Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.2.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kupio bih sat na navijanje

    ako se jos uvek negde mogu naci, a verujem da to ipak nije nemoguce i naravno ako ima makar kakvu takvu pristojnu cenu!
    molim vas za pomoc, gde bih takav sat mogao kupiti, po kojoj ceni i od kojeg proizvodjaca-vasa preporuka!
    Molim vas

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Kupio bih sat na navijanje

    Zdravo Demilano i dobrodosao na forum!

    Sto se tice tvog cilja - satovi navijaci se i danas sasvim lepo proizvode (cela industrija mehanickih satova, sto navijaca, sto automatika - ponovo cveta).

    Bilo bi dobro da preciziras - sta preferiras - sportski sat, sat za odelo, pilotski sat... Takodje bi bilo dobro da definises - do kog iznosa si spreman da ides.
    Naprosto - na trzistu ces naci starije (vintage) satove, cesto ruske (Poljot, Raketa), japanske (Seiko, Orient), svajcarske (Omega, Longines, Roamer i mnogi drugi). Zatim mozes naci nesto skuplje (npr. izmedju 100 i 200 EUR) moderne ruske i japanske navijace a zatim u nesto skupljim izvedbama (od npr. 300 EUR pa navise) naci ces svajcarske i nemacke navijace sa ETA/UNITAS 6497/6498 ili ETA 2801 mehanizmima. U slicnom rangu ces naci rusko/nemacke satove sa Poljot hronograf mehanizmima 3133 na rucno navijanje. U nesto visem rangu (ipak dosta skupljem) naci ces npr. Jaeger LeCoultre Ultra Thin modele ili recimo cuveni Omega Speedmaster Moonwatch.

    Licni savet je da pogledas satove nemackih proizvodjaca Steinhart i Archimede. I jedni i drugi prave odlicne navijace, najcesce dizajna kao stari pilotski ili mornaricki satovi, u rangu cena 300-500 EUR, koristeci pomenute svajcarske mehanizme!

    Naravno - i drugi clanovi ti mogu skrenuti paznju na mnoge druge "skrivene dragulje" casovnicarstva.
    Poslednja ispravka: vladas (23.2.2011. u 22:26)
    No time to lose

  3. #3
    Novi član
    Član od
    23.2.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupio bih sat na navijanje

    Vladase, veoma sam ti zahvalan na informacijama, a ja se izvinjavam što nisam potpunio svoje pitanje inaveo cilj moje kupvine. Naime ja bih kupio jednom svojem rodjaku sat na poklon, a on je osoba sa svojih skoro 60 godina, i na osnovu njegovih nekih reči koje sam onako sa strane slušao, njega interesuju 3-4 vrste satova na navijanje kao na primer: Doxa, Seiko, Darwil... eto a ja mislim da bih mogao da odvojim za njega jedno 150-200 eura! Na žalost ja nemam više novca ali eto to bi bilo od srca! Naravno Vladase ako još imate predloga, veoma rado ću uvažiti savete i predloge i Vaš i Vaših prijatelja!

    Hvala veliko
    demilano

Slične teme

  1. Satovi sa automatskim mehanizmom i navijanje
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.4.2013., 21:23
  2. Pomoć - preporučite mi dobrog časovničara
    By Johny in forum Džepni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21.11.2010., 15:24
  3. Zidni sat sa klatnom na navijanje ili teg
    By brancic in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.9.2010., 8:11
  4. Kupio bih automatik
    By Milanche78 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 21:25
  5. Kupio bih sat
    By RAU in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.11.2008., 22:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •