Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Breitling aviation chronograph suisse ?

    Ovaj sat je moja majka kupila caletu za neku godisnjicu 80-tih godina a odvojila je nekoliko plata za njega ( 1500 deutsch maraka bila plata glavnoj medicinskoj sestri ako se dobro seca ) . Naime matori nije ni znao sta je to Breitling samo je prstom pokazao sat koji mu se svideo.

    Na polednjini sata pisu oznake Breitling kao i na krunici sata ( cuveno B )

    Na prednjoj strani ne pise marka sata sem "Aviation chronograph suisse"

    Devedesetih se cale smorio da ga nosi ( ima po kile xD ) pa ga kum uzeo i "pokvario" ( nikad servisiran )
    sat malo radi pa stane, nosen je pre 15 godina kod lokalnog sajdzije koji nije znao ni da ga otvori ali nakon silnih napora i totalno izgrebane i unistene poledjine otvorio je sat da bi konstatovao da ne sme da pipa nista nego bolje da se salje u Svajcarsku sto je tad bilo nemoguce.


    elem da ne duzim puno pricu, trazeci koji je to model na internetu nikad nisam bio u mogucnosti da nadjem konretan model uglavnom su samo licili ali nisu bili 100% isti, danas sam nabasao na ovaj sat koji izgleda 100% isto kao moj " breitling "
    a prica mu je navodno da je breitling 80tih bio likvidirana firma a ova doticna OLLECH & WAJS ga kupila




    ne znam sme li se postovati link ka ovom sajtu ali evo postam pa ako je forbiden neka se obrise tehnicke podatke sata sam prekopirao


    Na mom satu nigde ne pise
    OLLECH & WAJS cisto da napomenem

    link >


    http://www.gnomonwatches.com/Ollech&...ation6081.html




    Watch Specifications: Movement: New Old Stock Buren Calibre 12 automatic movement. Luminance: Tritium. Hour makers and 2 hands Dial: Arabic numerals. Seconds and 2 Chronograph subdials. Slider rule. Date: Slowset date at 6 O'clock Case: Stainless Steel case Crown: Push in with 2 chronograph pushers Case Back: Screw in stainless steel Bezel: Stainless steel slider rule Crystal: Acrylic crystal Power Reserve: ~40 hours Dimensions: 47mm excluding crown, 50mm including, 48mm lug to lug and 15mm thick Water Resistant: 30m Strap: Leather strap


    Mojih par pitanja vezana za sat, ako ima neko da se razume :


    Da li je ovaj moj ( caletov ) Breitling zaista Breitling ?
    i da li postoji iko u Srbiji ko bi smeo da ga otvori i utvrdi ili eventualno popravi kvar.

    ( znaci sat radi malo i stane )



    Moje slike sata : ( izvinjavam se na kvalitetu unapred potrudicu se ovih dana da odem do matorog i napravim kvalitetnije, naime jos sat nije moj ali ako postoji mogucnost da se reparira bice moj i sa nato strapom obavezno )


    Slike na ruci :







    Pozdrav svim ljubiteljima satova sa foruma i unapred hvala.
    Priložene slike Priložene slike Breitling aviation chronograph suisse ?-fotografija-0444.jpg  
    Poslednja ispravka: Templar (10.9.2010. u 19:43)

  2. #2
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Breitling aviation chronograph suisse ?

    Mozes da ga odneses kod Srbe Mihajlovica, on je zvanican serviser za Breitling-a. Inace, u to vreme je bila velika kriza koju su itekako osetili proizvodjaci satova. Posle toga su pocele da nastaju vece grupacije, i mnogi proizvodjaci su na taj nacin uspeli da prezive, dok su neki vise puta promenili vlasnika, ali uglavnom su zadrzali isti brend.

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Breitling aviation chronograph suisse ?

    Meni više liči na Sorna ili Sicura-Breitling. Koliko se sećam 70-tih godina Sicuru kupuje Breitling kompanija i tako se pojavljuje B logo. Ne drži me za reč, pišem iz sećanja!

    Pozdrav, link.

    A, da, a drugovi Markes i Borkes su ameri koji imaju malu radnjicu i tako kopiraju satove. Imaju jednog što mi se sviđa....Srba Mihaljvović svakako.
    Poslednja ispravka: ANGEL (11.9.2010. u 15:26)

Slične teme

  1. Breitling satovi - info
    By Shmizla in forum Breitling
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2014., 13:10
  2. [PRODATO] Hamilton khaki aviation ETO
    By grenendal in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2011., 20:48
  3. Breitling SuperOcean II
    By sub in forum Breitling
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25.7.2010., 23:16
  4. Eterna i Breitling
    By Saleni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 11:28
  5. Breitling Colt GMT+
    By dragon in forum Breitling
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 2.2.2010., 21:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •