Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree4Likes

tema: Discount watch store-Kupovina

  1. #1
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Discount watch store-Kupovina

    S obzirom da je ovaj sajt jedan od najkoriscenijih prilikom on-line kupovine odlucio sam da otvorim novu temu na kojoj bi se sabirala iskustva u vezi kupovine sa konkretnog sajta. Prema tome,zamolio bih sve koji budu kupovali sa http://www.discountwatchstore.com/ da sto detaljnije opisu svoja iskustva od procesa cenkanja (lowest price guarantee), preko placanja, isporuke i konacnog prijema sata.
    Cilj je da se pruzi informacija o pouzdanosti i isplativosti kupovine sa gorepomenute internet prodavnice.

    Naravno jedan od razloga je i taj sto sam se licno odlucio za kupovinu jednog od satova sa ovog sajta:
    http://www.discountwatchstore.com/Se...35_p_2232.html



    Ako sam dobro razumeo (citajuci sa kupovina online teme) na ovu cenu treba dodati jos 39$ za transport + 10% carina + 18% PDV koji se obracunavaju na cenu bez transporta i koji se placaju u dinarima po prijemu na kucnu adresu.

    E sad, zamolio bih one koje su vec kupovali sa ovog sajta da mi kazu dal je ova racunica u redu. Takodje svi komentari su dobrodosli.
    just nice and easy now...there is no need to rush

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    moje iskustvo 49$ transport + 5$ neki handling fee ili tako nesto + 10% carina +18% pdv

  3. #3
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Eh sad dal je transport 49 ili 39? Posto na sajtu pise international shipping rate 39$ kao sto je naveo i iki.bbs kod svoje kupovine "
    Ovako,
    Cena sata na sajtu je bila, a i sada je 280.25$. Onda sam im poslao link ka drugom sajtu na kome je kostao jeftinije, i oni mi spustili cenu za 87.33$. Tako da me je sat kostao 193.92$, a slanje 39.00$, sve ukupno 232.92$. Naznacio sam im da obavezno salju USPS om da ne bih placao spediciju i ostale globe kurirskih sluzbi. Placanje sam vrsio Intezinom VISA internet karticom. Posle narudzbe su mi trazili da im pustim na faks fotokopiju L.K. i kartice, a kasnije me i zvala neka slatka Japanka valjda da potvrdim adresu i to je to. Ovde sam platio carinu 10% i PDV 18% sto je kostalo negde oko 4900.00, sve u svemu sve je ispalo Ok i jako sam zadovoljan satom.
    "

    Mada vidim da je i Vladan platio 49$ za svoju narudzbinu? Verovatno cu im poslati mail i pitati usput i za taj handling fee.
    just nice and easy now...there is no need to rush

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Transport je $39, kao što je navedeno i na sajtu. Možda je nekada bilo $49, ali je verovatno zarad konkurentnosti na tržištu snižena nadoknada za slanje.
    "handling fee" je najčešće nadoknada za pakovanje proizvoda ili sređivanje papirologije potrebne za slanje, neki ga naplaćuju, neki ne. Ukoliko nigde nije naznačeno, verovatno da ga neće računati, mada je najbolje da im pošalješ mail i da ih pitaš dal pored troškova slanja postoje i neki dodatni (skriveni) troškovi, recimo poput tog "handling fee-a".

    Računica ti je dobra, (cena sata + troškovi transporta) * 1.1 * 1.18 ali samo pod uslovom da ti šalju preko USPS-a. I to moraš da im naglasiš, da želiš da ti se paket pošalje preko USPS-a a ne preko kurirskih službi sa kojima imaju sklopljen ugovor o transportu. Ukoliko paket dobiješ preko neke od kurirskih službi tipa UPS (kao što im stoji na sajtu) ili Fedex moraćeš da platiš dodatne takse koje znaju da budu prilično visoke.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    da, moguce je da je sad 39. iskopao sam moju specifikaciju
    Sub-Total: 255.50
    Shipping: (USPS Global Express Mail) 49.00
    Handling: 9.00
    Tax: 0.00
    Coupon (SAVE10): ($25.55)
    Grand Total: $287.95

    kao sto vidis handling nije bio 5 vec 9 i to sam video tek kad sam checkoutovao sat. jbsga, pitaj da li sad naplacuju, lik sa kojim sam ja komunicirao pre narudzbe je bio vrlo usluzan i za sve sto sam ga pitao mi je vrlo brzo odgovarao. pre kupovine sam razmenio jedno 15ak mailova sa njim (bilo problema oko velicine narukvice, nista strasno )

    probaj ovo SAVE10 da ukucas u polje za kupone, vrlo je moguce da dobijes 10% popusta. nisam siguran, al ovo je mislim radilo samo za saatove skuplje od 150$. Na jeftinije je valjda bilo SAVE5 za 5%

  6. #6
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Dragone hvala na odgovoru. Eee hvala za info o narudzbini i kuponima. Medjutim "cenkao" sam se sa njima posto sam nasao na: http://www.amazon.com/Seiko-Automati...3209314&sr=8-1 isti sat 175$. Pristali su da mi spuste sa 297$ na 195$ ali nisu hteli ispod ove cene jer konkurent nije seikov ovlasceni diler. Sta mislite dali da idem preko discounta ili ...
    just nice and easy now...there is no need to rush

  7. #7
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Izgleda da ipak nema nista od ovog Seika !!! Na moje pitanje o isporuci u Srbiju:
    "Hi Milan,

    I did not realize you are not in the US. I want you to know that as an Authorized dealer of Seiko we are not allow to ship their watches International because the warranty will be invalid. The reason Seiko USA has this restriction in place is because Seiko USA does not want to take business away from their International Company.

    I'm sorry for the trouble.

    Kind regards,
    Ming
    ================================================== =============
    Shop over 3500 styles of watches from over 65 watch brands.
    www.DiscountWatchStore.com
    info@discountwatchstore.com
    866-371-2330
    203-874-6888"



    Bas neprijatno iznenadjenje?
    just nice and easy now...there is no need to rush

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Hmmm... ako se ne varam član Amikica je upravo preko discount-a uzeo par Seiko Monster-a i nije imao problema sa kupovinom.
    Možda su u međuvremenu promenili politiku slanja. Mada, ja bih ih pitao dal su voljni da pošalju sat i bez međunarodne garancije, ako je to jedini problem, ista ti i onako neće vredeti u Srbiji. Izgnjavi ih sa još 2-3 maila, možda ti izađu u susret u suprotnom ćeš bar znati na čemu si.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Novi član
    Član od
    10.11.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Ma salju za Srbiju bez problema, to je zvanican odgovor, ne znaju oni da li si ti neka inspekcija ili sta vec.
    Ako ga porucis poslace ti sigurno. Placa se samo shiping 39 $, a ostale takse su ukinuli.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    10.11.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Discount watch store-Kupovina

    Citat Hakinen kaže: Pregled poruke
    Ako sam dobro razumeo (citajuci sa kupovina online teme) na ovu cenu treba dodati jos 39$ za transport + 10% carina + 18% PDV koji se obracunavaju na cenu bez transporta i koji se placaju u dinarima po prijemu na kucnu adresu.

    E sad, zamolio bih one koje su vec kupovali sa ovog sajta da mi kazu dal je ova racunica u redu. Takodje svi komentari su dobrodosli.

    Carina se obracunava na cenu sa transportom a PDV na tu ukupnu cenu. A mozes i da ih zamolis da stave nizu cenu na fakturi, ne mnogo da ne bude sumnjivo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupovina Ulysse Nardin sata
    By UlysseNardin in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.1.2010., 12:10
  2. Fit watch
    By Laslo51 in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.9.2009., 12:20
  3. Orient CFM00001S - kupovina
    By eee in forum Japanski satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 1.8.2009., 16:01
  4. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •