Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 40
  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    E pa moji novi drugari,
    prvi post mi je bio u temi o kolima, pa sam mislio da ce drugi post biti predstavljanje mog sektora, kad evo ipak sam malo pozurio sa ovom temom
    Planirao sam da kupim razne neke staove, IWC, breitling, chopard, a nekako sam omegu zanemarivao uvek, posebno jer je ima moj stric neku sto mi se ne svidja, itd itd
    Da vise ne smaram, gledao sam malo i jako mi je zapalo za oko par modela :
    Omega Seamaster Planet Ocean XL Mens Watch 2210.50
    Omega Seamaster Planet Ocean XL Mens Watch 2210.51

    pa cak i ova :
    Omega Seamaster Planet Ocean Mens Watch 2218.50

    Sta mozete da mi kazete o njima, kako se vama svidjaju

    ako moderatori kazu postavicu i slike, mada je i link ocigledan.

    Kontaktirao sam prodavnicu u banja luci da cujem cene

    Pozz

  2. #2
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    Od mene o Omega satovima sve naj naj. mada kada bi se troumio kao ti uzeo bih naravno prvu verziju, bez stopeerice, nekako mi je ronilacki sat sa stopericom cudan, ali ukusi su razliciti. Neces pogresiti bilo koji da uzmes, mada po meni najbolje ces proci sa klasicnim planet ocean i drzi bolje cenu i trazeniji je... Pozz i dobro dosao

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    +1

    Kompletno se slazem sa Nikolom!
    Mislim da je odluka da nabavis Omegu PO a priori odlicna. S druge strane - meni licno je pojam dobrog ronilackog sata - citljiv, jednostavan cifer, sa preglednim kazaljkama i retko koji ronilac sa podbrojcanicima mi se svidja. Posto sam najvise gledam na PO sa metalnom narukvicom i crnom koronom i belim oznakama - meni licno se najvise svidja prva izvedba.
    Jedini razlog zasto bi mozda uzeo verziju sa narandzastim brojevima je - uz malu doplatu mozes kupiti umetak korone suprotne boje (crni ako si inicijalno kupio sa narandzastim) i imati "dva sata u jednom".

    Postoji i blago upozorenje. U hrono PO se ugradjuje 3313 - mehanizam koji je na (uslovno receno) losem glasu. Doduse radi se o odlicnom mehanizmu koji je verovatno prelezeo "decije bolesti" koje su ga dovele na los glas.
    No time to lose

  4. #4
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    ^^ slazem se, mada ja bih jos sacekao sa kupovinom sata sa 33xx mehanizmom, moze da se desi da je sat iz ranijih serija, ostao na lageru prodavca pa ga prodaju sa popustima...... Moje misljenje je da 33xx mehanizme treba izbegavati bar jos nekoliko godina ili kupiti ih ali u "sveze" proizvedenom satu.

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    famtastican savet, a steta, jer je sat bas lep.
    doduse gledam i druge, imao sam neki krug satova, i onda sam ga suzio, u igri su bili i chopard mille miglia, breitling montebrilliant legende (kao neka davna srednjoskolska zelja), mada ih sad imao toliko laznjaka po gradu da mi je muka vise da ih gledam, svako drugi nosi brajtling, pa mi je i dosadio vise, dalje IWC Top Gun, i mozda jos po koji, i u zadnjem momentu me privuce ova Omega, racunam ozbiljna firma, itd, i onda cujem za ovakve probleme sa mehanizmom, a to je kao i glavni razlog sto su nasvirali cenu na 4570e koliko je regularna cena u banja luci trenutno.

    Pogledacu malo po internetu jos sta kazu pa cemo videti dalje. Video sam jos neke omege, malo mi je konfuzija, ali je ovo i slatka muka.

    Pozz

  6. #6
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    A to je cena za chrono ili ovaj regularni? Bas mnogo bok te. A ja kolko se secam,al ne drs te me za rec,problem je bio oko ulja nesto...nista ozbiljno mehanicki.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    Ja sam vec malo gledao o ovom mehanizmu. Radi se o vrlo kompleknom mehanizmu sa column wheel-om i co-axial escapement-om koji je Piguet napravio za Omegu! U samom pocetku je bilo problema, ali u poslednje vreme - sve verzije bi trebalo da su skroz ispeglane. Verovatno bi mogao da proveris koja revizija mehanizma se nalazi u konkretnom satu?
    No time to lose

  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    Cena je za chrono, i cena je regularna, na nju ide popust, koji se iz nekog razloga ne govori javno, pa ne mogu ja koji sam ovde od pre par sat maltene da se bunim protiv toga.

    E sad, ako mi neko moze pomoci kako da vidim koja je revizija mehanizma, tj da li se to vidi preko serijskog broja ili nekako drugacije, ali kontaktiracu malbasic sa tim pitanjem

    eh da, mala izmena poruke : takodje sam se def resio za ovaj sa crvenim brojevima 12, 3, 6 i 9, iz nekog razlgoa mi se vise svidja, a postoji i bolja opcija da mu kasnije stavim neki veseli kais
    Poslednja ispravka: dragon (17.2.2011. u 23:53)

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    Digresija 1 - nije crvena nego narandzasta a narandzasta inace na ronilackim satovima ima specificnu pricu.

    Digresija 2 - ako ti napises koliki si popust dobio - ovo moze da procita neko ko je dobio nizi popust ili ga nije dobio uopste i koji nije clan foruma a zatim ce Malbasic imati problem zbog toga... Sve u svemu - ako ocekujemo da kao zaljubljenici u satove i clanovi foruma dobijamo nesto drugacije cene i uslove - nije korektno da nakon svakog dogovora - objavimo kakav je on!
    Poslednja ispravka: vladas (16.2.2011. u 17:13)
    No time to lose

  10. #10
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Seamaster Planet Ocean chrono

    Slazem se sa vladas-om, zaobidji pricu o uslovima kupovine, nije to najbitnija stvar. Svako ko kupuje sat u tom cenovnom rangu naci ce nacin da kontaktira clanove foruma i dobije preko pp-a info o povoljnostima. Prica o popustima ipak ne treba da bude javna.
    Godinu proizvodnje sata mozes da dobijes od Omege preko njihovog saita, sve informacije o satu dobijas na osnovu serijskog broja. Mislim da se kod tog modela nalazi na unutrasnjem delu donjeg levog nosaca kaisa (u ravni 7h) - ne moze biti jasnije Taj serijski broj je isti i na mehanizmu u satu.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omega seamaster planet ocean 42 mm ili 45mm
    By Qli in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 14:02
  2. Omega seamaster 300 chrono
    By Amikica in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.1.2011., 21:07
  3. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.10.2010., 13:22
  4. [PRODATO] - Omega seamaster professional 300m chrono dive
    By SEAMASTER in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 12:39
  5. Omega seamaster planet ocean pitanje..
    By Mr. Judo in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 1.10.2009., 19:39

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •