Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 83
Like Tree49Likes

tema: Pomoc u izboru sata !

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.8.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc u izboru sata !

    Evo mog suzenog izbora, reciti mi ako imate neke zamereke za neki model ili vam se nesto bas dopada kod nekog od sata.
    1) Candino c4451/3 14000 din (ovde je pitanje da li smeta treca kazaljka preglednosti sata kod ocitavanja vremena? Kao i koji je mehanizam unutar sata, nigde nema tacne oznake pretposatavljam da se radi o RONDA 505.24h ili 515.24h kakvi su oni mehanizmi? Sta mislite o ideji da se kod casonicara ukloni treca kazaljka-crvena ?)
    2) Zodiac ZO7404 21000 din (ovde je dilema kako se ponasa narukvica od kombinacije celika i kaucka prilikom koriscenja ako neko ima iskustva u koriscenju, a i jedan deo sa leve strane sata ima pridodat deo od kaucka sta mislite o ovome, naravno koji je mehanizam unutra???)
    3) Armani AR5870 14000 din (kod ovog modela interesuje me da li je unutra neka mijota mehanizam, i kako bi izgledaom sat sa koznom narukvicom?)

    Hvala unapred na odgovorima!!
    PS: Slobodno predlozite neki drugi model ako Vam se bas dopao!!

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Ja bih najverovatnije izabrao candino. Kod zodiaca mi se ne svidja narukvica,
    A armani ne bih ni uzeo u razmatranje, modni brend koji pravi dobra odela, i tu bih se zaustavio.
    Inace moj predlog u tom cenovnom rangu bi bio:
    Seiko SNZH55K1
    vladas, anbeast, nwolfe and 2 others like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Candino je ok.Brend koji jako cenim zbog izuzetno prihvatljivih cena.Stvarno cenjen brend u okviru Festina grupe.Swiss made je i ima safirno staklo.Ne zaboravi to.
    Zodiac je u sastavu Fossil grupe,ako se ne varam.Lep je,ali precnik mu je 46mm.
    Armani preskoci!!!
    Ne znam da li zelis kvarc ili automatik....Imas u tom cenovnom rangu mnostvo satova.Recimo,pogledaj Swiss Military Hanowa satove. Muški satovi - Swiss Military Hanowa - Poklon Dućan
    Takodje,meni je recimo prelep Swatch Windfall. Swatch YCS410GX
    U svakom slucaju,preskoci Armani.Ne kupujes odelo.
    anbeast, 83stojan and Ignjatovic like this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    1) Ne verujem da će GMT kazaljka da smeta preglednosti. Iako se slažem da je GMT funkcija na satu suvišna, nikako ne bih preporučio njeno uklanjanje kod časovničara.

    1+2) Ne znam koji su mehanizmi u ovim satovima, ali ne verujem da će da prave bilo kakav problem. Ipak je to kvarc

    3) Ovaj model bih izbegao, zbog opravdane sumnje da je kvalitet izrade na nižem nivou. Dobar deo cene satova drži sámo ime brenda.
    anbeast likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Meni je najlepši ovaj Zodiac, inače mi se sviđaju njihovi satovi. Stvar ukusa, Armani nikad ne bih kupio....U tom rangu pogledaj još Casio i Festinu, mada mi je ovaj Zodiac baš , doduše glomazan je, pretpostavljam da imaš malo širi obim ruke, može komično da izgleda kad je ruka mršava a sat veliki.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Moj glas ide Candinu. I vizuelno i u smislu kvaliteta. Zasto bi ti smetala GMT kazaljka?

    O Rondama ti ne mogu reci nista vise nego sto verovatno vec i sam znas. Metalni, popravljivi (za razliku od nekih kvarcasa koji se ne popravljaju nego menjaju celi),mehanizmi sa jednim rubinom. U tom rangu cene sasvim korektan izbor.
    Pogledaj onaj Seiko sto ti je Rus preporucio.

    NIsam siguran kakav dizajn bi hteo? Prtpostavljam nesto sportsko, ali jednostavno i elegantno (takvi su Candino i Armani vizuelno)

    Jel si Candino video kod nas? Gde? Poslednji put kad sam bio u BPM-u nisam video ovaj model.
    RUS and vladas like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Pogledaj onaj Seiko sto ti je Rus preporucio.

    Seiko SNZH55K1
    RUS, vladas and anbeast like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Zanima me sto mislite o ovome satu u pitanju je Invicta evo linka sa Amazona Invicta Men's 12829 Specialty Black Dial Watch: Watches: Amazon.com

    Zapao mi je za oko zbog ogromnog popusta pa me zanima da li vrijedi kupiti ovaj sat za 50$

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Zdravo Darko i dobro dosao na forum. Preporucujem ti da pogledas malo po forumu jer se vec malo na ovu temu pricalo. Invicta ne spada u "omiljene" brendove na nasem forumu a i sire, i na drugim forumima. Kontrola kvaliteta im je vrlo upitna, kvalitet upotrebljenih materijala i mehanizama takodje a najcesce kopiraju tudj poznat dizajn. Najvise iritira bas "prica" na koju "hvataju" kupce a koja lici na razne kineske i kvazi-nemacke i kvazi-svajcarske firme koje postave preporucenu (MSRP) cenu jako visoko pa je onda kao mnogo spuste, pa kupac zavrsi sa utiskom da je napravio ultra povoljan deal a i dalje je preplatio sat!

    Dakle - baci pogled na Casio, Seiko, Citizen, Candino satove a ovo zaobidji!
    No time to lose

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc u izboru sata !

    Iskreno bih ti savetovao da ih zaobidjes.

    Pogledaj ove brendove sto je Vladas preporucio.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoc pri izboru rucnog sata
    By Roleks in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.4.2012., 23:35
  2. Pomoc pri izboru Seiko sata
    By Walter in forum Ankete
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 22.11.2011., 14:18
  3. Pomoc pri izboru rucnog sata
    By Roleks in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 2.10.2011., 14:29
  4. Pomoc pri izboru sata do 200e
    By Radovan in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.3.2011., 8:04
  5. Pomoc pri izboru sata
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 18:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •