Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree1Likes
  • 1 Post By iwc

tema: Omega Co-axial

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika simke
    Član od
    5.11.2010.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    86
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Omega Co-axial

    Interesuje me sta mislite o co-axial mehanizmu.
    Koje su njegove prednosti i mane u odnosu na standardni mehanizam.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Još uvek je pokret u usavršavanju. Dosta delikatnih problema je bilo sa 2500 isto važi i sa 8500. Da li im verujem pa iskreno dajem im šansu i uzeo bi Omegu PO, a zašto, samo iz razloga što svim proizvođačima je trebalo vreme da naprave mehanizam pa i sat vodootporan na dublje dubine, primer ti je cenjeni Seiko! Sedam godina mu je trebalo da napravi sat vodootporan ispod 350m. preko 50 patenata kinetic mehanizama isto važi i za Spring Drive mehanizme. Vreme čini svoje, videćemo u svakom slučaju.
    Jedina mi je zamerka što kreću sa ETA mehanizmima, ne treba ih dirati, da je moglo modifikovali bi ih oni sami!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Nisam duze pratio 8500 ali sjecam se da nije bilo nijednog nezadovoljnog korisnika a hrpa ljudi se cudila nevjerojatnoj tocnosti 8500 co-axiala.Cak i danas ako ukucas u google omega 8500 problems neces naci nijedan link.Meni se cini da je ovaj mehanizam rijesio sve djecje bolesti iz prijasnjeg 2500.Superioran u svakom pogledu.

  4. #4
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Ja sam isto svasta citao na net-u, uglavnom na stranim forumima. Mislim da je to samo bila prazna prica. Omegini Co-Axial mehanizmi su jedni od najtacnijih, i verujem da je malo i konkurencija naduvala tu pricu o neopuzdanosti mehanizma. Ja sam imao dva sata sa ovakvim mehanizmom, i ni najmanju sitnicu, niti bilo kakav problem sa njima nisam imao.
    Svaka preporuka za mehanizam!
    bojanjurcic72 likes this.

  5. #5
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Mislim da su problemi u radu ovih mehanizama jako retki ,ali naravno oni koji imaju neki problem sa svojim satovima od toga naprave citavu dramu ,a mislim da se stvarno radi o pojedinacnim slucajevima

    Kao sto je slucaj sa ovim na snimku.
    Licno meni je 8500 prelep mehanizam.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Jos jednom bih naglasio da se jos ne moze pronaci niti jedan nezadovoljan korisnik za Omega 8500 mehanizam.Radi se doista vrhunskom mehanizmu koji je zastrasujuce tocan.Na forumima na kojima sam clan i onima kojima nisam svi kupci su jako zadovoljni.

    2500 je druga prica,i tu je bilo nekih problema sa brzinom hoda a poslije sa podmazivanjem ali i to je rijeseno no bilo je dosta slucajeva.Ali to je bio pocetak koristenja Co-Axial i natrpali su ga u stari mehanizam dok je 8500 napravljen iskljucivo s Co-Axialom na umu.

  7. #7
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Jedva cekam dan kada ce Omega da raskine saradnju sa Swatch groupom i Etom i sve mehanizme pravi in-house.Onda uopste necu sumnjati koja je najbolja firma za satove na svetu uzimajuci u obzir cenu i kvalitet.A Planet Ocean je sat u rangu Speedmaster Proffesionala,vanvremenski dizajn,bice lep i za 100 godina.

  8. #8
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Jedva cekam dan kada ce Omega da raskine saradnju sa Swatch groupom i Etom i sve mehanizme pravi in-house.Onda uopste necu sumnjati koja je najbolja firma za satove na svetu uzimajuci u obzir cenu i kvalitet.A Planet Ocean je sat u rangu Speedmaster Proffesionala,vanvremenski dizajn,bice lep i za 100 godina.
    +1 tako i ja mislim ali ja ni danas ne sumnjam koja je najbolja kompanije u odnosu cena kvalitet Ne flejmujem, nego nisam objektivan

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Jedva cekam dan kada ce Omega da raskine saradnju sa Swatch groupom i Etom i sve mehanizme pravi in-house.Onda uopste necu sumnjati koja je najbolja firma za satove na svetu uzimajuci u obzir cenu i kvalitet.A Planet Ocean je sat u rangu Speedmaster Proffesionala,vanvremenski dizajn,bice lep i za 100 godina.
    Nece se moci nikada potpuno osloboditi okova a i zasto ne bi iskoristili moc jednog od najvecih giganata industrije,ipak im je Swatch vlasnik.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Omega Co-axial

    Mlada tehnologija koja još ima bugova(kao i npr. Seiko Spring Drive) - posebno kod 2500 i 3133 mehanizama!
    Na početku su mehanizmi pravljeni sa 28800vph ali su to morali smanjiti na 25200vph!
    Iskreno se nadam da su to sredili kod 8500(ipak ga je pravila kompletna Swatch grupa) jer je ispočetka pravljen kao co-axial,a ne nadograđivan!
    Još jedna mi stvar nije jasna:kako je produžen interval servisa na 10 godina? To je ipak automatik,bio co-axial ili ne bio!!!
    Elem,vrijeme će pokazati koliko su dobri!

Slične teme

  1. Omega de ville co-axial small seconds
    By UlysseNardin in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.8.2010., 17:19
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.7.2010., 4:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •