Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree15Likes
  • 11 Post By zare
  • 3 Post By Neša
  • 1 Post By sima hrabri

tema: Omega Dynamic satovi

  1. #1
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Omega Dynamic satovi

    Nisam video da na forumu postoje informacije o ovom modelu, pa evo nekoliko osnovnih.
    Model Dynamic nastaje 1968 godine, dizajniran u modernistickom stilu. Prilikom dizajniranja sata vodilo se racuna o ergonomiji kako bi se sat sto bolje stopio sa samim zglobom, pa je u tom cilju i krunica uvucena u kuciste sata.

    Omega Dynamic satovi-2.jpgOmega Dynamic satovi-5.jpg

    Sam cifer dizajniran je u dve boje, da bi odudarao od zgloba i bio sto pregledniji.

    Poseban novitet bio je taj sto se narukvica sata menjala pomocu posebnog kljuca, koji se dobijao uz sat.
    Omega Dynamic satovi-9.jpgOmega Dynamic satovi-7.jpgOmega Dynamic satovi-15.jpgOmega Dynamic satovi-8.jpg

    Ovaj model prodat je, prema Omeginim podacima, u vise od million primeraka, medjutim Omega vec od 1971. godine smanjuje proizvodnju u korist modela De Ville, da bi 1972. godine u potpunosti prestala da ga proizvodi.
    Svoj rimejk dozivljava dva puta i to 1984. godine, kada joj se u naziv dodaje i vec proslavljeni Seamaster,
    Omega Dynamic satovi-6.jpgali bez uspeha koji je imao prethodni model i 1997, kada Dynamic postaje sat inspirisan satovima koje je Omega proizvodila za Her Majesty Armed Forces u periodu Drugog svetskog rata.

    Omega Dynamic satovi-11.jpgOmega Dynamic satovi-14.jpg
    Poslednja ispravka: zare (4.4.2014. u 22:27)
    RUS, sima hrabri, VLADAN P and 8 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Dynamic

    Ovaj prvi model, kao i seamaster zaista pokazuju kreativnost. Do sada sam imao prilike da ih vidim samo na slikama, ali bih voleo da jednog dana imam i ovu omegicu sa plavim motivima. Lepo je što su nekada imali hrabrosti za slične izlete i bilo bi lepo da se neki ovakvi modeli ponove.

    Doduše, dodao bih da su komšije iz Certine imale nešto slično (model Revelation):
    Omega Dynamic satovi-certina_revelation.jpg Omega Dynamic satovi-dscf6994.jpg

    Nije da se baš mnogo razlikuju
    bt321, zare and skydrummer like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dynamic

    imamo jednu ovakvu na berzi, na kupujemprodajem, kosta 280evra

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Dynamic

    Milane, možeš li da je linkuješ? Mislim da sam video jednu pre desetak dana, ali mi se čini da je koštala 200€.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dynamic

    zdravo, potrazio sam je sada i nema je vise na berzi nazalost, mozda je prodata ili je oglas istekao

    pratio sam Omege ovih dana kako bih moju prodao, pa sam znao svaki model sa berze

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Dynamic

    da, pravo je cudo sto do sada nisu spominjane na forumu. zare, hvala sto si ovo ispravio.

    po mom misljenju, to je bio jedan od najoriginalnijih i najlepsih omeginih modela, i vrlo bih ga rado posedovao.
    posto su se kratko proizvodile, danas ih je, nazalost, tesko naci u dobrom stanju.
    zare likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •