Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    • Brushed/satin finished stainless steel case with polished beveled edges.
    • Black Crocodile strap
    • Lacquered grey dial with linear textured design & solid black sub-dials.
    • Applied polished steel hour markers & polished steel hands.
    • Hours, minutes, chronograph seconds hands & index hour markers with luminescent fill.
    • GMT/2nd Time zone:
      • Dark Grey PVD coated stainless steel bezel with 24 hour graded markings.
      • Red arrow-head hand points to desired GMT timezone. This hands makes one rotation in 24 hours.
      • The addition time is indicated in a 24 hour mode to eliminate confusion between am/pm at the desired time-zone.

    • Chronograph/Stop-watch complication:
      • Large central seconds counter.
      • 30 minute counter sub-dial at the 3 o'clock position.
      • 12 hour counter sub-dial located at the 6 o'clock position.

    • Date window displayed between the 4 & 5 o'clock position.
    • Small seconds sub-dial located at the 9 o'clock position.
    • Omega COSC Certified caliber 3603, beats at 28,800, contains 37 jewels & has an impressive power reserve of approximately 55 hours. Last but not least this movement integrates the now standard Co-Axial Escapement which contributes to greater precision, stability and durability & reduces the necessity of lubrication thus reducing the time required between servicing.

    Odusevljava me ova Omega (evo vidite) 44mm obozavam ga...
    posto se ne razumem u Omegine mehanizme koji mu sad dodje 3603,mislim na razliku od ovih ostalih!
    Priložene slike Priložene slike Omega aqua terra co-axial GMT chronograph-omega-aqua-terra-gmt.jpg  

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #2
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    O Zmaju da li si ti to opekao jezik,ti i Omega,ma nema teorije.To ti je mehanizam baziran na F.Piquet 1285 mehanizmu.Ove godine ti izlazi neki Omegin chronograph baziran na omeginom pravom in-house 8500 co-axial mehanizmu,koji ce da bude perverzija,ako imas pare,sacekaj i to uzmi,to je buducnost.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Samo sam te cekao..pa znas za koliko da uzmem PO ali aj uzecu bolji ,znam da ce sledece serije da budu sa ti famoznim 8500 ali ko zna kad ce to izaci..ovaj mi se svidja sto je i 44mm

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Simpatican sat,steta sto je omega... Svi znamo da je omega buducnost,cak procitah da ce da se pokolju sa rolex-om(to otprilike znaci ovo-ja sednem u auto i kazem da cu stici u ameriku brze nego recimo pera koji je upravo seo u avion i to na direktan let),samo steta sto im sadasnjost nije bas svetla,ustvari decenija ili koliko vec...

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    dobar komentar, u pravu si skroz Marko 5, omega nije full, ali nije ni losa
    nista losija od mase satova, nista bolja od mase satova, a opet je privlacna, poredjenje ti nije bas skroz na mestu, ako je omega auto, mislim aj kapiram za djemsa bonda, nekad mu treba i auto, ali kako je ipak otisla na mesec ??? sala ...

    lep vecernji pozdrav

  6. #6
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Da ali ti imas veliki svemirski modulator,i u Americi si kada pomislis,tj 2 minuta pre nego sto pomislis,tako da ono sto planiras da uradis to si vec uradio.Sadasnjost nije svetla jer je napolju neko upalio mrak,tek kada se ugasi mrak bice svetlosti koliko hoces.Ko zna kakvi su automobili buducnosti,manji su laksi od putnickog aviona,imace neki neutronski mlazni pogon i bice i aerodinamicniji tako da je ipak moguce da stignes pre Pere.Ovaj viski lose deluje na mene,slobodno izbrisi Dragone moj post,i objasni da sam pozivao na nadprirodne pojave,i da to vredja inteligenciju racionalnog ljubitelja mehanickog sata koji ima manufakturni mehanizam u sebi.A ako se ne varam Marko ti znas sta valja,zato i nosis sat sa prvim u sebi i nemoj pored takvog sata da hvalis rolex koji nije mogao da napravi bolji mehanizam od tog vec ga je stavljao u svoj najbolji sat i naplacivao ga papreno,tako da ni rolex nije bio potpuno manufaktura do pre 10 godina.Bitno je da se oni takmice i kolju,i da ne spavaju na lovorikama,a ko ima pare uzivace u lepoti i kvalitetu i Prvog i ostalih.

  7. #7
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Ne bih da nastavljamo raspravu iz neke od predhodnih tema .
    Probao sam ovu novu seriju Aqua terre sa mehanizmom 8500 i moram priznati da izgleda sjajno ,iskreno bez obzira kolko volim Rolex ne znam da li je bolji Datejust II ,posebno po ceni 2x vecoj.
    Prosto ova serija je stvarno odlicno uradjena zavrsna obrata je na vrhunskom nivou ,mehanizam izgleda sjajno mozda je cak upravu nenko od clanova ,cini mi se da Vladan bas to rekao ,da je 8500 jedan od najboljih mehanizama koji se serijiski ugradjuje tu je i silicijum koji ponovo koriste neki od brendova iz znatno vise klase.
    Aqua Terra je napravljena da konkurise Datejustu II ,a sa druge strane po ceni od 3600 e (bez raznih popusta) ,ona je znatno jeftinija cak i od novog Explorera koji , a kamoli od Datejusta.

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    postavio sam temu a ne da citam koji su satovi bolji ili sta vec molim Vas da ne bi zakljucali s pravom ovu temu hocu da saznam sto vise o ovom satu

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #9
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Aqua Terra je napravljena da konkurise Datejustu II ,a sa druge strane po ceni od 3600 e (bez raznih popusta) ,ona je znatno jeftinija cak i od novog Explorera koji , a kamoli od Datejusta.
    Apsolutno se slazem!

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Omega aqua terra co-axial GMT chronograph

    Po meni je at napravljen za ljude kojima fali para za dj2. Ne mislim nisra lose ovime sto sam rekao da ne bude zabune... Postoji jos jedna razlika,datejust 2 ima bazel od belog zlata i to ga dodatno poskupljuje(rolex bas preteruje kad ubaci malo zlata) i opet je 40% skuplji nego at. Moje misljenje-rolex je 5 puta lepsi i ne bi se dvoumio uopste da pare nisu problem. Sta vise ne bi me cudilo da ga nabavim,strasan sat jedan od najlepsih uopste.
    Pozdrav

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 17.1.2011., 11:31
  2. Omega Co-axial
    By simke in forum Omega
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:34
  3. Omega de ville co-axial small seconds
    By UlysseNardin in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.8.2010., 17:19
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.7.2010., 4:27
  5. Aqua Master satovi?
    By Little_Italian in forum Modni satovi
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.3.2010., 22:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •