Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree1Likes
  • 1 Post By milan zmaj

tema: Mišljenje o Fortis 595.10.46 satu

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika gordans
    Član od
    10.1.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Mišljenje o Fortis 595.10.46 satu

    Mišljenje o Fortis 595.10.46 satu-big-492539_p1010525.jpgMišljenje o Fortis 595.10.46 satu-big-492539_p1010521.jpg

    Pozdrav svima.Ovo mi je prvi put da Vam se obraćam pa ne zamerite ako negde grešim.Zanima me da li neko zna nešto više da mi kaže o ovom satu?Pošto nemam nikakvo iskustvo sa satovima smatrao sam da nema boljeg mesta za ovakvo pitanje.Ne znam koliko se vidi iz ovih slika,ali makar nešto prokomentarišite.
    Poslednja ispravka: dragon (8.2.2011. u 13:44)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    pozdrav @gordans, nadam se da ce se javiti i neko ko bolje poznaje fortis satove, a ja samo da prokomentarisem da je rec o odlicnom satu, i cini mi se da je original, a mislim da je i cena ok pod uslovom da ima papire i da je "k'o nov"... mada buni sto su informacije koje je prodavac dao vise nego skrte... u svakom slucaju, insistirao bih da sajdzija pogleda sat i stanje mehanizma pre kupovine.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika gordans
    Član od
    10.1.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    Hvala puno Simo,na Vašem komentaru,i odgovoru na moje pitanje u vezi fortis-a.Mislio sam da će biti još neki komentar,ali...nema veze.Želeo bih da pohvalim sve koji učestvuju u kreiranju ovog sajta,stvarno ima šta pametno da se pročita i to na srpskom.Zamolio bih za još neko mišljenje,i savet.Naime video sam da kod nas ima PULSAR satova,kod Vitanova,pa me zanima mišljenje o njima,ali samo hronografa,jer me kvarcni mehanizmi ne zanimaju.Čuo sam da je pulsar u većinskom vlasništvu seiko korporacije pa mi se samim tim nameće da su ok,ali me zanima šta Vi mislite.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    @gordans ne odustaj od Fortisa!

    Radi se o jako dobrom pilotskom satu vredan svakog uloženog dinara. Istaknuti minuti u ciferu sata su iz razloga kako bi piloti jasnije čitali pređeno vreme.
    Sam izgled sata je nalik izgledu B-uhr satova iz drugog svetskog rata, piloti su njima merili ostatak goriva kilometražu, strelica u ciferu je i kompas.
    Predlažem ti da istražiš malo o B-uhr to jest o B-UHREN satovima koji imaju bogatu istoriju.

    Sam sat što poseduje koliko se sećam je,
    safirno antirefleksno staklo,
    ETA mehanizam, mislim da je 2824-2,
    krunicu na navijanje,
    jako dobar kvalitetan kožni kaiš,
    sati, minuti, dan.

    Ne trebaju ti Pulsar, Lorus itd kada imaš ovog lepotana...i ako oni nisu loši satovi.
    Poslednja ispravka: ANGEL II (10.2.2011. u 17:30)

  5. #5
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    Citat gordans kaže: Pregled poruke
    Hvala puno Simo,na Vašem komentaru,i odgovoru na moje pitanje u vezi fortis-a.Mislio sam da će biti još neki komentar,ali...nema veze.Želeo bih da pohvalim sve koji učestvuju u kreiranju ovog sajta,stvarno ima šta pametno da se pročita i to na srpskom.Zamolio bih za još neko mišljenje,i savet.Naime video sam da kod nas ima PULSAR satova,kod Vitanova,pa me zanima mišljenje o njima,ali samo hronografa,jer me kvarcni mehanizmi ne zanimaju.Čuo sam da je pulsar u većinskom vlasništvu seiko korporacije pa mi se samim tim nameće da su ok,ali me zanima šta Vi mislite.
    Pozdrav i dobro dosao. Fortis satovi su jako dobri. A hronograf sat je sat sa stopericom,a kvarcni je sat sa baterijom. A ti volis mehanicke satove,tj.na navijanje ili automatik. Lapsus verovatno. A taj fortis je kvalitetan sat,proveri ga i ako je sve ok pazari ga. On je daleko vise od Pulras satova. Pozz

  6. #6
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    Vrlo lep sat. Fortisi su "swiss made" mehanicki satovi, danas to nije mala stvar. Pretpostavljam da zelis da kupis taj sat?! Preporucujem ti da sat odneses iskusnom casovnicaru koji ce ga otvoriti i potvrditi autenticnost istog, a takodje, i pogledati u kakvom je stanju mehanizam. Na osnovu ovih fotki meni deluje kao originalni proizvod.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    Kolika je vrednost ovog polovnog sata tj. za koliko para se moze otprilike naci? Jedan clan je prodao svog nedavno za 180e to mi malo lici da je bas malo?

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    pa i jeste...steta sto ja nisam uzeo ))
    a verujem da dosta ljudi zali
    ako naleti neki koji ti se svidi i cena ti je ok uzimaj ja sam imao dva i veruj mi da su jako dobri i kvalitetni satovi i da su najvaznije udobni

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    Znaci ako izleti nesto od 200-220e to je ok kupovina. Da li je provera originalnosti neophodna cak i ukoliko ima papire? To pitam jer sam na nekim sajtovim video niske cene fortisa, pa mozemo predpostaviti da su u pitanju re***ke koje mogu postajati i kod nas.

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Zenski sat Omega iz 1965.

    pa najbolje bi bilo da ga pogleda neki casovnicar jer ces mirno spavati a i taj sto prodaje ako pristane olako na to znaci da je ok....lepo odete i pregleda se sat...mirno spavas..
    bezbi likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




Slične teme

  1. Potreban savet i mišljenje -
    By esdy_11192 in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.12.2009., 16:55
  2. SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje
    By sasa.vujovic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 11:57
  3. SEIKO SKA371P1, vaše mišljenje?
    By martinn in forum Seiko
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.8.2009., 3:14
  4. Tražim mišljenje u odabiru sata - Fortis ili TAG Hauer?
    By drendo in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:59
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.1.1970., 0:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •