uvek bolje izbor Swiss Madei oponent, iako je nešto skuplji. Bolji materijal garantuje duže trajanje rada sata.
    Ne znam sada, kakva je situacija kod Junkersa ali pre je bilo svega. Od Swiss Parts do Swiss Made. Zavisi od modela. Obično se već po ceni vidi. Sat do 350 € sa hronografom je obično Swiss Parts.
    Npr. funkcije, koje je želeo kolega Mezzano, koristi Maurice Lacroix a taj sat košta preko 1000 €.

    Kod Ronde uvek treba biti pažljiv. Oni uz Miyotu i Seiko pokrivaju najširi segment kvarca i zato je sve tako šareno. Od vrhunskih kallibara do čistog proseka. Ovde je ETA puno jednostavnija.
    Zahvaljujem na cestitkama! Drago mi je da jos neko ceni tu ekipu.Taj bend je zaista obelezio dobar deo mog zivota a i dan danas mi je vrlo drag. Fan pit, putovanja, uhvaceni suveniri, divni momenti, sve je to deo moje Judas fan karijere Nekom prilikom valja i o tome prodiskutovati

    Da, za Ronde kod Junkersa sam i ja tako mislio. Cak sam bio i iznenadjen da uopste ugradjuju Swiss Made varijante Ronde uopste u neke modele. Prvenstveno zbog cena. Vec sam mozda pisao, po mom istrazivanju, jedino Roamer ugradjuje Swiss Made Ronde u svoje linije bez izuzetka. Na primer, u mom Rosckshell-u se nalazi 5030.D hronograf koja je sa 13 rubina i gold platetd, a postoji i nickel plated sa 6 rubina (swiss parts). Tako i kod Junkersa/Zeppelina nailazim na model (100 Jahre) koji ima 5130.D (hronograf sa funkcijom alarma) koji ima isto dve varijante (gold plated 13 rubina i nickel plated sa 6), ali nikako ne uspevam da saznam koja je verzija u tom modelu Zeppelin-a. Sada, posle dosta snizenja, samo pravilo o ceni i ne znaci puno. Pre par godina bi mozda bilo merodavno reci da je model oko 300-350€, ali danas je svakako povoljniji. Isto kao i za Roamer modele... s tim sto sam za Roamer dobio odgovor direktno od njih na ta pitanja. Junkers za sada ne daje odgovor
    Haifisch23 likes this.

  4. #24
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.892
    Lajkovi
    13121
    Reputacioni uticaj
    390

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Kod Zeppelina & Junkersa je lako saznati, koja se verzija ugrađuje u njihove satove, jer je navedno na zvaničnoj stranici, kod svakog sata. Njihova logika je prilično jednostavna. Uvek, kada imaju mogućnost izabrati jeftiniju varijantu, onda to nije Swiss Made, nego je ona iz Tajlanda, koju navode kaoi Swiss Technology.
    Zato kod hronografa 5030 i 5130 uvek koriste Swiss Technology a ne Swiss Made.
    Samo kod jednog mehanizma prave izuzetak, to je kod kalibra 6004 D, gde koriste Swiss Made verziju.
    Swiss Made mehanizme ugrađuju i u serijama 8XXX, jer ovde ne postoji verzija sa Swiss Technology.
    Zanimljivo je, da kod mehanizma 706 prave grešku, kod kojeg navode podatak Swiss Technology. Zapravo radi se o jedinoj varijanti tog mehanizma sa EOL funkcijom, koja je Swiss Made i ne postoji tajlandska verzija ovog mehanizma.
    Jedine preostale Swiss Made mehanizme, koje koristi Junkers & Zeppelin u kvarc segmentu je ETA iz Fashion line Gxx.xxx.

    U pravu si za Roamer. Oni za razliku od Junkersa i Zeppelina sklapaju satove sa Swiss Made standardom, pa zato i mehanizmi moraju imati izvor iz Švajcarske. Inače, nije samo Roamer, koji koristi Ronda Swiss Made. Ima ih još prilično. Jedino što mi trenutno pada na pamet su Maurice Lacroix i Tag Heuer
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (5.12.2020. u 21:27)
    mezzano and Can'tStand'Ya like this.

  5. #25
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Citat mezzano kaže: Pregled poruke
    Hvala Haifisch! Bilo mi je čudno to da prikazuje dan, a ne mogu da vidim na koji način. Pretpostavljao sam da je greška, ali opet, nisam bio % siguran.

    Šta mi preporučujete:

    1. Gornji model;
    2. Citizen CA7040 https://bomar.rs/citizen-chronograph-ca7040-85e
    3. Zeppelin https://bomar.rs/zeppelin-100-jahre-zeppelin-7656-5
    4. Citizen
    https://bomar.rs/citizen-nj0100-11e



    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Haifisch ti je dao po svom dobrom obicaju apsolutne sve uvide po pitanju mehanizama, tako da se tu nema sta dodati. Medjutim ovi modeli medju kojima se troumis/cetvoroumis su potpuno razliciti po svemu (i estetski i mehanicki) i samo ti znas koji ti vise odgovara. Kako se lomis oko Zeppelina, sto nije cest slucaj, ja mogu da te podrzim dodavanjem da mi je Zeppelin jedan od omiljenih satova u kolekciji, nestvarno lep i neobican, posebno za te pare. Detaljno sam ga opisivao u predstavljanju kolecije, pa ako ti moze znaciti baci pogled (doduse bas ovaj model vidim da nije vise u ponudi).
    Znam da vise nego udvostrucuje cenu ine volim to da radim, ali izneo bih ti jos jedan Zeppelin model koji nude u Bomaru, a koji je ozbiljan korak napred: https://bomar.rs/zeppelin-hindenburg-7060-4
    mislim da je jos neobicniji, upecatljiviji, skupoceniji, a dobijes nekoliko komplikacija, kao i superiorniju Miyotu. Neko ce se naci pametan pa reci da za te pare vec moze da se ukoraci u Swiss made i safirno staklo, ali neka mi onda samo nadje sat makar iole slican ovome... Nesto najpribliznije jedinstvenosti ovih Zeppelina je mozda Longines Master (beli).
    Imas i jeftiniju liniju Flatline modela: https://bomar.rs/zeppelin-flatline-7364-3 ali to vec nije to, meni je ovo vec pomalo genericki.
    I dodao bih jos jednu stvar, ako biras kvarc, ipak bih glasao za Citizena. Em sto je eco drive ipak neka drugacija i neobicna prica u kvarc svetu, em sto ne ide u ovako vintage satove (Zeppelin) turati kvarcnu tehnologiju
    mezzano likes this.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Hanowa Swiss Army već za 200€ daje hronograf Swiss Made sa safirnim staklom.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    mezzano likes this.

  7. #27
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Hvala na pomoći.
    Bio sam na ivici da naručim NY0100, međutim, sada sam pogledao i Hanowa satove, i zaintrigirali su me. Naročito:
    https://bomar.rs/swiss-military-major-6-430304001
    https://bomar.rs/swiss-military-phantom-6-431404001

    Kakvi su mehanizmi u njima. Vidim da stoji da neki od modela Hanowa imaju mehanizme ISA, za koje prvi put čujem. Inače nisam neki poznavalac mehanizama, pa to nije ni veliko čudo.

    Inače, odlučio sam da uzmem Casio SGW400, a drugi ću jedan od gore navedenih.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  8. #28
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Konkretne modele koji si naveo pokrecu Ronda mehanizmi (515 i 5030.D) Prvi je klasican sa prikazom datuma i taj mehanizam je manje vise poznat kao ok mehanizam za taj novac. Ugradjuje se i u nesto skuplje modele satova od Swiss Military, ali daleko je od mehanizma koji ima broj "7" ispred i nudi EOL funkciju

    Drugi je klasican hronograf. Taj mehanizam i ja posedujem u kolekciji i potvrdjeno je da je gold plated verzija sa 13 rubina, ato ga svratava u swiss made verziju. Ovde nisam siguran da li je u pitanju nickel plated (swiss parts) ili gold plated (swiss made)... Ali ako smem da pretpostavim, rekao bih da je prva jeftinija verzija... Nista lose, ali ono, trazimo dlake u jajetu, pa kad vec imamo lupe, da ih iskoristimo

    Za ovaj novac svakako dobar izbor pravis bilo sta da uzmes, a da nije modna marka. Moje neko misljenje. Ali sta god da kupujes, obavezno ne zanemari "srce" funkciju pre svih ostalih!
    mezzano likes this.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Konkretne modele koji si naveo pokrecu Ronda mehanizmi (515 i 5030.D)
    Drugi je klasican hronograf. Taj mehanizam i ja posedujem u kolekciji i potvrdjeno je da je gold plated verzija sa 13 rubina, ato ga svratava u swiss made verziju. Ovde nisam siguran da li je u pitanju nickel plated (swiss parts) ili gold plated (swiss made)... Ali ako smem da pretpostavim, rekao bih da je prva jeftinija verzija... Nista lose, ali ono, trazimo dlake u jajetu, pa kad vec imamo lupe, da ih iskoristimo
    Ako na brojčaniku već piše Swiss Made onda predpostavljam da je gold platet verzoja sa 13 rubina. Demantujte me ako nisam u pravu, u svakom slučaju za mene odlična kupivina za taj novac.
    Evo i moja ovogodišnja prinova sa tim mehanizmom:


    Poslednja ispravka: Baron (6.12.2020. u 20:20)
    eee and chuck like this.

  10. #30
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Zeppelin satovi

    Dizajn Swiss military satova mi se sviđa, a naročito me privlači safirno staklo, jer sat nameravam da nosim stalno, pošto mogu da ga nosim i na poslu i kad ne radim...
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •