Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
  1. #1
    Novi član
    Član od
    16.4.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Cao,


    Da li neko od vas ima iskustva i zna kako prepoznati autentican Omega Speedmaster co axil sat? Nisam uspeo da pronadjem ni jedan sajt (kao sto je neko postavio za Tag) na kome postoji objasnjenje kako prepoznati "fake" Omegu.

    A evo i o cemu je rec, obzirom na izuzetno hrabre cene satova koje drze nasi distributreri/uvoznici u odnosu na cene bilo gde u inostranstvu, obzirom da cesto putujem imam priliku da kupim pomenutu Omegu u inostranstvu, ali opet zelim da koliko je to moguce budem siguran da ne poklanjam novac nekome.

    Da li kod nas, u Bgd postoji casovnicar koji bi znao da oceni da li se radi o autenticnom satu ili ne.


    Hvala unapred.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Mislim da svaki časovničar može to da proceni...
    Na linku ispod imaš poređenje dva Seamastera, nisam našao za Speedmastera, ali trebalo bi bar malo da te uputi na šta da obratiš pažnju...

    Omega Seamaster

    A i javiće se neko od iskusnijih članova koji bolje poznaju problematiku pa će te posavetovati...

  3. #3
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Pa ajde barem nam reci koji je tacno model ako znas. Coaxial Speedmaster nije toliko bas zastupljen sat,a mogu ti reci da su zastupljenije i cesce kopije koje imaju na ciferu ili poklopcu kucista natpis coaxial i speedmaster zajedno. Zato budi jako pazljiv. Daj model.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    16.4.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Na zalost ne znam koja je oznaka, znam samo da je u pitanju Omega speedmaster co axial, i trebalo bi da je u pitanju najnoviji model. Te podatke cu imati tek kada ga budem doneo, pa planiram da cim ga donesem odem u neku casovnicarsku radju, pa ako bude dileme odmah ga saljem nazad.

  5. #5
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Znaci prvo ces da kupis,tj.platis, pa ako nije to to onda ces da vratis. Bas imas kohones

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Odeš kod AD, tražiš popust, uzmeš tax free i kupiš originalan sat bez razmišljanja o tome da li je reč o re*lici ili ne. Jednostavnije od toga ne može biti.
    Ako ne znaš da prepoznaš re*liku i nisi siguran šta kupuješ a očigledno nisi i pogotovo ako se ta kupovina obavlja na nekom crnom tržištu, onda ti niko drugi do tebe samog neće biti kriv ako te nasankaju i prodaju sat koji nije originalan. A tek varijanta "kupim, donesem u Srbiju na proveru pa vratim ako su me zah**ali" mi nije jasna!? Šta misliš da ćeš time postignuti?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    16.4.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Odeš kod AD, tražiš popust, uzmeš tax free i kupiš originalan sat bez razmišljanja o tome da li je reč o re*lici ili ne. Jednostavnije od toga ne može biti.
    Ako ne znaš da prepoznaš re*liku i nisi siguran šta kupuješ a očigledno nisi i pogotovo ako se ta kupovina obavlja na nekom crnom tržištu, onda ti niko drugi do tebe samog neće biti kriv ako te nasankaju i prodaju sat koji nije originalan. A tek varijanta "kupim, donesem u Srbiju na proveru pa vratim ako su me zah**ali" mi nije jasna!? Šta misliš da ćeš time postignuti?


    Hvala svima na odgovorima.

    Nisam bio precizan, ne kupujem ga na crnom trzistu vec u casovnicarkoj radnji i tvrde mi da je originalan. Da, svakako cu vratiti MwSt. tu i pravim znacajniju razliku u ceni, pored same cene u odnosu na kupovinu kod nas. Prodavac je predlozio (prijatelj je vec kupio sebi sat u toj radnji Breitling i ok je) da isti proverim i/ili ako nije original mogu da ga vratim, a ionako relativno cesto idem tamo tako da mi nece biti problem da ga eventualno reklamiram.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Postoje časovničarske radnje u Švajcarskoj koje prodaju polovne satove. Planiraš takvu kupovinu da obaviš?

    Ako se radi o Švajcarskoj budi bez brige jer po svim njihovim zakonima nesmeju da prodaju re***ke satova, a da to ne naglase, u stvari nesmeju nikako jer previše košta novčana kazna. Kupljen takav sat možeš proveriti kod bilo kog njihovog časovničara, a za svaki spor zapreti ambasadom, a naš konzulat će ti izaći u susret.

    Znam zvuči smešno, Srbija, ambasada ali je korisno i obavezno zatraži od prodavca odgovor o kakvom se satu radi.
    U Švajcarskoj ja bi kupio sat!

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Ne znam sto mislis da bi u radnji nekoj koji ti overava sve i za tax free prodati fake sat.....
    to je jedino ako kupujes od nekog prijatelja pa se razmisljas....ovako cisto sumljam da je fake

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: OMEGA Speedmaster Co axial - fake or not?

    Pa ja sam kroz priču bio stekao utisak da planiraš da kupiš sat na crnom tržištu a ne u radnji te mi stoga uopšte nije bilo jasno zbog čega bi se iko upuštao u takvu avanturu u kakvu ti planiraš da se upustiš.
    Moj savet ti je da autentičnost sata utvrdiš odmah, dok si još u tom gradu, kod nekog drugog časovničara ili kod AD a ne da čekaš povratak u Srbiju i složio bih se sa komentarima članova, sumnjam da će neka radnja da se trudi oko papira ako planira da ti proda sat sumnjivog porekla i izrade.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omega Co-axial
    By simke in forum Omega
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:34
  2. Omega de ville co-axial small seconds
    By UlysseNardin in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.8.2010., 17:19
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.7.2010., 4:27
  4. Sat Omega speedmaster day date
    By dejan74 in forum Omega
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 2.7.2010., 8:24
  5. Omega speedmaster MARK 45
    By conver in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.1.2010., 17:08

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •