Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree13Likes

tema: Rolex - nove cene

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Rolex - nove cene

    Rolex je postavio nove cene za 2020 godinu

    https://www.rolex.com/watches/find-r...n.html#g=0&p=6

    Daytona na čeliku: 12.600 €

    Povećanje za 9 %

    I ostali sportski modeli su u ovom okviru.

    Uzeći u obzir potražnju, nisu preteravali.
    don Alberto likes this.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Oni su svu tu ludnicu oko njihovih cena i poztažnji,kao i listi čekanja,napravili,da bi sad ladno mogli na taj način da opravdaju dizanje cena za 9%,a to su milijarde dodatne zarade na njihovu proizvodnju satova.U svakom slučaju,dobar marketinški trik,samo mislim da su mogli da puknu ,da su nastavili sa ovakvim stanjem,mada da nije bilo potražnje,ne bi ni mogli da urade to što su uradili,ali izgleda da imaju pametne ljude u kompaniji,koji su prepoznali situaciju na tržištu i u pravom trenutku odreagovali.Ja lično ne voli ROLEX,ali moram im skinuti kapu za ovaj trik.
    stanis, Milos G. and Haifisch23 like this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Da, slažem se sa tobom, mada sam mišljenja, da je Rolex više puta neopravdano napadan sa strane šire javnosti,što se tiče namerne manipulacije i ograničavanja proizvodnje sportskih modela i da tako stvaraju masovnu histeriju.
    Kao prvo imali su sreću u nesreći, da im Zenith u '90 godinama nije uspevao dobaviti dovoljan broj El Primera za Daytonu, pa su se na taj način stvorile prve liste čekanja za ovaj model.
    Onda se na tržištu pojavila gomila rusa i pre svega kineza, koji su posegnuli po satovima ovog proizvođača.
    Opšte je mišljenje, da bi Rolex morao smanjiti proizvodnju klasičnih modela na minimum i na taj račun povećati proizvodnju sportskih modela. Rezultati realizacije dokazuju, da je to u poslednjim godinama i uradio ali jednostavno, potražnja je tolika, da ne mogu pokriti sve na vreme.
    Produkcija satova je specifična i ima svoje granice. Poznato je, da izrada mehanizma sa osobinama hronometra traje oko 3 do 4 meseca a takvog hronografa oko pola godine. Rolex pravi isključivo hronometarske mehanizme.
    Za izradu takvih mehanizama je potrebno visoko stručno znanje i ne možeš jednostavno pokupiti sa ulice 300 ljudi i dati im u ruke, da povećaju proizvodnju do neba.
    Čak ni Rolexu nije u interesu, da im se čelična Daytona na sivom tržištu danas prodaje za 24.000 €, Pepsi za 16.000 €, Batman za oko 14.000 €, Submariner Date za 10.000 €, No Date za 8,5 k €. Sada će se i navedene cene dignuti.
    Ograničili su AD tako, da se na garanciju unosi ime i prezime kupca. Prilikom kupovine, već u radnji AD mora skinuti sa sata sve nalepnice.
    To sam lično doživeo. Prvog Submarinera No Date sam kupio kod AD aprila 2018 i sve je išlo normalno. Sat je bio dostupan, mada sam već tada na garanciji bio naveden pod imenom i prezimenom, nalepke su ostale na satu.
    Prilikom kupovine u augustu prošle godine, na sat sam čekao nekoliko meseci, mada sam kod tog AD kupio više satova i imao, ako mogu tako reći, neke privilegije. Sat sam morao kupiti na suprugino ime i prezime, jer sam u bazi bio upisan kao kupac tog modela i nije bilo šansi, da bih ga kupio pod svojim imenom. Nalepnice su skinute sa sata i što je najsmešnije, dobio sam ga nekoliko meseci pre,jedino zato, što se jedan kinez prethodnog dana nije pojavio, da ga preuzme.

    Bez obzira, da li se stvarno radi o manipulaciji ili ne, do nje nikada ne bi došlo, da iza svega ne stoji ogromna potražnja na tržištu. A potražnju ne možeš tek tako veštačko napraviti. Rolex je bio jedini švajcarski proizvođač, koji skoro nije osetio posledice kvarčne krize u sedemdesetim i osamdesetim i iz nje je izašao potpuno netaknut.
    don Alberto, Milos G. and piksi like this.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Rolex je marketinško čudo,to se mora priznati.
    Haifisch23 and Attila like this.
    Omega rules !!!

  5. #5
    jod
    jod je offline
    Mlađi član
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    93
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Već sam se ovde oglašavao sa mojim iskustvom i cenama Roleksa 2009. na Free shop Dubai.
    Te godine, u decembru, je Rolex Submariner koštao oko $5000 i ispred mene ga je Norvežanin kupio u kešu, posle malo cenkanja, za 3500 evra! To je bilo vreme kada je evro divljao a švajcarski franak i dolar (0,72evra=1$) bili na istoriskim min. i još nije bilo najezde bogtih Kineza i njigovog stampeda na robne marke i statusne simbole!

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Da, slažem se sa tobom, mada sam mišljenja, da je Rolex više puta neopravdano napadan sa strane šire javnosti,što se tiče namerne manipulacije i ograničavanja proizvodnje sportskih modela i da tako stvaraju masovnu histeriju.
    Kao prvo imali su sreću u nesreći, da im Zenith u '90 godinama nije uspevao dobaviti dovoljan broj El Primera za Daytonu, pa su se na taj način stvorile prve liste čekanja za ovaj model.
    Onda se na tržištu pojavila gomila rusa i pre svega kineza, koji su posegnuli po satovima ovog proizvođača.
    Opšte je mišljenje, da bi Rolex morao smanjiti proizvodnju klasičnih modela na minimum i na taj račun povećati proizvodnju sportskih modela. Rezultati realizacije dokazuju, da je to u poslednjim godinama i uradio ali jednostavno, potražnja je tolika, da ne mogu pokriti sve na vreme.
    Produkcija satova je specifična i ima svoje granice. Poznato je, da izrada mehanizma sa osobinama hronometra traje oko 3 do 4 meseca a takvog hronografa oko pola godine. Rolex pravi isključivo hronometarske mehanizme.
    Za izradu takvih mehanizama je potrebno visoko stručno znanje i ne možeš jednostavno pokupiti sa ulice 300 ljudi i dati im u ruke, da povećaju proizvodnju do neba.
    Čak ni Rolexu nije u interesu, da im se čelična Daytona na sivom tržištu danas prodaje za 24.000 €, Pepsi za 16.000 €, Batman za oko 14.000 €, Submariner Date za 10.000 €, No Date za 8,5 k €. Sada će se i navedene cene dignuti.
    Ograničili su AD tako, da se na garanciju unosi ime i prezime kupca. Prilikom kupovine, već u radnji AD mora skinuti sa sata sve nalepnice.
    To sam lično doživeo. Prvog Submarinera No Date sam kupio kod AD aprila 2018 i sve je išlo normalno. Sat je bio dostupan, mada sam već tada na garanciji bio naveden pod imenom i prezimenom, nalepke su ostale na satu.
    Prilikom kupovine u augustu prošle godine, na sat sam čekao nekoliko meseci, mada sam kod tog AD kupio više satova i imao, ako mogu tako reći, neke privilegije. Sat sam morao kupiti na suprugino ime i prezime, jer sam u bazi bio upisan kao kupac tog modela i nije bilo šansi, da bih ga kupio pod svojim imenom. Nalepnice su skinute sa sata i što je najsmešnije, dobio sam ga nekoliko meseci pre,jedino zato, što se jedan kinez prethodnog dana nije pojavio, da ga preuzme.

    Bez obzira, da li se stvarno radi o manipulaciji ili ne, do nje nikada ne bi došlo, da iza svega ne stoji ogromna potražnja na tržištu. A potražnju ne možeš tek tako veštačko napraviti. Rolex je bio jedini švajcarski proizvođač, koji skoro nije osetio posledice kvarčne krize u sedemdesetim i osamdesetim i iz nje je izašao potpuno netaknut.
    Jel znaš koliko se sada tačno čeka za sub date??? Ja ih pitao i rekli mi minimalno godinu dana, a tačno ne znaju šta da kažu. Navodno može da bude ko zna koliko dugo.

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Godinu dana je prilično optimistička ocena. Čak i neki od modela, koji ne dolaze iz sportske kolekcije, se približavaju čekanju od 7 - 8 meseci.
    Sub Date ili No Date - nešto oko godinu i po dana. Ovo je samo ocena i zavisi od nekih drugih faktora. Čuo sam za primere, koji su sve češći. Dešavaju se situacije, da neki, koji su čekali na modele kao što su Batmnan, GMT, Sea Dweller dođu na red za podizanje sata, kod AD, pa zbog ekonomske tpogođenosti trenutnom zdravsvenom krizom odustaju od kupovine i svežiji čekaoci pre dolaze do satova. Tako se može desiti, da neko u Ljubljani dođe do Suba ranije od nekoga u Beču., koji na njgega čeka isti vremenski period. Ili obrnuto.
    Ioanko, su liste čekanja neobavezne za obe strane. Potencijalan kupac nije obavezan uplatiit ni 1 % trenutne vrednosti sata, a ni AD se ne obavezuje u kojem terminu će mu biti uručen sat.
    Generallno, te liste čekanja su prilično magnificirane (naduvane). Poznajem neuporedivo više onih, koji su nakon godinu ili dve zaboravili na to, pa su umesto Rolexa kupili Omegu ili IWC, nego onih, koji verno čekaju. Broj onih, koji zaista čekaju 7 ili 8 godina da dođu do Daytone je neznatan u odnosu na one, koji odustanu od toga već nakon godinu dana. Problem je samo, što se neprestano obnavljaju sa novim i novim interesantima. Ako neko misli, da ljudi odvajaju poslednju mrvicu hleba čekajući nekoliko godina na Rolex, živi u priličnoj zabludi.
    don Alberto and piksi like this.

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Da, da. U Srbiji se ne zna šta će sutra biti, a ne da neko čeka 7 godina na Daytonu. Pa nije puno za sub date, ako je 1-1.5 god. To je podnošljivo ili ko neće da čeka ima ga na oglasima od
    10.000 - 25.000 evra.
    Poslednja ispravka: don Alberto (1.1.2021. u 10:13)
    Omega rules !!!

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Omega rules !!!

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex - nove cene

    Omega rules !!!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •