Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.11.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega speedmaster MARK 45

    Pozdrav svima, posedujem Omegu Speedmaster MARK 45! jedva sam pronasao sliku na internetu!



    interesuje me gde mogu u Srbiji popraviti ovaj sat, zameniti staklo i narukvicu! Kog casovnicara preporucujete u Beogradu?
    ja sam lunjao sam ail su mi svi casovnicari lupali neke basoslovne cene od 200e! Hvala!

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega speedmaster MARK 45

    Terazizski pasaž br. 5 u Beogradu.

    Mala radionica, čovek neurotičnog izgleda ali stručan u svom poslu, sertifikati na njegovom zidu govore da je tako.
    Kod njega sam menjao kajš i vršio procenu nekog sata.

    Nemoj da te čudi to što je popravka Omege, menjanje stakla i novi kajš, 200€.

    Pitanje... koje staklo i kajš ulaze u cenu sa popravkom sata???

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.11.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega speedmaster MARK 45

    problem je sto me samo popravka mehanizma staje oko 200e... nisam imao poverenja nigde da ga ostavim na dalju procenu, da se utvrdi sta ne valja! Dakle u 200e nije uracuntao staklo i narukvica/kais... mogu misliti koliko ce mi za to jos traziti !

  4. #4
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega speedmaster MARK 45

    Verujem da bi imao neki popust kada bi se odlučio da popravku i svu zamenu izvršiš kod jednog majstora.

    Narukvica i staklo bi znatno više promenili cenu od 200€. Sama dobra, masivna narukvica košta od nekih 30 do 80€.
    Pogledaj ovaj link pomogao bi ti u izabiru narukvice za sat.
    Za staklo ne znam stvarno, a sve to zavisi od kvaliteta stakla, da li je staklo. akrilno, mineralno ili safiro.
    On već poseduje mineralno staklo tako da bi mogao ponovo da se odlučiš za isto.

    Po meni sat vredi svake popravke, ti se sam odluči da li ćeš odvojiti nekih 300€ i samim tim dobiti dobar i vredan sat.
    Ako trenutno nisi pri parama prvo daj sat na popravku pa zatim postavi novo staklo i narukvicu.

    Pozdrav od mene, verujem da će se i ostali članovi oglasiti da li je sat vredan popravke???

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Omega speedmaster MARK 45

    Taj model Omege pokreće automatski mehanizam pod oznakom Omega kalibar 1045. Iako je Omega udarila svoju oznaku, u suštini unutra je lemania 5100. Obzirom da je Swatch grupa prestala sa proizvodnjom ovog mehanizma, 2004. godine čini mi se, jako teško se dolazi do rezervnih delova. U stvari, u većini slučajeva da bi se popravila jedna lemania 5100 druga mora da se rastavi tj. da posluži za rezervne delove.
    U zavisnosti od toga šta treba da se servisira na samom mehanizmu, cene servisa se kreću od 100-tinjak $ pa na više, a često znaju da budu i po par stotina dolara. Obzirom da je sam mehanizam sve ređi i ređi pa samim tim časovničari nemaju često prilike da rade na njemu, da rezervnih delova nema ili se do njih dolazi težim putem, da u sve to treba uračunati i vreme i znanje koje sam časovničar ulaže, cena servisa često zna da bude prilično visoka, a za naše uslove verovatno i previsoka.
    Da li je cena od 200€ opravdana? Ne znam, mišljenja sam da je blizu realne, ako je veći servis u pitanju. Ali znam da će se ovi mehanizmi sve teže i teže popravljati usled nedostatka delova, osim ako Swatch grupa ne promeni odluku i ne pokrene ponovo proizvodnju ovog mehanizma u šta iskreno sumnjam da će se desiti.

    Mada, možda i grešim u proceni. Nadam se da će se i watchmag javiti u ovoj temi, da kaže svoje mišljenje.

    Narukvica može relativno jeftino da se kupi, kao i staklo tako da bi te to manje izašlo, pogotovo ako bi to sam nabavio a časovničaru dao samo da ti zameni. Ako staklo nije previše izgrebano, kao i narukvica, možda bi čak i obično poliranje sredilo problem.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Sat Omega speedmaster day date
    By dejan74 in forum Omega
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 2.7.2010., 8:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •