Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 48
Like Tree48Likes

tema: Pomoc za odluku

  1. #1
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Pomoc za odluku

    E ovako, ja se mnogo lomim, jos od davno smekam seiko 5, ali opet mi je malo frka oko velicine, probao sam sat koji je pribliznih dimenzija, i nije mi mali al mi je ono na granici, doduse navikao sam na 40+mm.

    A sa druge strane svideo mi se i model J springs sata, sada cu postaviti satove oko kojih se lomim, budzet mi je max 11 000 :/ Kako budem postavljao satove napisacu sta me najvise privlaci a opet sto se lomim.

    Prvi je Seiko SNK381K1
    Prvo sto cu reci je da je ovo sat koji po meni ima sve sto volim, elegantan, pregledan, jednostavan a pre svega kvalitetan, daje mi mogucnost da ga stavim na kozu, obozavam kozne narukvice al opet je "mali"

    Drugi je Seiko SNK809K2
    Kod ovog sata isto kao kod prvog modela, ali tu moram naglasiti da mi je malo "natrpan" cifer

    I treci koji je J.Springs-BEB086
    Kod ovog sata mi se svidja sto odaje utisak veoma mocnog i robusnog sata, isto mislim da bi mu legla lepo koza, e jedino sto ne preferiram te crtice (trouglice) kod oznaka za sate.

    E sada meni svaki predlog/savet/sugestija znaci, takodje i predlozi nekih drugih satova u tom cenovnom rangu.

    Hvala unapred.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Po meni je najlepsi Seiko SNK809K2, a kad bi dodao jos malo para, onda ovaj
    Seiko SNZH55K1 i to bi dobro razmislio da li bi uzeo crni ili beli

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Meni je najlepsi Seiko sa drugog linka, ali obrati paznju, mislim da je i njemu precnik 37mm. Svidja mi se i J.Springs kao robusnija varijanta. Moras sam odluciti sta ti se vise svidja, sto se tice mehanizma svi su isti...

  4. #4
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Ja sam isto za drugi seiko zagrejan, da li zbog oblika izgleda malo robusnije od klasicne petice ? posto sam probao sat kom je kuciste dosta slicno klasicnom seiko-u5 i nije mi bas mali nego ono taman na granici, a mislim da je i stvar navike to.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Da li u obzir dolazi neki Orient s obzirom da se moraju ili kupiti onlajn ili naruciti preko nekog sa oglasa? Orient ima jako lepe modele elegantnih satica koji lepo idu sa koznim kaisevima.

    Ukoliko, da, pogledaj ovo:

    Orient Automatik "Classic" CEV0M001BT - Classic - www.orientuhren.de

    Orient Automatik "Classic" FER1X001W0 - Classic - www.orientuhren.de
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Svidjaju mi se i orient satovi , a da li su sajtovi domaci ? posto ne bih iz inostranstva narucivao. Lepi satovi stvarno

  7. #7
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Na zalost, nisu domaci. Ima na oglasima ljudi koji ih donose iz, recimo, Madjarske (ja sam tako svoj kupio), ali garancija je tamo gde su kupljeni sto bi mogao biti problem. Ako zelis automatik sat za svoj budzet, na domacem trzistu se uglavnom sve svodi na J.Springs i Seiko....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Na zalost, nisu domaci. Ima na oglasima ljudi koji ih donose iz, recimo, Madjarske (ja sam tako svoj kupio), ali garancija je tamo gde su kupljeni sto bi mogao biti problem. Ako zelis automatik sat za svoj budzet, na domacem trzistu se uglavnom sve svodi na J.Springs i Seiko....
    Pa znam, tesko je naci (da ne kazem nemoguce) kvalitetniji a jeftiniji automatik od seika ili J springsa, zato sam i izabrao neke od tih i ovde postavio. Najgori osecaj kad ti se vise satova svidja, svaki na svoj nacin a samo jedan treba izabrati
    jagos and anbeast like this.

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Ako volis ruske satove, imas amfibiju za oko 70$, ali isto mora da se poruci iz rusije.
    Ima i kod nas ih prodaje neki covek, ali je dosta skuplji oko 9000-10000.
    anbeast and 83stojan like this.

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc za odluku

    Ne znam sta bih ti rekao... trziste je takvo kakvo je (jadno). Nemas previse izbora... Koji god on bio podrazumeva neki kompromis.

    Ako uzmes 5 - moras se navici na velicinu (sto mislim da i nije neki problem).

    Ako uzmes J.Springs - Malo je sportskiji pa mu koza bas ne bi legla (ovo je samo moje (nebitno) misljenje)

    Ako zelis Orient, nekog Rusa ili Kineza (zasto da ne) - moras narucivati iz inostranstva
    RUS, 83stojan and zma like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •