Blog Comments

  1. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Evo i moje prinove.
    Mislim da je sat u stanju za poželjet,dobih ga u zamjenu za nekoliko satova iz kolekcije koji su imali namjenu ić u zamjenu tako da sam prezadovoljan.
    Kalibar sata je koliko sam vidio dosta na cijeni,a po slikama zaključite u kakvu je stanju moj 950.






  2. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Zatim nekoliko damskih satova.



    Zatim jedan Tanis u srebrnom Zenith kućištu original kućište je bilo u lošem stanju a mehanizam i cifer ko novi te još jedan Buler.



    I na kraju ručni vojni satovi jedna Herma nije vojna jer nema oznake al je vojni stil i eterna WWI.
    Pilotske Helvetije sve same govore o sebi!



    Eto malo u grubo da predstavim svoju sadašnju kolekciju satova.Nedostaje još jedna Cyma koja ima doć s restauracije cifera i sada izgleda kao nova,moram je zato napomenuti jer me veseli njen dolazak natrag.
  3. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Zatim dva američka Walthama calibra mehanizma 16s









  4. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Američki vojni satovi prvi je Elgin u prekrasnom stanju očuvanosti veličine po amerikancima 18 vrlo robusan datira iz vremena prvog rata.Sličan model u istom stanju oćuvanosti još nisam vidio.Oznake kazuju da je doista vojni a i cifer koji je crn.





  5. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Ruska štoperica Slava (Slike Slave preuzeti su s interneta al u posjedu sam identične u mint stanju koja radi i još ima i drvenu original kutiju,njene slike sad mi nisu dostupne)





    I nešto malo raritetnije đepni vojni sat s štopericom na poklopcu sata vidi se natpis.





  6. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Vojna štoperica američka Elgin





  7. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Trći sat je nešto što mi stalno maštu golica.Inače u kolekciji ih imam čak dva vrlo slična,samo mala razlika u kućištima mehanizmi,cifer i oznaka iste.Sat po oznaci datira vjerojatno iz doba prvog rata,a ono po čem mi je osobit je serijski broj koji imaju na mehanizmu,oba broja su ispod dvjesto tisuća,i slične mehanizme proizvodili su samo Rolex,IWC...Zasad nisam saznao koji je ovo mehanizam i čiji je al nije me velika ni briga,najbitnije mi je da pripada mojoj kolekciji.
  8. Avatar korisnika fotopetar
    • |
    • permalink
    Ovo je vojna Omega broj dva kao i prva super očuvana cifer i mehanizam ko novi,samo patina na kućištu i staklo s oštećenjem al budem ga zamijenio čim nađep pravo za zamjenu.