Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Festina f 16388 ili nešto drugo?

    e vidim da se prica o kupovini satova , pa evo ovako. Razmisljam o kupovini Festininog sata. Sta mislite ? model je f 16388 , jako mi se svidja a elaegantan je ono Tako da ako nesto ima protiv ili za ovaj sat neka kaze sad ili zauvek cuti DD

    nameracio sam se na Festina f 16388 , jako lep sat a cena je isto solidna oko 8500 RSD Ako zna neko nesto o ovm modelu i uopste o Festini...

    Hvala u napred !
    Poslednja ispravka: dragon (8.2.2010. u 19:33)

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat do 200e?

    Kritičaru, odličan je sat!!!
    Poslednja ispravka: dragon (8.2.2010. u 19:38) Razlog: kopiran odgovor iz druge teme u kojoj je bilo prvobitno postavljeno pitanje

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    Siromašan mi je odgovor koji je kopiran iz potpuno druge teme pa da malo popravim i pojasnim Kriticar-evo pitanje!

    Ja sam već negde pisao o Festina brendu pa je ovo sve iskopirano iz te teme.

    Festina je jedna od linija satova iz Evrope koja nabrže napreduje i spada među najstarije proizvođače satova. Reč “festina” na latinskom znači “požuri”. Festina je jedan od najprodavanijih satova u Španiji, u zemlji iz koje potiče. Mada ona zapravo nije započela svoje poslovanje u Španije, već je kompanija osnovana u Švajcarskoj 1902. godine. Pravu popularnost i svetsku afirmaciju stiče od 1984. godine kada je Miguel Rodriguez seli u Španiju. Ona je jedna od najbolje prodavanih satova srednje cene (mid-priced) u Evropi. Festina se distribuira u više od 50 zemalja sveta.

    Poslovna filozofija ove kompanije se zasniva na posvećenosti inovacijama i stalnom razvoju, a sve u cilju postizanja što boljeg kvaliteta kolekcija. Moto ove kompanije glasi: U životu postoji samo jedan smer – Napred.

    Festina satovi uglavnom koriste japanski kvarcni mehanizam, dok nekoliko specijalnih modela koriste Mecaquartz mehanizam, koji predstavlja automatski kvarcni mehanizam, koji ne koristi barerije. U velikom procentu Festinine ponude su sportski hronograf satovi (sa kožnom ili metalnom narukvicom), uključujući i Internacionalnu naprednu seriju Road Warrior hronograf satova. Ona takođe proizvodi i satove od 18-karatnog zalata, zatim veoma popularne modele od čelika ili sa cirkonima.



    Festina je zavanični merilac vremena (time keeper) na mnogim prestižnim trkama, kao što su: Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a España. Pored biciklističkih trka, Festina podržava i svetska fudbalska, košarkaškaprvenstva, skijanje, hokej na ledu…

    Festinu prihvataju sve generacije, osvajajući zajedno nove izazove, deleći iskustva i intenzivno uživajući u životu.Festina Lotus Group je kupila Švajcarsku kompaniju Candino.
    Januara 2002. godine, Miguel Rodriguez, direktor i osnivač grupacije satova Festina Lotus SA, se ujedinio sa holdingom švajcarskih satova Candino Swiss Watch (osnovanim 1947.), na čijem se čelu nalazi Kurt Flury. Ističući da će tom prilikom španska grupacija satova ojačati svoju poziciju u Švajcarskoj, odnosno da će ujedinjenje doneti koristi obema stranama.

    Dugo koristim Festina satove i sasvim sam zadovoljan njima. Moj ti je savet da iskljucis štopericu da ne bi došlo do kvara mehanizma i brzo trošenja baterije. Inace je Japanski Miyota mehanizam.

    Tvoje drugo pitanje je, da li nešto drugo? Moj je odgovor ne bih znao ŠTA drugo za taj novac?!
    Mogao bi da kupiš neki Casio EdiFice...G-Shok i ništa drugo koliko ja znam, a da to bude nešto dobro. Verujem da će se već neko oglasiti i povodom drugog pitanja.
    Meni, Festina f 16388 prestavlja odličnu kupovinu u vrednosti 8.500.00 RSD. Pogledaj i ovaj sat f16222 chrono bike. Sličnog je cenovnong ranga sa popustom od 50%.
    Pozdrav!


    do ove teme došao raznim istraživanjima "Wikipedia, Festina"
    Poslednja ispravka: ANGEL (8.2.2010. u 20:49)

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    hvala. nov sam pa se jos nisam naviko na pisanja i ostalo Ipak ostajem da cu kipiti f16388

  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    Citat Kriticar kaže: Pregled poruke
    hvala. nov sam pa se jos nisam naviko na pisanja i ostalo Ipak ostajem da cu kipiti f16388
    Ja ti čestitam na njemu, super je sat!

    Pozdrav, javi o kupovini!

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    javicu i postavicu slike cim kupim Inace koji je mail bpmsatova ? posto sam pisao na par adresa a nista, sve neki error... zna neko ?

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    BPM Watches - Kontakt, napišeš šta te interesuje i sačekaš odgovor.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    cekam odgovor

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika Kriticar
    Član od
    8.2.2010.
    Lokacija
    Kovacica
    Poruke
    75
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    e i zanima me sta znaci onaj broj npr : festina f 16388.2 ili f 16388 /2 . Kontam da to nesto znaci ali nekontam sta Jel to neka velicina ?
    E da i kako se meri npr. obim ruke tj. zgloba ili kako idu te velicine ??

    Puno Hvala

  10. #10
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina f 16388 ili nešto drugo?

    To su oznake sata i različiti mehanizmi u njima.
    Uzmeš lenjir i izmeriš prečnik sata, dobijaš recimo 45 cm, to je 45 mm. Ili njegova širina, 1, 5cmm, to je 15mm širine.
    A, ruku, zglob izmeriš tako što obaviješ santimetar oko ruke!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Festina satovi
    By sub in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 9.5.2023., 13:11
  2. festina
    By Djordje in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 18:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •