Strana 17 od 36 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 170 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #161
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Petice su dobre samo im nije trebalo ovo "open heart" to nema veze sa peticom.

  2. #162
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Za petice ne znam...
    Morao bih da ih vidim uživo.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #163
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    A petice, sta znam, ona sa krunicom na "2" bi jos i mogla da prodje da nije crna.
    identicnu recenicu sam hteo da napisem

  4. #164
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Citat Rus_PA:101340 kaže:
    Zar sumnjas da ce neko to da kupi?
    Pa vjerovatno ima "pametnih" za ovo,posebno u Japanu,ali,one meni izgledaju kao dječiji satovi!

  5. #165
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Posto ove godine Seiko proslaclja 100 godina od proizvodnje prvog rucnog sata, bice predstavljen i zenski model u limitiranoj seriji od 1000 komada.
    Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-c.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-b.jpg
    HADzI DALIBOR, krstin and 83stojan like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #166
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    e pa narode trebalo je sve ovo iscitati i priznajem tamo oko 12-13 strane mal osm se umorio, sto se tice satova, to je proizvod i statusni simbol ujedno za jedne, za druge neka spravica sto im pokazuje vreme, ko drzi do sebe i svog novca zelece pored izgleda i imena sata i da zna sta je u njemu, prosto vredi li to necemu ili je to samo sminka i ime koje papreno kosta. Ja imam licno svajcarce i jednog seika, i to starog i zadovoljan sam i jednima i drugima, sto se tice prvih tu ima jedna zackoljica, naime svi svajcarski proizvodjaci satova su navodno konkurenti ali zapravo posluju kao udruzenje i za njih je normalno da se medjusobno ispomazu i sa radnicima da bi porazili konkurente na trzistu, znaci nije to jedna firma vec cela drzava i oni tako i rade i ako treba neki od njih da propadne, onda ga drugi preuzme bitno da je domaci i idu dalje, sa druge strane Seiko kao i ostali japanci su dosli negde na sajam usvajcarsku 70 tih , ovi ih otkovali i koju godinu kasnije japanci su zamalo potukli svajcarce, prosto veca proizvodnja, kvarcni mehanizmi, cena kvalitet cuda. E sad brend , imam trenutno u posedu Longines stare satove, i njihove mehanizme, danas je u njima neka eta, po meni losije iz razloga jer ako pravis sat i mozes ceo napraviti sam to je bolje, certine su uvek bile bolje a jeftinije i klasa ispod, al eto danas oba brenda su pod Swatch grupacijom, onom istom sto je jedva kraj sa krajem sklapala proizvodeci plastikonera sa baterijom dok nije postala poznata, znaci sta je ostalo od fabrika sem imena i logoa i sklapanja, veliko je pitanje, Zodiak je danas samo brend sto je tuzno jer su imali kvalitetne satove, a opet stvar prestiza je sat ukoliko ste pa iskreno receno bogati, ko ovde i zna od buranije sta je sat iskreno sem nas ovde zaludjenika, ljudi imaju kojekakve kvarcne fosile , festine i cuda i to im je ekstra, ovi nasi vintage im dodju ko neki dres koji nije moderan. Znaci svajcarci imaju ime, imaju marketing i svi posluju zajedno, i imaju kvalitet sad kako koji, postovanje eti, ali zaista ako moram da iskesiram brdo love e onda ocu da su i oni pravili taj prokleti mehanizam, zelim njihovu sumanutu ideju zasto su oni oni, a ne kuciste i cifer a unutra isto, radice , bice to ok, ali cu znati i to ce me peci za onu lovu sto dadoh Inace skoro sam video reklamu za hidromehanicki sat koji uzivo pa delovao je lepo al ne ko u animaciji, svajcarska firma je i onda hit cena 45 000 eura da i to zasta? stvarno nisam skontao
    evo i linka https://www.youtube.com/watch?v=6zn1fTtbp84

    a obavezno pogledajte sat ovde uzivo
    https://www.youtube.com/watch?v=PsFCgPt65-g

    oke i sta je to stvar prestiza, ludilo ili nesto trece, ali vredi li to para? pa nekome da nekome ne, isto je i sa ovom pricom, bice ko oce seiko neka ga nosi, ko nece, nema veze neka placa vise za isti ili slabiji kvalitet i to je ok Ja cenim svoju lovu nije mi pala sa neba pa onda ocu i da znam sta sam kupio i sta sam dobio u odnosu na konkurenciju, ako je to samo ime, pa nije mi dovoljno I na koncu pored marketinga tu je i sukob mentaliteta , jedan je evropski, drugi je istocni, a ako svaki 3 u Aziji kupi jedan seiko bilo za 20e ili 200e pa racunica je jednostavna Dotle uzivajte u svojim satovima ma koji bili , ja trenutno u svom seiko polustoperu

  7. #167
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Jel ste videli ove "petice" povodom 50 godina od pojave Seiko 5 modela?
    Gledam ima ih Seiya i kostaju 227$. Mehanizam 4R36, 42mm bez krunice, wr 100m.

    Ima crnu
    Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz049_a.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz049_d.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz049_f.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz049_g.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz049_h.jpg

    i plavu
    Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz047_a.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz047_b.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz047_c.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz047_d.jpgSeiko danas (najsvežije novosti, komentari...)-s_sarz047_e.jpg
    VLADAN P, Neša, juke and 1 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #168
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Super je ova nova 5-ica, stvarno mi se svidja. Ovoga puta mi se za nijansu više svidja plava varijanta, a moram da pohvalim i dizajn kutije, odlično izgleda.

  9. #169
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Vidio sam ih prije nekoliko dana, dosta lici na moju 5-icu, s tim da ova ima ove crte po ciferu i potpisanu krunicu.

    Meni je nekako crna ljepsa

  10. #170
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Meni onako, ne verujem da bi je kupio.

    Mislim da bi bilo dosta bolje da su sklonili oznaku "5" sa cifera i da su ostavili samo ovu na sekundari.
    Ali svakako mi plava izgleda lepse.
    Poslednja ispravka: RUS (26.5.2013. u 19:38)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 835
    Poslednja poruka: 21.3.2024., 19:08
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •