Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree13Likes

tema: Dilema, šta kupiti?

  1. #1
    KRP
    KRP je offline
    Novi član
    Član od
    15.3.2012.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dilema, šta kupiti?

    Iako sam dugogodišnji ljubitelj satova, relativnosam nov na ovom forumu. Posedujem par zanimljivih komada koj ću prvom prilikom da uslikam pa da postavim da vidite. Trenutno nosim Seiko 5, pošto mi je cura zaplenila onaj QQ koji sam hvalio. Pošto mi je 5 inače očev sat koji mi je poklonio želim da ga poštedim svakodnevnih aktivnosti, pa se razmišljam šta uzeti i lepo se počastiti.

    Prvo sam razmišljao o kupovini Seiko Divera 5 (volem mehanički) ali se plašim da mi nije najbolja opcija za Radni i paradni sat. Pošto se bavim brdskim biciklizmom, planinarenjem, ponekad odem i na jezero, usput se bavim i fotografijom. Sa druge strane volim analogne satove pa mi digatilni nekako ne odušvljavaju mada su bili u opciji od G-Shocka

    Casio G-9000-3V
    Casio G-7710-1D
    Casio DW-5600MS-1D
    ili neki Pro trek do 200€

    Od analognih sam se razmišljao oko ovog Casio G-1000-7A mada mi se čini neisplativom investicijom

    Kao neku alternativu sam uzeo u obzir i ove modele G-a

    Casio G-300-3A
    Casio G-301B-1A
    Casio G-314RL-1A

    Mada mi oni dođu malo dečiji možda grešim jed nisam imao prilike da ih vidim uživo.

    I ono za šta mislim da bi mi bila najbolja investicija je

    Casio G-1500-1A

    Iskreno to je i maksimum novca koliko mogu da izdvojim za sat

    Prvo pitanje koje želim da vam postavim nakon svega ovoga je: Da li neko ima neki drugi predlog i koji bi bio vaš savet u vezi kupovine sata?

    Drugo, da li postoji neki jeftiniji način nabavke ili neki jeftiniji sat?

  2. #2
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Casio G-1500-1A...od nabrojanih ovaj mi je po svemu najbolji. Jako lepo izgleda, pun je funkcija koje ti objektivno mogu zatrebati na terenu, a pri tom cifer je izuzetno čitljiv. Kućište je vrlo atraktivno i daje mu notu prepoznatljivosti u moru sličnih satova. O izdržljivosti G-Shock serije ne treba trošiti reči. Mislim da vredi svake pare. Još samo da ga probaš na ruci, pa ako ti legne, ne lupaj glavu puno.
    backarelli likes this.
    ...požuri polako...

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Na domaćoj on line berzi imaš novih Casio satova bez kutije i garancije, ali dosta jeftinije nego u radnji .
    Ne znam kolika ti je potreba za G-em , ali u tom cenovnom rangu imaš odličnih Citizen satova, koji nisu ni malo nežni, a mogu poslužiti kao radni i paradni sat . Pa razlika od tog Casio sata i Nighthawk-a je svega 2000rsd , a Nighthawk je više nego odličan sat i svakako više nego dobra investicija...

    BJ7010-09E-145x200.jpg Citizen BJ7010-09E NIGHTHAWK

    Da , od nabrojanih modela bi se u potpunosti složio sa umbra-om (kompletnim komentarom) !
    23jewels, Aleksandar89 and Serb like this.

  4. #4
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Ja bih se najprije odlucio za seiko diver sa 7S36 mehanizmom. Mozda bi malo probio budzet ali vrijedi. A ako ne onda nighthowk. Pozdrav.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Sto ne uzmes dva komada?

    Uzmes: Casio-sgw-100-1vef - twin-sensor za nekih 55 - 60E (Ja ga uzeo na KupujemProdajem u kutiji s papirima), i za ostatak budzeta lepo uzmes ''paradni''. Neki: Orient-cem75002d a.k.a Deep, a.k.a Mako XL, ili neki drugi Orient diver . (Mozes naruciti sa tog sajta, a ima i ljudi koji ih donose iz Madjarske (ja uzeo tako), ili pak, neki Seiko automatik.

    Sgw nije G-shock, ali, realno, moze mnogo da istrpi... (imas i SGW300H-1AV za nesto vise para, ako ti je zanimljiviji altimetar od kompasa).

    Na taj nacin ''ubijes dve muve jednim udarcem''. Imas sat za mlataranje na bajsu, planinarenje i cak ronjenje (200m water resist) za koji ti nece biti zao da ga eventualno ogrebes, i sat koji moze uz neku elegantniju garderobu, mehanicki je i opet relativno robustan jer je ''dajver''.

    E, da... Orient Mako XL se ovde prodaje za 160 - 170e, a Orient Mako oko 130e.
    160 + 60 = 220, sto je maltene knap unutar tvog maksimalnog budzeta.

    Dva je uvek bolje nego jedan
    Poslednja ispravka: anbeast (18.3.2012. u 16:23)
    milan zmaj, umbra and Bogisha like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Da, moze da se ustedi prilicno, kupovinom van nase zemlje. naravno, sa jeftinijim satovima je i usteda manja, pa je pitanje da li je vredno rizika, ali kod satova sa budzetom od 200e moze prilicno bolje da se prodje kupujuci van. Evo ovde imas nekoliko proverenih prodavaca, pa baci pogled

    Online prodavnice satova - Linkovi

    Inace, ja se slazem sa clanom Bacarelli... meni se NIGHTHAWK jako dopada, i mislim da bi bio odlican. Mada, robustan je, ne znam koliko bi bio dobar za provlacenje kroz rastinje i sumu prilikom tvojih outdoors aktivnosti, ali ako ti imas resenje za to, samo napred, preporuka za odlicni Citizen. Mehanicki i nisu bas najpogodniji za voznju bicikla, posebno Orient. Orient je odlican sat, precizan, pouzdan i dugovecan, ali malo je osetljiviji na vibracije od mehanizma koje Seiko ugradjuje u svoje 5-e, pa i u onaj 007 koji si naveo. U toj klasi mogu da ti preporucim Citizen takodje

    http://www.thewatchsite.com/index.php?topic=597.0


    Od ovih G-shock ova meni se kockice dopadaju najvise. Jako su skladne, i odlicno leze na ruci. Ali, od digitalaca, moj favorit je Riseman, definitivno

    Casio Watches at Discount Prices | Casio Watches , Casio Watch Straps | Casio G-Shock Watches | Casio Pathfinder Watches |Casio Wave Ceptor Watches|Casio Watch Straps

    Dok od analognih, ovaj model deluje prilicno zanimljivo, a i povoljan je

    Casio Watches at Discount Prices | Casio Watches , Casio Watch Straps | Casio G-Shock Watches | Casio Pathfinder Watches |Casio Wave Ceptor Watches|Casio Watch Straps

    pozdrav
    backarelli likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Kao sto ti i ostali predlazu Nighthawk je jako dobar sat, jos je i kvarcni pa ne bi trebalo da imas problema pri nekim ozbiljnijim aktivnostima, ali ipak mislim da je za tako nesto najbolji G-Shock. Vidim da si naveo G-9000-3V kao jedan od modela koji te zanimaju i ja bih ti ga toplo preporucio posto sam skoro uzeo isti model samo u beloj boji, jedino sto bi bilo dobro da ga pogledas uzivo zbog negative display-a (neki od njih nisu bas tako citljivi, a pretpostavljam da nemas bas vremena da odgonetas koliko je sati dok vozis bajs). Naravno, DW5600 je klasika i takodje je vrlo dobar i proveren model...

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    (volem mehanički) ali se plašim da mi nije najbolja opcija za Radni i paradni sat. Pošto se bavim brdskim biciklizmom, planinarenjem, ponekad odem i na jezero, usput se bavim i fotografijom.
    Zbog ovoga, ja i dalje cvrsto stojim na stanovistu da ne mozes naci jedan sat koji ce ispuniti sve gore navedene potrebe.

    Da se razumemo, Nighthawk je odlican sat. Kvarcni je pa mu ne smeta truckanje na biciklu, vodootporan je do 20 bar (200m), tako da ni ronjenje nije problem (naravno par metara, ne sa opremom), moze da se nosi cak i sa odelom - ALI, isuvise je prilika da bude izgreban prilikom pada sa bicikla, ocesavanja o stenu i sta ti ja znam, i nije mehanicki (koje ti volis). Unutar tvog budzeta se mogu ispuniti svi tvoji kriterijumi samo kupovinom dva komada.

    Takodje, G-shock ne moze biti paradni sat, nije mehanicki (ocigledno ), a za svoj budzet mozes uzeti samo njega. Osim ako ne odabers ovaj ''slim'' G: Casio G-056-2V (i u drugoj boji ali nesto skuplji).
    Poslednja ispravka: anbeast (19.3.2012. u 12:57)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #9
    KRP
    KRP je offline
    Novi član
    Član od
    15.3.2012.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Razmišljao sam intenzivno o Nighthawk, znam da je Citizen jako izdržljiv, moj ujak ima Blue angela-a. Dobio ga od RV i maltretira za 10. U svakom slučaju treba mi sat za svakodnevno secanje svugde, Ovde Orient otpada upravo zbog onog zbog čega je otpao i Seiko Diver. u u ži izbor ulaze

    Casio Watches at Discount Prices | Casio Watches , Casio Watch Straps | Casio G-Shock Watches | Casio Pathfinder Watches |Casio Wave Ceptor Watches|Casio Watch Straps i Casio G-1500-1A

    Mudman je dobar ali me koči to što je digitalan, volim kazaljke.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Dilema, šta kupiti?

    Meni se, licno, vise dopada G1000. Ne volim digitalno analogne satove, mozda upravo zbog toga....Registraciom na ovom sajtu dobices i popust na ove cene koje vidis, tako da i to imas u vidu. Sada sam pogledao, cena mu je 59 funti za registrovane clanove








    PS
    Kod nas je 18000

    Casio G-1000-1A

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Casio 527 vs 529 - Dilema
    By wwweljko in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.1.2012., 1:04
  2. Dilema
    By loki77 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 15:08
  3. Dilema, Fortis ili Hamilton?
    By shule83 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 25.12.2010., 22:28
  4. Rolex dilema?
    By Marko 5 in forum Rolex
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 21.2.2010., 21:22
  5. Dilema
    By manians in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 10:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •