Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree2Likes
  • 1 Post By 5rovic
  • 1 Post By Shmizla

tema: Novi “pametnjaković” u svetu satova

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Novi “pametnjaković” u svetu satova

    Kompanije TAG Heuer, Google i Intel su najavile novi pametni časovnik koji će se u narednom periodu pojaviti u velikom svetu satova. Na Baselworld sajmu je ove godine prezentovana novost koja se odnosi na nove tehnologije i pametne satove.

    Naziv: tag-heuer-google-pametni-satovi-smart-watches-1.jpg, pregleda: 832, veličina: 46,1 KB


    Prema navodima zvaničnika, časovničarska kompanija TAG Heuer i tehnološke komanije Google i Intel će udružiti snage u cilju kreiranja novog pametnog sata koji će predstavljati simbol luksuza, inovativnosti i kreativnosti.

    Ovo nije prvi korak TAG-a u svet tehnologije i povezivanja svog brenda sa kompanijama iz drugih industrijskih oblasti. Poznato je da je 2008. godine predstavljen TAG Heuer mobilni telefon pod nazivom Meridiist. Godine 2013. je kreiran specijalan model elektronskog sata namenjen jedriličarima. Poseduje specifične funkcionalnosti pogodne pri jedrenju.

    Naziv: tag-heuer-google-pametni-satovi-smart-watches-2.jpg, pregleda: 724, veličina: 59,4 KB

    Tržište pametnih satova iz godine u godinu raste. Sve veći broj časovničarskih firmi pokreće izradu pametnih satova ili ih je već uveliko predstavila. TAG će očigledno biti jedan od njih, a videćemo kakve će performance imati novi model i da li će imati dizajn klasičnog časovnika.

    TAG Heuer

  2. #2
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Novi “pametnjaković” u svetu satova

    Ja kad veliki ljubitelj tehnologije ne pozdravljam to sto stare kompanije kao Tag stupaju u saradnju sa amerima...drzim se klasicnih satova
    Nenad Arandjelovic likes this.

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Novi “pametnjaković” u svetu satova

    VIDEO na ovu temu:

    https://youtu.be/dN94CS8yTog

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Novi “pametnjaković” u svetu satova

    Predstavljen je sat konacno pre par dana. Misljenja su podeljena, kao uostalom i o ostalim "pametnim" satovima. Da li je ovo jedini put napred kako bi proizvodjaci iz ovog segmenta opstali ne znam, ali po mnogima ostace samo u buducnosti jace pozicionirani brendovi koje ce ljudi kupovati zbog nostalgije i kvaliteta rucne izrade (JLC, PP, VC, Rolex koji bi ovde bio izuzetak sto se masovnosti i izrade tice ....). Montblanc je npr. krenuo drugim putem sa svojom pametnom narukvicom. Da li je ovo kaljanje imena Heuer ili je ovo nastavak spirale u koju je brend usao od spajanja sa Tag-om. Vidim da sam TG nije nesto preterano cenjen kod WIS-ovaca pa im je ovaj korak ocekivan, ali u nekoj negativnoj konotaciji. Ja licno nemam neke predrasude sto se tice ovog brenda i uvek su mi se svidjale Carrera, Monaco i F1 linija. Ne dovoljno da bih razmisljao o kupovini istih, ali razumem njihovu privlacnost.

    Sam sat ne izgleda lose...cak i mi je i najlepsi svih, do sada predstavljenih, pametnih satova. Verovatno zato sto najvise lici na obican casovnik . 46mm je precnik, sto mislim da je previse za moj zglob, ali tu ne bih davao komentar. E sad dolazimo do zanimljivog - cene od 1500$ . Titanijumsko kuciste to ne opravdava po meni, a ni ime dovoljno. U sustini imamo moto 360 sa Tag imenom na displeju i gumenom narukvicom. Da je oko 1000 $ pa bih jos i razumeo da se plati nesto na ime i retkost, ali ovako, nisam siguran. Ali postoji jos jedna taktika TG-a, a to je da na kraju 2 godine posedovanja, ako zelite doplatite jos 1500 $ i dobijete mehanicki sat umesto ovog. U principu dobijete nesto sto lici na Carreru sa 3 kazaljke (nije chrono) za 3000 $. U principu isto kuciste i narukvica ali promene digitalni deo u mehanicki.
    I jos jedna, po meni velika mana samog pametnog sata je nemanje senzora za puls...sto je po meni na ovakvom tipu sata obavezno.
    Inance sam podeljen po pitanju pametnih satova kao neko ko voli tehniku, ali s druge strane i kao neki ko je voli anlogne mehanizme i rucnu izradu. Mislim da ce imati svoje mesto, mozda cak i kao sat na drugoj (desnoj) ruci, pored mehanickog. Jedan za nostalgiju , luksuz, kvalitet izrade a drugi praktican za svakodnevne zadatke. Nisam jos kupio "pametni" sat, ali verujem da hocu u buducnosti. E sad da lice biti neka Motorola, Samsung, LG...ili nesto od ovih hibridnih svajcaraca sto sad izbacuju ne znam iskreno. Ima vise koncepta i verovatno ce ili jedan isplivati kao dominantan ili ce biti za svakoga po nesto .

    Na kraju zvanicni link TAG Heuer Connected

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi “pametnjaković” u svetu satova

    Meni je Tag super(posebno Carrera) ali ovo ne dopire do mog mozga. Najpametnije što sam stavio na ruku je Rangeman i ne mislim ići dalje. Jedino ako nekako zamijeni mobilni što sa ovom veličinom ekrana nije moguće.

    Dali će nestati pravi satovi- mislim da neće(milion je brendova). Ljudi i danas gledaju kvalitet i trajnost ,a to gadžeti nemaju u opisu.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •