Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 101
Like Tree202Likes

tema: Koji vintage kupiti

  1. #11
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Od ovdje ponuđenog ja bih Cortebert ili Glashutte i to je to.

  2. #12
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    prvi tissot i glashuette

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Sutra ću pogledati satove uživo. Prednost će dobiti satovi u najboljoj fizičkoj kondiciji, koji bude bolje izgledao i bude bolje očuvan taj će pronaći put do novog vlasnika; pa makar to bila i ne tako hvaljena Nivada.

    Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

  4. #14
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Da li si možda uzeo u obzir kupovinu novog sata starovremenskog izgleda? Ima npr. Orient lepih satova a dosta su povoljni. Recimo Bambino. Čak i polovnog da kupiš opet imaš odličan sat.
    To kažem zato što dok kupiš neki od navedenih satova iz prve poruke, pa platiš servis, kaiš, možda poliranje stakla, platio si više od pola novog Bambina koji je bolji od svih navedenih satova.
    ankebut and Filosof86 like this.

  5. #15
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Bolan, kakav Bambino kakvi bakrači, i zbog ovih "penzionera" moram voziti dva sata. Sad, postoji kupovina putem interneta i dostavljanje ja ovako ja onako. Nekako mi dok ne vidim uživo nema prave impresije.
    Nanišanio sam sakupiti društvo penzionera satova, da ih onako pomalo izvodim u šetnju; kao ovi pravi penzioneri što igraju šaha u parku



    Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
    Neša likes this.

  6. #16
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Prinove su došle
    taunus, Nick, don Alberto and 3 others like this.

  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Stigla je još jedna prinova u vidu Helvetie.

  8. #18
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Kako je u drugoj temi koja se naslovom nimalo ne tice sirokog dijapazona vintage satova zapoceta dilema koja i mene vec neko vreme muci, mislim da bi ovde bilo prigodno postaviti pitanje.


    Mozda uveliko gresim, ali cini mi se da ponuda vintage stove na nasem trzistu u neku ruku zanimljivija i bolja od ebaya, ili da ne spominjem chrono24, gde ni satove u najuzasnijem fizickom stanju ne mozete naci za ispod nekoliko stotina evra, dok se po KP vecina mota u cenovnom rangu 30-50E, pa do max 200E. Pretpostavljam da je satna zaostavstina siromasne drzave dosta skromnija po kvalitetu od nekih drugih zemalja, pa mi logika govori da su ti satovi uglavnom neki rudimentarni primerci, ne bas slavne horoloske vrednosti. A mozda i gresim? Da li moze medju takvim satovima da se nadju modeli od zaista istinskog kvaliteta i kako isti prepoznati?


    Druga dilema koju imam tice se “isplativnosti” ulaganja u takve satove. Ako recimo neki sat kosta 50E, pa se u njega ulozi jos toliko za sredjivanje, da li je to jedini motiv nekome kome se svidjaju ovakvi satovi da se ipak odluci za novi rerto sat a ne vintage primerak? Ili je problem naci delove, oni nekad mogu biti jako skupi, odrzavanje tog sata mora biti cesce, itd? Pogledam nekad te stare satove, pa mi neki izgledaju super ocuvano (naravno obicno u takvim slucajevima sumnjam i da su prepravljani) pa onda bude i fotografija mehanizma, pa ga trazim po netu, uporedjujem vizuelno, ne izgleda dotrajalo, identican rapsored vidljivih elemenata i oznaka kao na primercima sa neta - sve mi deluje vrlo korektno, sat kosta dota manje nego neki pandan novog… Sta ciniti?
    A sta je tek sa Omegama, Zenithima i slicnim vintage primercima koi se na KP prodaju po 150-200E. Ako su to d’orbi i horoloski verdi mehanizmi, Jako casovnicar proceni da je u radnom stanju, zar to nije bagatelna ponuda?


    Imam osecaj da mi nesto krucijalno promice u sagledavanju ovih satova, pojeo bih se da mi neko za 200E uvali repliku vintage Omege, ali pretpostavimo da sam sve korake preduzeo da ispitam okolnosti i da je koliko je to moguce pokazano da je sat original, da je koliko mu godiste omogucava u dobrom stanju, imam oecaj da i dalje tu cuci neka zamka i neki problem sa kojim bih e susreo za par meseci/godinu dana.


    Sta porucuju iskusni sakupljaci vintage modela svakojake fele, kako oni nalaze, biraju, sredjuju i odrzavaju svoje penzionerske satove? Evo kolega ankebut koje je zapoceo ovu temu je sastavio odjednom zavidnu kolekciju, bas me interesuje kako je na kraju prosao sa svim tim satovima… Ali kako on mozda nije medju aktivnim clanovima, mozda neko drugi ima iskustvo da podeli?

  9. #19
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3596
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Evo da podelim svoje iskustvo, sto se tice vintage satova. Recimo, ja samo njih i skupljam. Sto da kupujem nesto sto izgleda kao da je iz 70-ih (retro), kad mogu naci za manje para nesto iz tog vremena. U pravu si to sto si rekao za KP, moze se naci svasta tamo, cesto po povoljnim cenama. Da li uzeti, to vec zavisi od tebe i tvojih zelja. Recimo ja ne preferiram klasicne dressice, posto mi je na ruci takav sat uzasno mali, jelte, imam velik zglob.

    Moje neko zlatno pravilo sto se vintage satova tice je da ciljam modele iz 70-ih mahom i to one koji imaju ETA mehanizme. Razlog je dostupnost delova i relativno jednostavan servis i odrzavanje. Drugo pravilo kojim se vodim je da kupujem ''egzoticnije'' satove, tipa bulova accutron, tuning fork modele svajcarskih proizvodjaca, vintage mehanicke hronografe i slicno. Tu se isplati uloziti u sredjivanje jer taj sat nece izgubiti puno na vrednosti.

    Sto se tice servisiranja vintage i novih satova, rekao bi da tu nema neke velike razlike sto se tice vremena izmedju servisa. U nekim slucajevima je i jednostavnije vrsiti servis vintage satova (gorepomenute ETA mehanizme) zbog njihove jednostavnosti. Pomenuo si Zenithe i Omege od po 150-200 eura i pitas da li je to bagatelna cena? Mahom su to klasicni dress satovi - i to su im cene. Ne vlada neko veliko interesovanje za njih.

    Moj savet ti je da prvo proucis modele koji te interesuju, cisto da izbegnes mogucnost da je replika, pa polako u lov na svog vintage mezimca. Kao sto rekoh, moze se na KP naci lepih satova, samo treba cekati i ne zaletati se. Ukoliko te jos nesto interesuje, slobodno pisi.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (29.5.2020. u 13:19)
    Haifisch23, Filosof86 and davorb like this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji vintage kupiti

    Treba i naci alternativna mesta za nabavku, na kp 99%ljudi zna sta prodaje i zna da su skocile cene. Ima grupa i po fb, ljudi prodaju lotove po 50satova. Kao i po pijacama. Ispativo jensigurno, na duge staze naravno, ne vidim neku zaradu da kupis polusredjen sat, malo da ulozis i da prodas. Ali da uzlozis i da cekas tipa 10tak godina- to je druga prica. Generalno, ni prodavcima kod nas nije lako prodati vinage sat, potraznja je mala a kupovna moc slaba. Zato mnogi pribegavaju i stavljaju satove na ebay, malo vise cimanja oko oglasavanja, ali prodaja je prosta a para veca.
    I ja bih voleo cuti neke predloge sta je vredno paznje.

    Mozda nekad izleti nesto ovako
    IMG_20200529_160352.jpg
    Poslednja ispravka: bezbi (29.5.2020. u 15:04)
    Haifisch23, Filosof86 and davorb like this.

Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •