Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree1Likes

tema: Orient sporty automatic!?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Orient sporty automatic!?

    Prvo bih zeleo da vas sve pozdravim, i da pohvalim kreatore jednog ovako lepog i korisnog sajta!

    Naime uvek sam gajio veliku ljubav prema satovima, i uvek sam ih nosio, jos od osnovne skole nikad nisam bio bez sata, naravno sve su to bili jeftini satovi, pa je cak i sad na mojoj ruci sat od ne vise nego 100e, koji nosim jos od 2003 godine, pa sam odlucio da posto sam se zaposlio castim sebe jednim lepim pravim satom, kako to vi ovde znate da kazete satom koji ima "dusu". I tako sam seo za komp da istrazujem i dosao do ovog sajta na kome sam procitao gomilu interesantih stvari i koji mi je pomogao da svoj izbor svedem na sat Orient sporty automatic cftab004b0



    Sad interesuju me vasa misljenja, i iskustva sa Orient satovima, i da li neko mozda ima neki dobar predlog za sat do 300e!?

    Hvala unapred...

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Ima jedna stvar koja me malo buni pa bih zamolio Vladana i ostale znalce da mi pomognu malo, zapravo video sam na oficijalnom sajtu orion japan http://www.orient-watch.com/product/...cftab005b.html da je ovaj model oznacen sa CFTAB004B dok sam na sajtu na kojem planiram da kupim sat video da je oznacen sa CFTAB004B0 pa me ova nula malo buni na kraju zna li neko o cemu se radi, i da li se razlikuju ta dva sata u necemu ili je to ne bitno??? http://www.orientuhren.de/automatic-...4b0-p-196.html

    Hvala i pozzz.....

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Pozdrav Bigmag i dobrodošao na forum!
    Izvini što nisam odgovorio ranije, dešava se.

    Orient je u vlasništvu Seiko kompanije ali su još uvek nezavisni kada je u pitanju proizvodnja i dizajn satova tj. ne vidi se uticaj Seika. Satovi su im prilično kvalitetni, predstavljaju odličnu kupovinu kada se uzme u obzir uloženo/dobijeno, veoma su popularni u svetu i verujem da nećeš zažaliti ako se odlučiš za neki od njihovih modela. Konkretan sat za koji se raspituješ ima 46r41 automatski mehanizam u sebi koji je u osnovi 46r40 mehanizam. Veoma precizan, veoma kvalitetan.
    46r40 (46r41) se nalazi recimo u CFT00004B modelu, tako da članovi koji su vlasnici istog, mogu slobodno da podele sa nama iskustva o ovom mehanizmu. Ali mislim da nema onih koji su nezadovoljni. Ono što bih mogao da zamerim samom satu, pored dizajna koji se meni lično ne sviđa, jeste nedostatak safirnog stakla. Mineralno staklo nije nužno loša stvar, ali bi bilo poželjnije da je safirno koje nije toliko podložno grebanju.
    Za samu oznaku nisam siguran, ali sam gotovo siguran da nema razlika u samom satu.

    Za predloge bi morao da daš smernice šta ti se sviđa i kakve satove da tražimo, dal si ograničen na kupovinu kod nas ili i online kupovina dolazi u obzir (pretpostavljam da da, obzirom da gledaš orient satove)? I da li je 300€ krajnja cena, koja treba da podrazumeva i carinu i porez ili si toliko spreman da izdvojiš samo za sat?

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Dragon hvala na odgovoru, sat sam vec porucio naso sam ga na nemackom sajtu koji je cini mi se milanche78 (nisam bas siguran da li je tako, neka mi milanche ne zameri) ostavio na ovom sajtu, tako da mu hvala veliko !-) Sta da radim jako sam ne strpljive prirode, inace mene je sat odusevio, a i nikad nisam imao sat ovakvog oblika, znam da nema safirno staklo i to mu jeste nedostatak, plasim se takodje i sto su mu je kozna narukvica ne znam koliko su iste izdrzljive, ali je meni u ovoj kombinaciji prelep, bar na slikama nadam se da ce takav da bude i uzivo heheheh!!! Inace nisam porucio direktno iz Srbije nego sam nazvao prijatelja u Nemackoj i on ga je narucio i sad cekam da stigne pa ce da ga pusti na bus....sad ostaje samo da se strpim i da ne razmisljam puno o tome hehehe inace kacim slike cim stigne!!! Da zaboravih da kazem da ga je sve sa postarinom i kutijom kostalo 242,90e tako da je dosta jeftiniji nego u USA odakle sam prvobitno hteo da ga narucim (420$)....

    Jos jednom hvala na odgovoru i pozzz!!!!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Sat je stigao i kao sto sam obecao evo slika, u stvari sat mi je stigao jos pre nedelju dana, ali nikako da nadjem vremena da postavim slike. Na kraju me je kostao 263e, jer sam dao 20e vozacu autobusa koji mi je doneo sat iz nemacke tako da sve u svemu nije lose.

    E sad prvi utisci: Sat je mnogo lepsi u prirodi, znam da dosta ludi ne voli satove ovog oblika, iskren da budem i meni je prvi put da kupim ovakav sat, ali sam jako zadovoljan kako izgleda i svidja mi se sto je najbitnije.

    A sad ono sto me brine, i treba mi savet sta da radim, naime merio sam stopericom koliko sat zuri i rezultati su jako cudni pa mi recite da li je to normalno: stopericom sam izmerio da je od 19:30 do 7:30 sat zurio 6 sekundi (sat je bio u stanju mirovanja, odnosno skinuo sam ga dok sam spavao), dok je za period od 7:30 do 19:30 pozurio citavih 35 sekundi (tada sam ga nosio na ruci) stopericu nisam prekidao znaci ona je merila 24h i tako na kraju prikazala tih 35s. To je bas lose zar ne?

    Pozdrav za sve vas i molim za vase strucno misljenje...








  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Čestitamo, čestitamo...

    Postavi slike i u temi "slike satova iz vaše kolekcije" ukoliko si voljan.

    Što se tiče tvog pitanja, nisam baš razumeo kako si ti to merio vreme sa štopericom (umor čini svoje ), ali skoro 40s odstupanja u periodu od 24h je previše i prilično loše, pogotovo za jedan Orient sat. Nosi ga 10-ak sati dnevno, narednih nedelju dana pa ako se za to vreme vrednosti ne umire odnosno smanje na nekih 10-ak sekundi odstupanja dnevno, nosi ga časovničaru na regulaciju.

    Pozdrav

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Dragon hvala na cestitkama...

    Uh pa mozda jesam malo konfuzno objasnio kako sam merio, ali uglavnom prica je da sam uzeo stopericu i pustio je da radi uporedno sa sekundarom sata i na kraju je rezultat bio da sat ide brze za 35s...

    E sad sto se tice te regulacije, ne znam sta da radim da li da se petljam sa tim odmah posto je sat nov pretpostavljam da gubim garanciju, ako neko sem ovlascenog servisa otvori sat, jesam li u pravu?

    I gde bih to mogao da uradim, u slucaju da se odlucim na tako nesto, znaci neka proverena casovnicarska radnja i koliko bi me to kostalo...?

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Pre nego sto bilo sta od toga uradis uporedi svoj sat sa recimo ovim satom http://tycho.usno.navy.mil/simpletime.html pa tek kada potvrdis odstupanja onda ga nosi casovnicaru.

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Čestitam na satu fenomenalan je!

    Da li znaš gde se kupuje u Nemačkoj, u kojim radnjama i slično?

    Pozdrav, još jednom čestitam na satu!

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Orient sporty automatic!?

    Angel hvala na cetitkama, Marko 5 hvala na savetu provericu i kako ti kazes!

    Angel ja ne znam stvarno gde bi mogao da nadjes po prodavnicama u nemackoj, ja sam zavrsio tako sto sam ga narucio sa ovog sajta http://www.orientuhren.de/automatic-...4b0-p-196.html , odnosno prijatelj je porucio u nemackoj i onda mi je prosledio na bus i ja samo sacekao ovde... , probaj i ti mozda da uradis neku takvu kombinaciju.

    Hvala vam jos jednom na cestitkama i savetima!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Orient satovi
    By pegaz in forum Japanski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 22.8.2023., 7:28
  2. [POVUČEN OGLAS] - Orient satovi
    By Milanche78 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 9:04
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10
  4. Orient CFM00001B
    By Nummy in forum Japanski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 6.8.2009., 9:49
  5. Orient zenski sat
    By Shmizla in forum Japanski satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.4.2008., 19:47

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •