Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree3Likes
  • 3 Post By mezzano

tema: Koji Casio Edifice izabrati

  1. #1
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Koji Casio Edifice izabrati

    Planiram da sebe "častim" jednim Casio kvarcnim časovnikom iz linije Edifice. Posle nekoliko dana pretrage, našao sam na KP dosta povoljnije cene (a na forumu sam video da se taj prodavac sa KP dosta dobro kotira, međutim, ne bih da spominjem čoveka, da ne ispadne da kršim pravila foruma).
    Elem, osnovni kriterijum mi je da sat ne bude glomazan. Danas sam išao do radnje i probao sam Casio Edifice EFR-527D-1Av, i veličina mi sasvim odgovara.

    Glavni favorit, koga nije bilo u radnji mi je Casio Edifice EFR-526L-7A, kome je cena na KP 75 evra + dostava, on je "na papiru" za nijansu veći od EFR-527D, a nadam se da i uživo nije velika razlika

    Drugi izbor je Casio Edifice EF-328D-7A. I on "na papiru" nema nešto mnogo veće gabarite od prethodna dva, ali na slikama izgleda dosta "robusnije".

    Ima li neko iskustva sa ovim satovima (konkretnim modelima, pošto znam da je Casio brend koji daje dosta za novac za koji košta), ili imate neki predlog (u cenovnom rangu do 10.000,00 dinara, sa KP, od proverenog prodavca)?

    Kriterijumi:
    - sat srednje veličine (ako uzmemo u obzir sadašnje trendove, onda ispada mali)
    - obavezan datum
    - po mogućstvu dan

    Hvala.

  2. #2
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Posto ti je datum bitan (kao i meni) ja sam vise za prikaz datuma u "prozoru" nego preko kazaljki. Preglednije je i citljivije.
    Po meni, prvi ili drugi model, koji, to je vec stvar ukusa.

  3. #3
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Slučajno sam našao na creation watches ovaj Seiko SPC131P1, u koji sam se "zaljubio" , pa se ozbiljno razmišljam o njemu. Samo me malo brine da ne bude prevelik.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Ako ti obim zgloba nije iznad 17cm onda je veliki
    Vas Rolex impresionira druge,vas Grand Seiko impresionira vas.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Citat mezzano kaže: Pregled poruke
    Planiram da sebe "častim" jednim Casio kvarcnim časovnikom iz linije Edifice. Posle nekoliko dana pretrage, našao sam na KP dosta povoljnije cene (a na forumu sam video da se taj prodavac sa KP dosta dobro kotira, međutim, ne bih da spominjem čoveka, da ne ispadne da kršim pravila foruma).
    Elem, osnovni kriterijum mi je da sat ne bude glomazan. Danas sam išao do radnje i probao sam Casio Edifice EFR-527D-1Av, i veličina mi sasvim odgovara.

    Glavni favorit, koga nije bilo u radnji mi je Casio Edifice EFR-526L-7A, kome je cena na KP 75 evra + dostava, on je "na papiru" za nijansu veći od EFR-527D, a nadam se da i uživo nije velika razlika

    Drugi izbor je Casio Edifice EF-328D-7A. I on "na papiru" nema nešto mnogo veće gabarite od prethodna dva, ali na slikama izgleda dosta "robusnije".

    Ima li neko iskustva sa ovim satovima (konkretnim modelima, pošto znam da je Casio brend koji daje dosta za novac za koji košta), ili imate neki predlog (u cenovnom rangu do 10.000,00 dinara, sa KP, od proverenog prodavca)?

    Kriterijumi:
    - sat srednje veličine (ako uzmemo u obzir sadašnje trendove, onda ispada mali)
    - obavezan datum
    - po mogućstvu dan

    Hvala.
    Ako ti velicina prvog navedenog odgovara, onda ova dva ispod bi ti bila velika, jer razlika uopste nije zanemarljiva uzimajuci u obzir i lug to lug koji nije bas mali.Kada je razmak izmedju lugova manji onda i malo veci precnik sata bude nosiv na manjim zglobovima.Uostalom,izmeri sirinu zgloba(ne obim) pa uporedi sa lug to lug na ova druga dva.
    Vas Rolex impresionira druge,vas Grand Seiko impresionira vas.

  6. #6
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Obim zgloba mi je 18 cm, a "širina" (tamo gde je sat) je 6 cm. Postoji li neki sajt na kome mogu da se uporede veličine satova, npr. da se unesu dimezije iz specifikacija i da se vidi odnos između satova, u pogledu veličina?

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Nisam se susretao sa takvom opcijom,sto neznaci da nepostoji.Ono sto znam je, da na pojedinim sajtovima ima opcija da odaberes sirinu zgloba i onda dobijes sliku sa satom koji nameravas da kupis.
    PS po merama koje si naveo trebalo bi da ti pasu i ona dva donja.
    Vas Rolex impresionira druge,vas Grand Seiko impresionira vas.

  8. #8
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Da to sam našao.
    Buni me kod ovog Seika, što su na različitim sajtovima navedene različite dimenzije sata, od 43mm, preko 44,6mm, pa do 45mm, a na Seiko oficijelnom sajtu ga nema.
    Poslednja ispravka: mezzano (3.8.2019. u 14:01)

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Verovatno je ta od 43 mm tacna, a ostale mere su,pretpostavljam,sa krunicom.
    Vas Rolex impresionira druge,vas Grand Seiko impresionira vas.

  10. #10
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji Casio Edifice izabrati

    Hvala.
    Upravo sam ga naručio sa creationwatches. Cena 119 evra. Videćemo kad će stići, i koliko ću platiti dažbine.
    Misfit, VLADAN P and dusan51 like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •