Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 170
Like Tree140Likes

tema: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2012.
    Poruke
    35
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Interesuju me satovi od 500 do 1000 evra.Koji brend je najbolji u tom cenovnom opsegu?I uopste koji je brend najbolji a da ima satove cija cena pocinje sa recimo 500 evra pa i vise?Nikako oni brendovi cija cena pocinje sa 5000 evra.Oni me ne zanimaju.Sigurno da su najbolji ali...
    83stojan likes this.

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Dobro dosao, Kico!
    Mislim da na tvoje pitanje vrlo tesko moze da se odgovori kratko i jednostavno. U toj kategoriji je ogromna borba i ogroman broj proizvodjaca i modela. Tu su i kvarcni satovi i automatici i satovi sa rucnim navijanjem...Zapravo, ne moze se ni reci da je jedan brend najbolji. Recimo, Seiko u toj kategoriji je tehnicki i tehnoloski - perfektan, ali nekog odbija mlak dizajn i to sto na njemu ne pise "Swiss made", imas zatim "tusta i tma" nemackih (Stowa, Steinhart, Laco....) i svajcarskih brendova (Certina, Tissot, Candino, Fortis...._) koji imaju odlicne satove u tom cenovnom rangu. Moras biti malo odredjeniji, posto je ovako ostavljeno jako siroko polje za raspravu. Preporucujem da malcice prospartas teme na forumu i kad se malo bolje upoznas, probas da suzis svoje pitanje da bismo mogli bolje da ti pomognemo. Pozdrav!
    Kica likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #3
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Dodo dosao Kico. Prvo pogledaj ovde u ovom podforumu.Tu ces naci dosta predloga,

    Koji sat kupiti?

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Slažem se sa onime što su rekli Abneast i Đorđe, pa bih samo dopunio da bi bilo najlakše krenuti od toga kakav sat hoćeš, npr. po izgledu ili onome što nudi (štoper, elegantan, sportski, datum, dan...).

    Inače, najbolji brend ne postoji, jer je taj pojam praktično nemoguće definisati kada se radi o satovima, ali i o mnogim drugim proizvodima.
    83stojan likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke

    Inače, najbolji brend ne postoji, jer je taj pojam praktično nemoguće definisati kada se radi o satovima, ali i o mnogim drugim proizvodima.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Dobro dosao,Kico!
    Postavio si preopsirno pitanje na koje je jako tesko,da ne kazem nemoguce,dati odgovor.
    Zato jer se u tom cenovnom rangu vodi strasna borba za svakog kupca bez milosti.
    A i kao sto rece Nesa,najbolji brend satova ne postoji.Veruj mi da postoji mnogo ljudi koji u kolekciji imaju i PP i VC i Zenith a smatraju da je najbolji brend,recimo,Casio ili Seiko.
    Zasto?
    Razlog je jednostavan.Oni,tj.Japanski proizvodjaci imaju perfektan odnos cena-kvalitet.
    I naravno da satovi cija cena pocinje sa 5000 e nisu najbolji.Daleko od toga.Ti kad kupujes sat koji toliko kosta ne kupujes samo mehanizam,vec i brend i,na neki nacin,status.To se ekonomski receno zove Veblenov efekat,tj.kada za najskuplje stvari mislis da su najbolje.
    Takodje,postoje kvarcni mehanizmi,automatici i navijaci.Svako uzima ono sto voli.
    Ali sto se tice tvog pitanja,u okviru ranga od 500-1000e,po mom misljenju tu od Swiss made vladaju Tissot,Fortis i Certina.
    Nadam se da sam ti makar malo pomogao i dao neke smernice.Samo nam postavi neka konkretnija pitanja i tu smo jer je ovo pitanje zaista preopsirno.
    E,da.To sto ne postoji najbolji brend sata,ne znaci da ne postoji neko ko je najstariji i od koga je sve pocelo.Moze da se kaze da on ''tata'' svima. To je jedan jedini Vacheron Constantin,koji je osnovan davne 1755.godine od strane Zan-Mark Vaherona.Inace,VC pripada Richemont grupi.
    83stojan, Zagor and Kica like this.

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2012.
    Poruke
    35
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Znam da je pitanje opsirno.Stvarno ima mnogo proizvodjaca i mislio sam da suzim taj izbor na recimo 4-6 (najbolja,najpouzdanija,dokazana) proizvodjaca(brenda).Jer stvarno ih ima previse i ne mogu sve to da pratim.To bi bio prvi korak.Drugi korak je biranje modela od proizvodjaca koje mi vi preporucite.Izabrao bih nekoliko modela koji se meni svidjaju.Tada bih tek video kakav meni sat treba(stoper,elegantan,sportski).Sve zavisi od izgleda sata koji mi je bitan.I zavrsni korak, da uz vasu pomoc izaberem jedan model koji cu da kupim.To je moj plan.Anbeast mi je vec dosta pomogao zato sto mi je naveo neke svajcarske brendove koji su kako on kaze odlicni.Na osnovu onoga sto sam do sada citao i gledao mislim da mi odgovara svajcarski brend i kvarcni sat.E sad ne znam, da li je bolji kvarcni sat ili sa rucnim navijanjem?Na sta jos da obratim paznju kada budem gledao modele proizvodjaca koje cete vi da mi preporucite?Valjda sam sad malo precizniji.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Ako hoces Swiss made i kvarc,uzmi Tissot.Moj savet.
    Imam ja Tissot dosta jakog cenovnog ranga koji me odlicno sluzi a moj otac ga je nosio pre nego sto mi ga je poklonio jedno 7-8 godina.Dakle,ja ti iz iskustva preporucujem Tissot.
    Bas sam juce postavio njegovu sliku u temi ''Koji sat nosite danas?" pa mozes da vidis.
    Samo ovaj moj je limited edition,sto dosta,dosta utice na cenu.
    Verovatno znas,ali uvek imaj na umu da kad kupujes sat gledaj koliko je star taj brend.Tissot je osnovan 1853 godine.Sve su to faktori koji uticu na cenu.
    A da li je bolji kvarcni sat ili sa rucnim navijanjem,to je stvar ukusa.
    83stojan likes this.

  9. #9
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Hajdemo ovako. Potpuno je normalno da ljudi kojima odredjena problematika nije bliska, traze nesto prepoznatljivo za sta bi se uhvatili i sto bi im pruzilo odredjenu sigurnost.(brend u ovom slucaju)

    Kao sto rekoh (a i ostale kolege), u ovoj kategoriji zaista ne mogu staviti jedan brend ispred drugog. Mozda ce ti zvucati cudno, ali mnogi od pomenutih ugradjuju ISTE mehanizme. Uglavnom su u pitanju mehanizmi scajcarske ETE (i kvarcni i mehanicki). Zavrsna obrada je uglavnom tu negde na istom nivou. Kako vec rekosmo, konkurencija je snazna, a razlike (osim estetskih) minimalne.

    Uz duzno postovanje, rekao bih da je pogresno prvo odluciti se za brend a tek potom za model.
    Po mom misljenju (a verujem da se mnoge kolege slazu):

    Prvo moras da utvrdis kad i kako ces nositi sat (na posao, uz odelo, uz sorc, na plivanje, na sport...) tj. da li planiras jedan za sve ili planiras da imas nekoliko satova. Tvoj nacin zivota i potrebe utvrdjuju stil sata i njegove karakteristike. Dakle, da li ce sat biti manjeg ili veceg precnika, sa koznim, gumenim ili metalnim kaisem (narukvicom), koliko deklarisane vodonepropusnosti.... sve je to odredjeno planiranim nacinom koriscenja.

    Drugo: Da li ce biti kvarcni ili automatski. O tome se mozes obavestiti: ovde i ovde (automatik-vs-kvarcni-mehanizam) Kada to utvrdis, mozemo preci na konkretne predloge brendova i modela. Mislim da je ovo najbolji put ka tome da zaista prepoznas svoje potrebe i da nadjes sat koji ce sto je moguce vise odgovarati njima.
    Poslednja ispravka: anbeast (8.8.2012. u 16:30)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Ja bih Tissot zaobisao, ne zato sto je los, vec zato sto, kao sto je vec u nekoj temi spomenuto, brendovi kao sto su :

    Certina
    Victorinox
    Fortis

    nude vise za te pare. Sta znam, tesko je preporuciti bilo koji model na osnovu datih zahteva, ali sa bilo kojim modelom, od gore pomenutih nema greske...
    Djordje, vladas, anbeast and 2 others like this.

Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  2. Najskuplji sat koji ste kupili je kom u cenovnom rangu?
    By Vladan Stevanovic in forum Ankete
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.4.2012., 0:44
  3. Seiko Diver- Izbor poznatih i bogatih
    By Templar in forum Seiko
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.8.2011., 23:45
  4. Pomoć, svi sa ETA 2824-2, koji je najbolji?
    By Don_Krstic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.12.2010., 21:20
  5. Izbor ''trilema''
    By complication in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.6.2009., 9:49

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •