Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree3Likes
  • 2 Post By tolarbo
  • 1 Post By tolarbo

tema: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.5.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Pre svega pozdrav svima i drago mi je da cemo se druziti u narednom periodu!

    Kao sto pise u naslovu, radi se o satu Omega De Ville. Vlasnistvo moga oca, kupljen 1986. ili 1987. godine (trebalo bi da uskoro dobijem preciznu informaciju) u Poljskom Pevex-u. Placen 970 maraka u to vreme. Radio svih ovih godina normalno, samo su baterije menjane, dok jednom nije stao. Tada mu je zamenjena baterija koja je trajala samo 2 dana. Nakon toga zamenjena je novom, koja nista duze nije trajala. Casovnicar je ustanovio da negde "curi" ta energija iz baterije, medjutim nista preciznije nije mogao reci dok se ostali casovnicari u Pozarevcu nisu ni usudili da uzimaju sat na popravku. Sada sam ja preuzeo sat kako bih u Beogradu eventualno nasao neko resenje. Tragajuci za ovlascenim servisom Omega satova ovde, naisao sam na ovaj forum. Ovde vidim da je tesko doci do njih, da ne otvaraju satove starije od 10 godina itd. Postoji li neki provereni casovnicar za ovakvu vrstu satova u Beogradu? Moze li mozda neko od vas na osnovu ovoga sto sam napisao da pretpostavi sta je u pitanju? I koliko otprilike kostaju popravke ovakvih satova? Znacila bi mi i informacija o nekoj vrednosti ovog sata u ovakvom stanju, jer mi se ne isplati da dajem za popravku vise nego sto sam sat vredi, slozicete se. Svaki savet je dobro dosao. Nadam se da nisam nista izostavio, ovo mi je trece pisanje istog posta, ne da mi se da postavim nikako.

    Unapred hvala i nadam se da nisam promasio sekciju foruma za ovakvu temu.

    Evo i nekoliko slicica ovog sata:

    Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet-20130515_134209.jpg
    Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet-20130515_134538.jpg
    Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet-20130515_134621.jpg

  2. #2
    Novi član
    Član od
    15.5.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Kao sto sam i rekao, evo informacije o godini kada je kupljen. To je 1984. godina, malo sam pogresio gore. Nadam se da neko nesto zna o ovome?

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Pozdrav i dobrodošao na forum. Mogu da preporučim dva servisa:

    1) Dojčinović-Kostić na Zelenom vencu, telefon 011/2631-036; momak za svaku pohvalu i preporuku
    2) Ankerica, Gospodska 8, Zemun, 011/210-6453; mlađi časovničar koji radi u ovoj radnji je završio i elektrotehničku školu, pa bi trebalo da bude OK

    Pretpostavljam da se negde stvara kratak spoj i da nešto zbog toga troši bateriju. Postoji i mogućnost da nisi imao sreće sa baterijama, ali najbolje je da ti na ovo odgovori časovničar koji će pogledati sat. Pitaj ih prvo telefonom da li servisiraju ovaj model, imajući u vidu da je kvarcni.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Pozdrav i od mene, i dobrodosao na forum. Sve preporuke za pomenute casovnicare, ali zbog specificnog kvara ja bi otisao kod Nebojse Bojovica: Obilićev venac 18-20, TC City Passage lokal 3-10, 11000 Beograd, Srbija
    Tel.: +381 11 2180805. Ipak je covek radio u Omegi i verovatno se vec sretao sa tim problemom. Nadam se da nije nista ozbiljno, i da ces brzo resiti problem.
    jagos and krstin like this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    15.5.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Hvala vam najlepse, od sutra pocinjem sa obilazenjem ova 3 casovnicara. Pre toga bi mi samo bila potrebna informacija o tome koliko sat vredi jer ne bih davao na popravku vise nego sto sam sat vredi, sto se nadam da cu dobiti u temi predvidjenoj za procenu vrednosti satova.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Pa koliko god da vredi, ako je sat neispravan gubi upotrebnu vrednost. Svaki sat zasluzuje da bude popravljen. Bar ja tako mislim.
    jagos likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    15.5.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega De Ville - Swiss Made - Quartz 1377 - Popravka ili prodaja savet

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Svaki sat zasluzuje da bude popravljen. Bar ja tako mislim.
    Slazem se u potpunosti sa tim, samo sto kod mene nije samo pitanje zelje ili volje za popravkom, vec i finansijskih mogucnosti za istu pa malo vise zapitkujem.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •