Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree8Likes

tema: Omega Seamaster Cosmic 2000

  1. #1
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Omega Seamaster Cosmic 2000

    Danas sam bacio oko na ovaj sat:
    Omega Seamaster COSMIC 2000 (6427323) - Limundo.com

    I posle malo guglanja, prvo me je začudila cena, te pitah prodavca za detalje, kaže da je cal. 1020, da je mehanizam vakuumiran (kao na Rolexima) i da zbog toga ne može da slika isti, da ga je dobio na poklon pre par godina itd. itd. Takođe, koliko vidim na slikama, nema morsku neman na poleđini... U svakom slučaju, sve mi to deluje nesigurno, te vas pitam da li je neko imao iskustva sa prodavcem i da li na osnovu ovih slika postoji nešto što bi ga identifikovalo kao repliku ili original, čemu se zaista nadam

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Ništa ne kupuj dok ne vidiš mehanizam - savjet za bilo koju kupovinu polovnog sata(posebno starog)!

  3. #3
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Dakle da preskačem? Već taj deo sa nemogućnošću slikanja mehanizma nije ulivao poverenje...

  4. #4
    Član Avatar korisnika SanelMNE
    Član od
    18.3.2012.
    Poruke
    131
    Lajkovi
    599
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Slazem se sa Hadzi Daliborom da ne kupujes macka u vreci. Pozdrav

  5. #5
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Bitno je da vidis mehanizam, najbolje da to casovnivar uradi. Usput vakumirani mehanizmi ne postoje.
    anbeast likes this.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    A sta je to "vakumirani mehanizam" ?
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Verovatno je hteo da kaže da se sat otvara pomoću alatke koja radi po principu pumpice, ali ne znam kako se ta alatka zove. Pojedine satove je zaista teško ili nemoguće otvoriti u kućnim uslovima. Posedujem jedan takav, roamer pasadena, koji se otvara na tako specifičan način.

    Ma koliko da je prodavac pošten, mislim bi trebalo da se potrudi i odnese taj sat kod časovničara da ga otvori, pa da zatim fotografiše mehanizam, ili da ode sa kupcem u najbliži servis, jer se teško može očekivati da neko kupi ovakav sat na časnu reč. Tako sam kupio pomenuti roamer. Niko neće kupiti sat bez otvaranja ukoliko ne poznaje prodavca ili ne može da proveri stanje sata. Kada sam kupovao pomenuti roamer, prodavac je i sâm rekao da bi ga bilo najbolje proveriti u pouzdanom servisu po mom izboru kako bismo obojica bili mirni, pa je tako i bilo.
    RUS, vladas, anbeast and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Hvala na odgovorima!

    Ovde je dosta veliki problem što je Limundo u pitanju, sa sve nemogućnošću dogovora pre same kupovine, a tu je i problem različitih gradova. Već vidim da ću skupljati budžet za nekog drugog, proverenijeg Seamastera

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Mislim da se taj sat prodaje i KP....dobar je model, može i da se sredi da izgleda odlično za relativno male pare, ali prethodno kao što su kolege napisale, nađeš se sa prodavcem pa kod sajdžije ili servisera od poverenja, kao auto da kupuješ, da pregleda, vidi kako radi, koliko bi koštalo ulaganje (pošto bih po slikama rekao da je u lošem stanju) itd....
    anbeast and Neša like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Cosmic 2000

    Možda je u ovom slučaju najbolje i odustati, jer skupe satove od nepoznatog prodavca je najbezbednije kupovati uz pomoć časovničara ili ukoliko možeš da lično proceniš u kakvom je stanju sat. Može on da bude krajnje krajnje korektan i pošten, pa ako se ispostavi i da bi lično platio popravku ili vratio novac u slučaju da je sat u kvaru, problem je to što ste iz različitih gradova. Skupe satove nikada ne bi trebalo kupovati na Limundu ili na neviđeno, osim ako u prodavca nemaš 100% poverenja. Limundo može da bude dobar za jeftinije satove, jer ima sasvim korektnih prodavaca i dobrih satova, ali za veće sume ne bi trebalo rizikovati.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •