Strana 32 od 77 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 311 do 320 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #311
    Novi član
    Član od
    9.10.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    posedujem dzepni sat cini mi se da je veoma star pa mi treba pomoc strucnjaka za poreklo i vrednost hvala.

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141008_204751.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0844.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-imag0845.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141008_193520.jpg



    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141008_205400.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141008_205203.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141008_210713.jpg
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-20141008_204950.jpg  

  2. #312
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    Veliki pozdrav,to što imaš je sat star preko 100 godina s srebrnim kućištem Nielo (to je naziv za ovako ofarbano i ukrašeno srebrno kućište).Ako sat radi i nema oštećen cifer (keramičko lice-dial sata) vrijedi od 100-200 €,al trebalo bi vidjet bolju sliku lica sata (jer koliko vidim ima vidljiva oštećenja za koje sumnjam da su oštećenja na staklu).Još koju bolju sliku sata postavite.Takvi satovi nisu česti al realno stanje na tržištu džepnih satova je katastrofa pa preporučam čuvat sat.
    backarelli likes this.

  3. #313
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Alo Petre, neznam zašto ti i Vladan tako vrednujete džepnu molniju. Molnije su izuzetno robusni mehanizmi, u većini breguet spirala, trajni i precizni, još ako im je kutija i brojčanik u dobrom stanju ne mogu vrediti 10 ili 20eura. Zašto ih onda većina od vas ne izbaci iz kolekcije. Za 10 eura ako neznaš sam i nemaš dijelova ne možeš promjeniti osovinu nemirnice, slijedećih 10 e nije dovoljno za izmjenu novog federa, a slijedećih 10 nije dovoljno za izmjenu plexi, a da ne govorim o staklu. Ja sam ih u zadnjih pet godina prodao više od 60 kom i niti jednu nisam prodao ispod 60 eura, pozdrav, Kruno.

  4. #314
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    ^Ne znam gde si to prodavao Molnije za 60e, ali ovde gde ja zivim ni jedna nije skuplja od 20.

    Niko ne spori da su to kvalitetni satovi, samo sto nazalost nisu na ceni.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #315
    Član Avatar korisnika Joker
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    133
    Lajkovi
    297
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Ne znam ništa o ovom satu, pa mi svaka informacija dobro dođe, koliko je star, neka vrednost? Sat nije ispravan pa da li ga vredi popravljati.








    fotopetar likes this.

  6. #316
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Molnije su satovi koje više nemam u kolekciji zato što je možeš naći jeftino i zato što one koje sam imao i koje nikad nisu radile kad sam ih dobio nisu htjele radit jer su trebale servis što kod švicaraca nećeš doživjet.To kazuje kolika je kvaliteta sata.
    Dolje sat je cilindrica na ključić vrijedna od 100-200€ ako radi i cifer je očuvan kako valja!Iako ih se na žalost može nabaviti u mint stanju i ispod tih cijena napose ako su nabavljane preko Austrije i Švicarske gdje ih ima dosta i idu po jako niskim cijenama.
    Shmizla and Joker like this.

  7. #317
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Kolega danas na poslu doneo pozlaćenu džepnu Raketu (pozadi na kućištu ispod krunice ima ugraviranu oznaku "AU 10") od nekog prijatelja, kako reče iz šezdesetih, sedamdesetih godina prošlog veka, ne znam da li je tačno godište, ali lepo je očuvana. Evo par fotografija, pa pokušajte proceniti, mehanizam nisam fotografisao jer nisam želeo da je otvaram.

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_2121.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_2122.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_2123.jpg Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc_2125.jpg

    Unapred hvala, pozdrav.
    arch_m likes this.
    Mišić M.

  8. #318
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Raketa nazalost ima neku simbolicnu vrednost, 15-20e rekao bih. To se ne isplati prodavati, narocito ako je sat u dobrom stanju i ako dobro radi.
    Misic M. and arch_m like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #319
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Misicu, nekada takva raketa ide i preko 50 eura, ali se ne sjecam sta su konkretno pojedini modeli imali u odnosu na one jeftinije... Ovakvu slicnu sam skoro uzeo prije nekih 2 godine, ali se prodavac predomislio u zadnji cas. Sjecam se da joj je poledjina bila dodatno ukrasena gravurom povodom nekog jubileja.

    Inace, vidim nema subsekundaru, pa vjerujem da je u njoj poznati 2609, u ovom slucaju najvjerovatnije 2609 HA sa 19 rubina, ukoliko se radi o satu koji sam i ja pokusavao kupiti, koji mnogo lici na ovaj tvoj.

    Inace, po stanju cifera i kucista, rekao bh da su ovo sedamdesete, prije nego sezdesete.

    I Rus ti dobro kaze... ovo se ne prodaje. Ovo se cuva. Mnogo, je, mnogo vrijednije od smijesnih cijena koje se povlace po netu.
    Poslednja ispravka: arch_m (22.10.2014. u 19:34)

  10. #320
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Prepoznavanje i procjena 2 džepna sata

    Hvala Rusu i Arch-u...
    Arch kao što i napisah gore, sat je doneo moj dobar kolega od nekog njegovog prijatelja, teko da i ne znam da li hoće da ga proda. Uvek takve stvari vrede znatno više od tržišne vrednosti... Pozdravi za vas.
    arch_m likes this.
    Mišić M.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •