Strana 34 od 77 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 340 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #331
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Ne mogu ti nikoga preporučiti. Zasigurno u Beogradu postoji mnogo ljudi koji ti uz naplatu mogu procijeniti sat i izdati certifikat. Obiđi starije časovničare koji se ne bave prodajom satova, narukvica i baterija. Sigurno ćeš naći nekoga ko to može srediti. Ako slučajno odlučiš prodati kao lom zlato obavezno sve dijelove prvog sata zadrži, vjeruj mi da ćeš ih unovčiti. Ja živim u Hrvatskoj.

  2. #332
    Novi član
    Član od
    27.10.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Nokru, Fotopetre, hvala Vam mnogo na informacijama. Pokusacu da nadjem cifere (do pre 5 minuta nisam ni znao sta su isti ) ali me zanima kako da nadjem odgovarajuce za moje satove? Drugim recima koje su marke moji satovi da bih mogao da potrazim cifere na e-bay. Izvinite ako ovo pitanje zvuci glupo ali ipak skroz sam nov u ovome.Bas sam se primio sada da probam da ih sredim. Sto se prodaje tice mislim da cu ih zadrzati osim ako ne uletim previse love u restauraciju.

  3. #333
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Raskopaj sat, negdje mora biti, sa donje strane neka oznaka. Izmjeri šublerom brojčanik i razmak između rupa, pa traži po netu ( repetition minutes chronographe - deal). A ovaj stari, obzirom da su minutne i sekundne podjele u redu, pokušaj nekome dati da ga restaurira, na djelu gdje je oštećen. Postoji nekoliko proizvođača takvih satova (jedan ima oznaku ND Nestor Delevaux), pa pokušaj pregledati što na netu možeš naći od njegovih satova, a zatim polako dalje, pitaj istražuj, trud će se sigurno isplatiti. Sretno.

  4. #334
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Znam da servis Dojčinović-Kostić u BG može da pošalje cifer na restauraciju.

    Klikni na ovaj link i dobićeš kontakt podatke: Časovničarska radnja Kostić-Dojčinović
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #335
    Novi član
    Član od
    27.10.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Momci, hvala Vam puno na informacijama i pomoci. Kada ih budem sredio saljem slike...

  6. #336
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Veselim se vidjeti tvoje satove poslije popravka,kao što me kolega preduhitrio uz naziv sata minute repeater dobro je znati promjer cifera,pošto takvih stvari ima malo u ponudi vjerujem da kad uleti cifer tvoje veličine da bude i kompatibilan-odgovarajuć za tvoj sat.Za ovaj drugi sat mogao bi lakše naći cifer.Malo je danas onih koji restauriraju satove,svi radije prodaju i bježe od njih.To je za pohvalu.

  7. #337
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Ovi gore vjerojatno šalju u Njemačku, napravit će novi, i dobro te oženiti. Po mojoj procjeni tvoj brojčanik je dobar da se korigirati sa malo para.Sa novim brojčanikom sat gubi na autentičnosti. Pa bogamu nije to seiko da mora sjati ko pasja .... Sat star 115 godina mora imati tragove korištenja. Tvoj prioritet je okvir stakla, ravnanje zlatne kutije i provjera stanja stroja, premda bi ja sa ove udaljenosti rekao da tu neće biti nikakvih problema u vještim rukama majstora.

  8. #338
    Novi član
    Član od
    27.10.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Odneo sam satove kod casovnicara (Neso hvala za preporuku) i za 20ak dana ocekujem odgovor u kojem su satovi/mehanizmi stanju i koliko para treba da spremim za njihovu restauraciju. Koliko sam razumeo casovnicara kljucna rec je "strpljenje" jer ponekad prodje dosta vremena dok se pronadje odgovarajuci deo a ja nigde ne zurim...

  9. #339
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    kraljevina juga, imaš broj ispod poklopca na verku, pa potraži serial number OMEGA, zadovoljavajuće stanje , okvirna procjena ako je ispravan, bez servisa 180 e

  10. #340
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    Pozdrav svima! Vec neko vreme me nije bilo, na zalost, jer zivotne obaveze preovladavaju i nema se vremena za omiljene hobije. Ipak tu i tamo preletim forum i procitam zanimljivosti. Elem, danas i pisem. Razlog za to je sledeci: Pre nekoliko nedelja sam rasciscavao bakin stan . U gomili starih stvari naisao sam na jednu torbu u kojoj su bili, pogodicete, satovi . Od dede sam vec nasledio jedan stari Vacheron cije slike sam i postavio ovde na forumu. U torbi koju sam nasao je bilo ukupno 7 satova. 4 rucna Svajcarca (Kalos, Omikron, Marvin i jedan krasni IWC ), ali i 3 dzepna sata. O ostalim satovima nekom drugom prilikom, ali ono zbog cega danas ovde pise je jedan dzepni sat koji me je narocito zaintrigirao. Sat je Billodes. Malo sam kopao po netu i saznao da je to proizvodjac mehanizama iz 19. veka koji je pravio mehanizme za Zenith i druge proizvodjace, izmedju ostalog i za otomansku vojsku. Evo slika mog sata:

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_0001.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_0002.jpg

    Nemam alat da otvorim sat, a i ne zelim sam da ga diram. kao sto vidite na zadnjoj strani je grb. Koliko je meni poznato to nije grb Kraljevina Srbije, a ni SHS. Da li neko moze da identifikuje grb i mozda kaze nesto vise o ovom satu, okvirno, naravno? Po onome sto sam ja uspeo da saznam, sat bi trebalo da je sa kraja 19. ili pocetka 20. veka, ali dalje od toga nisam uspeo da skontam. Inace, kada sam ugledao sat setio sam se da je on stajao kod bake u stanu okacen na zid uz jednu sliku. Kasnije sam na to potpuno zaboravio, ali se to vratilo cim sam ga ugledao . Sat za mene ima veliku porodicnu/emotivnu vrednost i zato bih voleo da imam sto vise informacija o njemu. Ako bilo ko moze da pomogne bilo bi super.
    arch_m likes this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •