Strana 33 od 77 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 321 do 330 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #321
    Član Avatar korisnika Joker
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    133
    Lajkovi
    297
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Hvala na informacijama.

  2. #322
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    @Misicu, nema na cemu!

    Ma shvatio sam ja sta si ti napisao, nego ja to vise onako, sam sa sobom pricam, jer, iako bi mi kao kupcu trebalo biti drago - meni dodje zao svaki put kad vidim u kakvo se bescjenje prodaju ovakvi satovi...

    Mnogi ih prodaju budzasto iz jednog jednostavnog razloga - velikoj vecini je sat samo prolazni ukras... Tek rijetki znaju da na ruci ne nose samo sat, nego jednu citavu pricu, dio istorije, cijeli jedan svijet kojeg vise nema, negu bas tu, zguranom u to parce metala, da ga vracamo iz mrtvih svaki put kad ga navijemo...

    Eh...


    Nego, Misicu, druze, ako ti slucajno sat bude pri ruci, pa ga otvoris, javi da li je ovaj mehanizam koji mislim da jeste - ovaj 2609 HA, jer se ovakve dzepne Rakete tog perioda, bez subsekundare, javljaju u par verzija (kao npr. kalibar 2209, a u tom slucaju bi sat zaista mogao biti iz sezdesetih, mada se meni definitivno cini prije kao kasne sedamdesete, cak osamdesete) pa me zanima da li si naisao na sat slican onom koji sam ja zamalo kupio koju godinu ranije.
    Librenjak likes this.

  3. #323
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Da se nadovežem na priču,moja preporuka za sve koji imaju ruske satove napose džepne jest da ih čuvaju.njihova trenutna vrijednost je jako mala (tome je krivica što ih ima podosta,nisu jako kvalitetni a i nema sakupljača koji ih uzimaju već samo pokoji slučajno završi u kolekciji).
    Ja sam svoje riješio iz kolekcije jer ne volim satove koji ne rade kako valja (imao sam Molnije koji su cijeli vijek bile u trezoru čuvane,al kad su stigle kod mene od nerada mehanizam im je zasušio i trebale su podmazivanje i servis koji košta više od jedne Molnije).Ujedno riješio sam ih i zato što svoju kolekciju zadnje vrijeme baziram na kvaliteti satova a ne i broju satova tako da su uz ruske otišli još neki satovi.Al tako to ide u kolekcionarstvu.
    Misic M. likes this.

  4. #324
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Arch, videću šta mogu da uradim po tom pitanju.
    FotoPetar, hvala. Poz.
    fotopetar and arch_m like this.
    Mišić M.

  5. #325
    Novi član
    Član od
    27.10.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav svima, nasledio sam dva sata i dugo su mi stajali u sefu pa sam resio da ih procenim. Odneo sam ih kod zlatara koji mi je potvrdio da su satovi zlatni (14karata) i da se na manjem satu nalaze dijamanti ali on ne zna nista o satovima pa Vas molim za malu pomoc. Da li mozete da mi kazete nesto vise o ovim satovima i eventualno njihovu vrednost. Nisam siguran da li satovi rade a ovaj veci je ostecen ,kao sto se vidi na slici. Unapred hvala

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_112805.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_112825.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_112934.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_112947.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113109.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113133.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113158.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113224.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113241.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113322.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113352.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113427.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113457.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141028_113524.jpg

  6. #326
    Novi član
    Član od
    28.10.2014.
    Lokacija
    sokobanja
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom pomoc oko dzepnog shaffhausena zlatnog

    <p>
    Zdravo ja sam nov na ovom sajtu,posedujem dzepni sat marke shaffhausen sa kucistem od zlata mehanizam mu je kalibra 69 iz 1901 godine,ali mu je polomljena osovinica koja nosi sekundaru.pa bih molio ostale clanove ovog sajta da mi pomognu,kako i gde i kod kog,mogu popraviti taj sat,jer on za mene ima veliku sentimentalnu vrednost,i stvarno bih voleo kada bi mogao da se popravi........hvala u napred i pozdrav svim clanovima</p>

  7. #327
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: pomoc oko dzepnog shaffhausena zlatnog

    @Stanko, pozdrav, i dobro nam dosao!


    Za pocetak cu ti - dok se ne javi neko ko zna bolje kako to u Srbiji hoda sto se tice servisa itd. - odmah preporuciti da pogledas ovaj forum IWC Collectors' Forum | IWC Schaffhausen

    (u slucaju da se ne smije tek tako postavljati link, pa ga RUS obrise, onda samo idi na IWC dot kom, a onda trazi forum)

    Prije nekoliko godina par forumasa s ovog foruma mi je mnogo pomoglo prilikom identifikacije, a onda i restauracije jednog Schaffhausena iz sedamdesetih.

    Slobodno im se javi tamo, postavi fotografije i pitaj sta god hoces, tamo ti je IWC hardcore ekipa, pa ce znati odgovor na sve.... ovo sto se tice tehnickih detalja, a onda, naravno, neko ce ti ovdje moci dati konkretan odgovor po pitanju servisa.
    Poslednja ispravka: arch_m (28.10.2014. u 20:41)

  8. #328
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom

    Sve satove sam prodao kolekcionarima u Sloveniju, i ljudima kod nas koji isključivo žele ruske satove, pogotovo ako traže motiv na satu npr. lovaćki. Znam da je problem na našim prostorima, neimaština, da ne kažem "bijeda". ali budimo realno pošteni džepna molnija sa duplim "deklom" u urednom stanju, bez obzira po kojoj je cijeni ušla u nečiju kolekciju vrijedi 50 eura. Ovo dopisivanje ima jednu jedinu mamjeru da ne ubije volju kod mladih kolekcionara kada mu prvi sat vrijedi porciju ćevapa. Lp.
    ************************************************** ************
    Ne mogu i ne želim procijeniti sat dok ga nemam u ruci, ali ću ti dati savijet. Prvi sat je izrazito vrijedan. U dobrom stanju minimalna vrijednost kreće se od 5500 e pa naviše. Sat izgleda dosta jadno, ali mi se čini da je werk u dobrom stanju, čak je i brojčanik zadovoljavajuć. Kazaljke nebi smjele biti problem, a dobar zlatar izvukao bi neravnine. Ako ti nije frka za paru, potrudi se da ga urediš. Iz iskustva znam da bi u Švicarskoj mogao urediti sat za otprilike 1200 franaka. Isto tako vjerujem da u Srbiji postoje majstori koji to mogu uraditi i za manje para.
    Drugi sat moraš provjeriti dijamante kod zlatara, vrlo ćeš lako srediti. Možda ćeš na netu pronaći za male pare, a ako ne ostavi ovaj stari bolje nego da ti neko skenira i mrlja novi. Mehanika na oba može se lako urediti. Kutija drugog sata vrlo je skupocijena i bitno rijetka, pa sam procijeništo ti se isplati. Ipak drugi ima manju vrijednost od prvoga. Oba sata su švicarski i datiraju negdje sa kraja 19. st. Ipak i u ovakvom stanju imaš dva "jaka" komada. LP.
    Poslednja ispravka: RUS (30.10.2014. u 7:17)
    arch_m likes this.

  9. #329
    Novi član
    Član od
    27.10.2014.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Noru, hvala ti mnogo na informacijama. Malo sam sada u soku od vrednosti satova jer ipak nisam ocekivao da imam nesto tako vredno. Da li mogu da te zamolim da mi preporucis nekoga ko moze da restaurira ovaj sat? Da li si ti mozda iz Srbije jer bih ti rado doneo satove na procenu s obzirom da iste ne zelis procenjivati dok ih ne vidis? Da li mozes da mi preporucis nekog kvalitetnog procenitelja satova u Beogradu?
    Hvala jos jednom,

  10. #330
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Ova dva sata su vrhunska ali i šteta na njima je jako velika,moja preporuka je tražit na e-bayu cifere za oba sata te onda s njima k nekom pravom uraru koji će obavit posao restauracije.Bez velikog ulaganja ovi satovi ne vrijede previše.Najbolje ako imaš novca i strpljenja srediti ih i čuvat kao obiteljsko blago,budu oni s vremenom vrijedili i puno više.Al ovako oštećeni (uz pitanje dal mehanizmi idu uopće ili ne) s lošim ciferima ne vrijede puno više od vrijednosti samog zlata u kućištu sata.Sve ovisi dal su mehanizmi dobri il oštećeni,jer što je više oštećenja popravak bude skuplji.
    zare likes this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •