Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree11Likes
  • 10 Post By Dragojlovic Darko
  • 1 Post By HADzI DALIBOR

tema: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Naziv: Ulysse-Nardin-Perpetual-Manufacture-4.jpg, pregleda: 260, veličina: 215,7 KB


    U 2014 godini Ulysse Nardin nastavlja sa da se krece u pravcu ''in house'' zamjenjujuci vec postojece modele ili kolekcije novima koje pokrecu mehanizmi razvijeni unutar manufakture. Novi mehanizam sa komplikacijom vjecitog kalendara dobio je potpuni in house tretman. Predhodni model je cinio modul napravljen od strane ovog brenda dok je osnova bio neki bazni ETA mehanizam.
    Priliku da bude debitant u in house mehanizmima ovog proizvodjaca je dobio mehanizam sa vjecitim kalendarom i za pocetak ce biti ugradjivan u limitiranu seriju satova.
    Ovaj proizvodjac vec neko vrijeme pravi satove sa kucnim mehanizmima ali ti mehanizmi su bili rezervisani za najvisu klasu. To ukljucuje minutne ponavljace, turbijone i pojedine satove tako reci egzoticne sa velikim brojem kompilikacija.
    Tek sa kalibrom UN-118, Ulysse Nardin je 2012 godine polako zapoceo ugradnju kucnih mehanizama u veci broj svojih kolekcija. UN-118 je vec pokupio dovljno komplimenata, pa je proizvodjac za 2014 god pripremio veci broj in house mehanizama, medju kojima je pocetni UN-32 automatski prepertual kalendar koji je ujedno i COSC sertifikovan.
    Naziv: Ulysse-Nardin-Perpetual-Manufacture-2.jpg, pregleda: 216, veličina: 214,7 KB

    Vjeciti kalendar nije potrebno podesavati sve do 2100 god, ukljucujuci i prestupne godine. Komplikacija vjecitog kalendara se razlikuje od sata do sata u dizjainu i nacinu prikazivanja informacija. Iako vecina jasno prikazuje dan, mjesec i prestupnu godinu, pojedini modeli imaju i prikaz mjesecevih mijena, ne i ovaj. Medjutim UN-32 ima posebnog keca u rukavu, on je u stanju da prilagodi funcije kalendara i naprijed i unazad. Samo mali broj satova na trzistu imaju ovu mogucnost.
    To znaci da vi mozete podesiti vjeciti kalendar i unaprijed i unazad u vremenu. Ocitavanje datuma je vrlo lako, datum se nalazi unutar velikog prozora pri vrhu cifera malo pomjeren u desno. Nesto manji prozori za dan i mjesec se nalaze pri sredini brojcanika dok se u dnu nalazi prikaz godine koja je u toku.
    Sat takodje posjeduje GMT kazaljku kao i pusere sa lijeve i desne strane koji sluze za pomjeranje lokalnog vremena naprijed ili nazad. To cini ovaj sat veoma solidnim traveler's satom.
    Naziv: Ulysse-Nardin-Perpetual-Manufacture-3.jpg, pregleda: 301, veličina: 221,2 KB

    Ovi modeli ce biti izradjeni u limitiranim serijama izradjenim od 18-karatnog rozog zlata ili platine. Polirana kucista su karakteristicnog izgleda i oblika za ovog proizvodjaca sa precnikom od 43mm. Brojcanik ima lijepu teksturu koja je takodje karakteristicna za ovog proizvodjaca dok su kazaljke drugacijeg oblika od onog na koji smo navikli od UN.
    Ovaj sat ce biti izradjen u seriji od 250 primjeraka po 125 satova od zlata i platine. Sve detalji se nalaze na sajtu proizvodjaca ulysse-nardin.com
    Naziv: Ulysse-Nardin-Perpetual-Manufacture-1.jpg, pregleda: 322, veličina: 231,9 KB


    Evo kompletne specifikacije

    - Ref. 322-10 (red gold), 329-10 (platinum)
    - Limitation: 250 pieces
    - Movement Caliber UN-32, 34 jewels
    - Power Reserve: Approx. 48 hours
    - Winding: Self-winding chronometer movement with official rating certificate (C.O.S.C).
    - Functions: Perpetual Calendar adjustable over single crown. Second time zone on main dial with a patented quick setting mechanism. Permanent home time indicated by 3rd hand. Big date in double window.
    - Case: Available in 18 ct. red gold or platinum
    - Dimensions: 43 mm
    - Water-resistance: 30m
    - Crystal: Anti-reflective sapphire crystal
    - Case-back: Sapphire crystal
    - Crown: Water-resistant
    - Band: Leather strap with folding buckle

    Izvor:
    http://www.ablogtowatch.com/
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Zanimljiv je taj "detalj" perpetual calendar.
    Inače, mogo mi se više dopada verzija od platine. Više bi se dopadaju te bele, do sive nijanse... nego žućkaste.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Ni ja nikako ne volim zlato na satovima bar ne zuto i roze.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Meni se ovaj braon kais bas svidja
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Meni je roze lepsi zbog kontrasta sa ciferom.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    Ali bijelo zlato, platina, ss izgledaju mnogo diskretnije i meni ljepse u nekim otmenim prilikama, za koje ovaj sat i jeste. Ipak vise volim diskretnu elegancju, jer ovaj zlatni ne moze da prodje neprimijeceno
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    I meni je Pt ljepši.
    Cifer i sam raspored prozora, tj funkcija sata je extra urađeno.
    Sat je pošteno komplikovan,a uopšte ne izgleda tako- svaka čast.
    Dragojlovic Darko likes this.

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Perpetual Calendar Manufacture Watch

    I meni se vise svidja platina, zapravo samo taj model mi se i svidja.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •