Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By dragon

tema: Ulysse Nardin Michelangelo sat

  1. #1
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ulysse Nardin Michelangelo sat

    da li mi neko moze reci, cije mehanizme u svoje satove ugradjuje Ulysse Nardin? I kakvog su oni kvaliteta? Konkretno me interesuje jedan vrlo elegantni model: Michelangelo Big Date.
    Hvala unapred

  2. #2
    Član Avatar korisnika edin13
    Član od
    28.1.2009.
    Lokacija
    Visoko
    Poruke
    133
    Lajkovi
    117
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Michelangelo

    Švicarska kompanija koja ugradjuje svoje mehanizme. Sat za koji se ti raspitujes košta od 4000 do 5000 $, bar sam tako vidio na pojedinim stranicama.

    http://www.ulysse-nardin.com/movedet...Display=10000D

    tu se nalazi specifikacija i poneka slika mehanizma koji se ugradjuje u model za koji se ti raspitujes. A na njihovoj oficijelnoj stranici mozes pronaci sve ostalo sto te interesuje.

    Nadam se da sam ti pomogao. Lijep pozdrav
    Zanimaju me samo takve pobjede koje nisu nečiji porazi...

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Michelangelo



    UN-22 koji se nalazi u ovom satu i jeste i nije njihov mehanizam. U suštini, u pitanju je ETA 2892-a2 koji je do te mere modifikovan da se može slobodno reći da je u pitanju in-house mehanizam. UN je dodao još 72 unikatna dela, dizajnirana i napravljena od strane UN stručnjaka dok je dobar deo delova samog ETA 2892-a2 ebauche naknadno obrađen. UN je dodao svoje komplikacije, kao što je njihov patentirani Big Date mehanizam i sistem za pomeranje kazaljke sata koji se koristi u GMT Big Date modelu.

    Poređenje standardnog ETA 2892-a2 mehanizma (gore) i UN-22 mehanizma (dole)


    U svakom slučaju, u pitanju su vrhunski mehanizmi koje se nalaze u vrhunskim satovima.

    Pozdrav
    UlysseNardin likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Michelangelo

    Hvala vam svima na odvogorima. Pa stvarno, vise ne mogu da verujem, skoro svi proizvodjaci ugradjuju ETA-ine mehanizme. Ispada da samo dve ili tri firme ne ugradjuju ETA menizme.. Svarno sam se ipak razocarao sada i u Ulysse Nardin, mislio sam da bar oni imaju svoje mehanizme, a sat kosta 4500e.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Michelangelo

    U pravu si da mnogi poznati proizvođači satova nemaju in-house mehanizme koje su u potpunosti sami razvili. To je privilegija onih najboljih u svetu časovničarstva. Međutim, mnogi koji uzimaju ETA (ebauche) naknadno dorađuju mehanizam gotovo u celosti nadograđujući ga i svojim komplikacijama. To praktikuju i Rolex, spomenuti Ulysse Nardin, Frank Muller, Minerva pa čak i čuveni IWC i mnoge druge kompanije. Samo zato što je uzeta osnova već proverenog mehanizma i na osnovu nje projektovan ostatak mehanizma ne znači da je to loša stvar i da taj mehanizam ne opravdava cenu ili reputaciju koju ima.
    Kao što rekoh, UN-22 jeste i nije in-house mehanizam. Osnova, sam kostur mehanizma pripada ETA 2892 (a čak i ona je dodatno obrađena) a sve ostalo je delo majstora UN-a!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Ulysse Nardin Michelangelo

    I meni ovo nije jasno da tako stari proizvodjaci satova koriste ETA mehanizme. U pravu je Dragon da je to samo baza, ali recimo Ulysse Nardin je postojao kada od ETE nije postojalo ni E. Ali sve to govori da je i u svajcarskim manufakturama odavno doslo do hiperprodukcije, bar kada se govori o jeftinijim modelima. A ne smem ni da pomislim koliko ETA proizvede mehanizma godisnje. Bas bi voleo da neko dodje do te informacije i podeli je sa nama.
    Usput, zar Ulysse Nardin nije visi rang od cuvenog IWC-a?

Slične teme

  1. Stari Ulysse Nardin sat
    By VLADAN P in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.2.2011., 19:25
  2. Ulysse Nardin InnoVision Freak
    By Vladan Stevanovic in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.12.2010., 22:10
  3. Ulysse Nardin Moonstruck
    By dragon in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.7.2010., 23:16
  4. Ulysse Nardin.......mobitel :)
    By edin13 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.3.2009., 1:43
  5. Ulysse Nardin satovi - Info
    By Shmizla in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.11.2008., 19:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •