Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree2Likes

tema: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.2.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Zainteresovan sam za kupovinu jednog od dva gore navedena modela ali vec duze vremena nemogu da prelomim,cenovno su u istom rangu,zeleo bih da cujem Vas glas.

    Hvala unapred.

    Edi

  2. #2
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Zavisi od ukusa. Longines je prepoznatljiviji, vise ljudi ce znati da ti sat i nesto kosta i bice upadljiviji. Sa druge strane, licno mislim da fortis ima izdrzljivije kuciste i bolji antireflex od longinesa. Ako hoces bling-bling ne uzimaj fortisa, ja svoj nosim 3 godine i niko ni ne zna sta je to Po meni, dva sata sa identicnim mehanizmom namenjena potpuno drugacijem krugu korisnika. Cim sam uzeo fortisa jasno ti je na oju stranu naginjem, ali generalno nisam fan swatch grupe tako da je odluka (kao i pare) samo tvoja.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Citat Wildboar kaže: Pregled poruke
    generalno nisam fan swatch grupe tako da je odluka (kao i pare) samo tvoja.
    LOL , to je sinak skoro pola industrije malo ekstremna izjava....Ovo su slatke muke, ja bih pre uzeo Longines....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #4
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Tacno tako, i to me upravo i uzasava. Svi se busamo da volimo manufakturne proizvodnje a onda trcimo da kupimo sat samo zbog marke koja je kreirana kroz medije a najcesce realni kvalitet to ne prati u meri u kojoj se razlikuje cena u odnosu na konkurenciju. Zato swatch grupa i kreira vestacki nivoe svoje grupacije u redosledu Omega-Longines-Hamilton... Vise volim manju proizvodnju gde znam da ce posvetiti paznju satu nego da robujem imenima. Moje razmisljanje je bilo da fortis dobro zna koliko im je bitna reputacija na trzistu i da ce dobro proveriti proizvod jer nemaju glumce, sportska desavanja i filmove da ih promovisu vec to mogu da postignu samo finalnim proizvodom i zadovoljstvom kupca.
    Al ko sto rekoh, kome je ime najbitnije treba fortis da zaobidje u sirokom luku
    Walter likes this.

  5. #5
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Off
    Kako mislis vestacke nivoe svoje grupacije?
    On
    Longines je bolji izbor.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Off
    Verovatno aludira da Swatch fingira postojanje različitih brendova, što apsolutno nije tačno čak ni kod manje elitnih brendova od Breguet, Blancpain, Glashütte (npr. Omega coaxial je dobar primer autonomije). Evo jedan zanimljiv tekst o Swatch , i o njegovoj jako pozitivnoj ulozi u industriji satova.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #7
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Mislim da je poznato da je longines resio da Omegi podigne cene i ubaci nove modele kako bi pokusao da parira Rolex-u u tom cenovnom rangu, dok ce Longines doci na njegovo mesto a Hamilton na Longinesovo mesto po ceni i kvalitetu a Omegino po nacinu prodaje koja je do sada vazila u USA sa silnim popustima (ipak je Hamilton najlakse prodati u USA).
    Mada me zanima, cisto u smisli foruma i diskusija, zasto preporuka za Longines. Npr. meni sine ovaj topic na pamet:
    Pitanje u vezi garancije za Longines Conquest sat
    Mada kao sto rekoh, imam svoje razmisljanje pa sam zato i uzeo fortisa ali me zanima nacin razmisljanja ljudi a ne samo - uzmi to i to. Inace cemu forum, mogli bi i da preko tweeta komuniciramo.

  8. #8
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    (Off)
    ^
    Ne moze Longines da resi da Omega podigne cene.

    vlajo - ako je to mislio, zestoko gresi.
    Gresi i za reklamiranje Fortisa, imaju oni i glumce i sportiste i filmove...
    A gresi i kod zadovoljstva musterija finalnim proizvodom, Fortis je imao svoje "bugove" sa pojedinim modelima kao i svi drugi proizvodjaci. A da ne pricamo o tome na kom nivou je obrada (i da li je ima) mehanizama Fortis satova.
    Wildboar - Fortis je kao i svi drugi, nista drasticno bolji, nista drasticno gori. Ostao je samostalan, do sada, i po tome je drugaciji od vecine drugih proizvodjaca.

    edit: moja preporuka za Longines je zbog mehanizma.
    Poslednja ispravka: d1d (4.2.2012. u 20:14)
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Longines je bolji izbor.imam ih nekoliko vec dugo i nikad nisam imao nikakvu zamerku.mislim da longines daje maksimalno za svoju cenu i ime i tradiciju i kvalitet.od fortisa je bolji sigurno.
    Larosa likes this.

  10. #10
    Banned
    Član od
    9.9.2011.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    781
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dilema Fortis B42 Stratoliner 665.12.71L01 ili Longines Grande Vitesse L3.637.4.50.0

    Evo i slika satova,Fortis po meni ima mnogo zanimljiviji cifer od Longines-a,i zato moj glas ide upravo njemu.

    f.jpgl.jpg

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dilema
    By loki77 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 15:08
  2. Longines Admiral vs Grande Vitesse
    By Gistro in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 9.1.2011., 22:28
  3. Dilema, Fortis ili Hamilton?
    By shule83 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 25.12.2010., 22:28
  4. Longines Grande Vitesse
    By marko14 in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 9.8.2009., 13:30
  5. Dilema
    By manians in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 10:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •