Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 28 od ukupno 28
Like Tree92Likes

tema: ZENITH vintage pilot chronograph

  1. #21
    Mlađi član Avatar korisnika GR-ĆU
    Član od
    15.5.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    172
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Jeste, antikvarnica iz Kragujevca.Samo sam još veću ponudu od te imao pre nego što sam ga i poslao na servis.

  2. #22
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Jedna fotka mehanizma ....

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    eee, BucaJr., Zagor and 4 others like this.

  3. #23
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Pozdrav svima, narocito kolegi Bosku, pretpostavljam da je on isti koji je napisao sjajan clanak za Fratello watches koji me je po 1 put upoznao sa ovim sjajnim hronografom i ubacio potencijano u trosak . Zanimali su me vintage satovi, ali ovo je prvi za koji sam se definitivno odlucio da krenem u aktivnu potragu. Istorija celog casovnika je sjajna, a tekst i ceo opis su me odusevili.
    Bio bih zahvalan za neki savet gde bi bilo najbolje potraziti sem klasicnih izvora poput ebaya, chrono24 itd. Vidim da je povremeno dobro pogledati i antikvarnica, pa mozda koje da gledam? Ono sto mne licno plasi je autenticnost samog sata, da nije neki frankenwatch ( originalnih i drugih delova koje necu prepoznati). Ne znam kako je sat dolazio originalno, tj da li je imao kutiju, neke papire, da li je gravura na poledjini bila uvek na svim JNA satovima, itd. Bilo kakav info bi mi znacio .

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    boskom likes this.

  4. #24
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Citat prowler13 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima, narocito kolegi Bosku, pretpostavljam da je on isti koji je napisao sjajan clanak za Fratello watches koji me je po 1 put upoznao sa ovim sjajnim hronografom i ubacio potencijano u trosak . Zanimali su me vintage satovi, ali ovo je prvi za koji sam se definitivno odlucio da krenem u aktivnu potragu. Istorija celog casovnika je sjajna, a tekst i ceo opis su me odusevili.
    Bio bih zahvalan za neki savet gde bi bilo najbolje potraziti sem klasicnih izvora poput ebaya, chrono24 itd. Vidim da je povremeno dobro pogledati i antikvarnica, pa mozda koje da gledam? Ono sto mne licno plasi je autenticnost samog sata, da nije neki frankenwatch ( originalnih i drugih delova koje necu prepoznati). Ne znam kako je sat dolazio originalno, tj da li je imao kutiju, neke papire, da li je gravura na poledjini bila uvek na svim JNA satovima, itd. Bilo kakav info bi mi znacio .

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

    Jeste ja sam taj, samo nisam siguran dali ovde svi čitaju/slušaju FW.

    U svakom slučaju, drago mi je da si našao i sat i ovaj forum. Što se tiče Zenith-a, taj 143-6 s crnim ciferom treba da ima serijski broj izmedju 9104211-9106210 na poklopcu. Ima mehanizam Excelsior Park 4 koji se prilično lako identifikuje. Ako treba pomoć slobodno pošalji slike na DM.

    Pozdrav,
    Boško
    prowler13 likes this.

  5. #25
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Hvala na info, ako uspem da naletim bicu slobodan da posaljem fotke. Inace sjajan clanak, a citam naravno FW, a video sam tamo da spominju da je bio i pocast sa vama na tu temu pa cu poslusati obavezno. A na sam Zenith sam naleteo kada je spomenut na drugom nekom portalu i onda sam upao u crnu rupu citanja i naleteo i na taj clanak na FW koji sam ranije prevideo ocigledno. Inace prvi vintage sat koji sam realno pozeleo da trazim za sebe. Ostalo sto mi se dopadalo iz sfere vintage satova poput nekih odredjenih mil sub-ova, starih FF-a, ALS B uhren itd je realno nedostupno .

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    boskom likes this.

  6. #26
    Mlađi član Avatar korisnika GR-ĆU
    Član od
    15.5.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    172
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Evo ja da ti odgovorim kao vlasnik jednog. Ima ih u Srbiji na prodaju, sa vremena na vreme bude na kupujem prodajem po komad - dva. Pisao sam već da je bio jedan dugo, antikvarnica u Kg, onda bio je jedan u Bg. Inače na Chrono24 u svakom trenutku ima po 2-3 komada.
    eee likes this.

  7. #27
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Video na chrono24, samo je ili stanje problem...ili bas visoka cena + sto je sat u tipa japanu ili belgiji ako se dobro secam. Znaci tu jos imam shipping, porez....ali nisam gledao na kp. Video u kg tu antikvarnicu, ali kaze prodao covek davno jos.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  8. #28
    Mlađi član Avatar korisnika GR-ĆU
    Član od
    15.5.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    172
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: ZENITH vintage pilot chronograph

    Evo ga sad jedan se pojavio na Chrono24, prodavac iz Beograda a cena 3000e.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Zenith Pilot Doublematic World Timer sat
    By Shmizla in forum Zenith
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.4.2012., 23:26
  2. Fortis Pilot Professional Chronograph
    By Mladensky in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 6.1.2012., 11:10
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.5.2011., 15:59
  4. Zenith Defy Vintage
    By Walter in forum Zenith
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 19:31

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •