Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree5Likes
  • 2 Post By Милан Милановић
  • 1 Post By skydrummer
  • 2 Post By skydrummer

tema: Kupovina starije Omege automatik

  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.7.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kupovina starije Omege automatik

    Pozdrav!

    Nov sam na forumu, stoga nisam siguran da li sam temu okacio na pravom mestu. Moje iskustvo sa satovima nije veliko, uglavnom sam nosio par automatika sa svojih 26. Svejedno, zeleo bih da kupim neki stariji Omega automatik sat, budzet je nekih 500 evra. Imam par pitanja:

    1. Da li se uopste moze pronaci sat u dobrom stanju za ovaj novac?
    2. Da li je potrebno uraditi generalni servis nakon kupovine jednog takvog sata?
    3. Koliko sam video, uglavnom su to satovi serije Seamaster, Geneve i De Ville. Koja je razlika izmedju njih?
    4. Zivim u Nemackoj i imam priliku da ovde pogledam satove, medjutim dolazim relativno cesto u Srbiju. Gde bi ovakvi satovi mogli naci u Beogradu?
    5. Na sta bi apsolutno trebalo obratiti paznju pri kupovini? U Nemackoj postoje sajtovi koji prodaju satove preko interneta, sa svim garancijama prodavca, medjutim nekako sam skeptican prema kupovini preko interneta.

    Unapred zahvalan.

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    žao mi je što niko nije stigao da odgovori, evo ja ću

    vintage satove ozbiljnih manufaktura kupuješ tek onda kad naučiš jako puno o satovima, počneš sa jeftinijim vintage satovima naravno

    vrhunski vintage komad od kolekcionara ili časovničara teško da ćeš kupiti, njih odmah prekriži moj ti je savet, kvalitetan vintage komad možeš najčešće kupiti od neznalice ili od nekog ko je to nasledio

    ima ponekad i neki trgovac izuzetne vintage komade ali po višestrukim cenama od realnih

    dakle forume preskoči kad je kupovina vintage satova, nemoj sve trgovce preskakati jer neki imaju zaista izuzetne komade ali cena im je isto izuzetna, časovničare takođe zaobiđi
    Petar012 and mimamimic like this.

  3. #3
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    blackarrow1990 dobro došao na forum.

    Koliko sam pratio cene starovremenskih Omega za taj novac u Srbiji možeš kupiti očuvane tzv "dress" Omege.

    Znam da su neki očuvani modeli prodavani na Kupujem Prodajem (Oglasi za prodaju ručnih satova poznatih svetskih brendova 1. strana ) pre recimo godinu dana za 300-400 evra. Ne izbegavaj kolekcionare, niti forume, niti časovničare. Moj ti je savet da ti prodavac prvo pošalje makro fotke sata iz svih uglova. Zatim na netu nađi takav model i upoređuj detalje (kazaljke, brojčanik, krunicu, narukvicu-ako je ima itd.). Ako vidiš da nešto nije ok ili nisi siguran, zaobiđi i ne razmišljaj. Ako je ok, pitaj da li je sat skoro servisiran i da li postoji pisana garancija časovničara koji je radio servis. Ako postoji, ako ti cena odgovara i ako prodavac nema negativne ocene kupi sat. Ako ne postoji pisana garancija a možeš sat odneti kod časovničara učini to. Ako časovničar kaže da mehanizam nije pohaban i da je sve ok, kupi sat.

    Ovde imaš more informacija, kataloga itd. koji ti mogu zatrebati kada budeš utvrđivao orginalnost sata.

    Old-Omegas - Brochures, Catalogues, Adverts & Owners manuals

    Srećno.
    Poslednja ispravka: skydrummer (26.7.2017. u 0:11)
    Haifisch23 likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    25.7.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    Prvo, hvala na odgovorima. Jasno mi je da cu morati jos dosta da citam i naucim o ovim satovima, da bih mogao da kupim jedan. Ovde u nemackoj postoji dosta veliki izbor ali mislim da su cene vise manje iste kao kod nas. Jako sam zahvalan za link sa starim katalozima, bar mogu da vidim o kakvim satovima se radi i da uporedjujem. Problem mi je doduse procenjivanje nekih detalja kao sto je stanje mehanizma, da li je nesto menjano od kazaljki ili krunica. Jer obicno su samo slike dostupne bez mogucnosti da se pre kupovine konsultuje casovnicar.

  5. #5
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    Bez ljutnje, ali ne znam zasto si se odlucio za tako nesto, nije stara omega vredna bas tolikog truda i proucavanja...mislim da samo gubis vreme.Imas toliko novih boljih i lepsih satova za manje para da nema potrebe da se bavis time.
    Poslednja ispravka: stanis (2.8.2017. u 14:40)

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    Hoće čovek matoro

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    Ocigledno se radi o nekome ko voli starovremenske satove. Nista cudno. Nosi to svoje rizike ali i lepe stvari.
    Petar012 and Haifisch23 like this.

  8. #8
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kupovina starije Omege automatik

    Ma volim i ja matoro...

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •