Strana 3 od 77 PrvaPrva 12345671353 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Samo ti daj nama slike budemo pomogli što više.Pazi da dobro slikaš lice sata,preporučam skinuti staklo,zatim otvorit mehanizam i njega poslikat jer on je još najbitnija karika u određivanju kvalitete sata!
    Ujedno dobrodošao na forum i dobro nam se zarazio satovima.

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom

    Daj slicke! Brzzzzooo
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #23
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Evo... slikah prvi, nadam se da će moći lepo da se vidi posto mi nije neki aparat... ako bude potrebe nabaviću drugi...

    Džepni sat marke Elgin... slikao sam i poklopac, koliko vidim u njemu piše Bristol gold filled 14 k i ispod verovatno serijski broj ili šta već... nemam informaciju koliko je star, radi ali mu je verovatno potrebno čišćenje i pretpostavljam poliranje kutije...

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-elgin1.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-elgin2.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-elgin3.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-elgin4.jpg

    nadam se da će neko imati bliže informacije, možda neko od vas forumaša ima sličan ili isti sat...
    Varga and Marenovic like this.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Ma prekrasan sat!
    Marka sata je Elgin-američki bremen u vrlo nesvakidašnjem kućištu koji je pozlaćen 14 karatnim zlatom.
    Točno po serijskom broju ćeš saznat kada je napravljen sat tako da u tražilicu upišeš Elgin i pronađeš dio gdje pokazuju serijske brojeve satova.
    Što još da kažem osim da Elgini nisu visoko cijenjeni al po mojoj skromnoj procijeni sat vrijedi negdje oko 150 €,ako ide a pogledavši još jednom taj prekrasan cifer i kazaljke možda i više.Ako su ti svi satovi ovako lijepi blago tebi.
    Varga and Marenovic like this.

  5. #25
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Hvala... saljem slike od drugog sata koga ja zovem (bezimeni), nisam uspeo da provalim ime nigde na njemu nepiše... jedino sam zakljucio da je dosta stra po njegovom izgledu i satnju... mislim da na brojčaniku su oznake na nemačkom ako to može pomoći prilikom njegove identifikacije a brojevi na mašini 16346 i +11170 ... nije bas kutija bogzna šta očuvana ali mislim da je mašina dobra... verovatno mu treba dobra generalka...
    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-noname1.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-noname2.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-noname3.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-noname4.jpg
    Varga likes this.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Ovog sam se ja i bojao!
    Jedan sat bolji od drugog.Ovo što si sada pokazao je vrlo lijep primjer cilindričnog moonphaze sata (pokazuje datum dan i mjesec) i oni su vćinom bezimeni što ne znači da sat ne vrijedi dapače (to je doba kad se još nisu formirali bremeni već su postojale tvornice satova koje su prodavale satove u djelovima urarima koji su ih slagali i prodavali).
    Sat vrijedi nekoliko stotina €,kućište je super jer je rađeno od takvog materijala koji ima čudnu boju al ne brini to ti je lijepo gunmetal kućište,mehanizam izgleda vrlo dobro dok cifer ima oštećenja al kod pravog majstora dalo bi se naći zamjenski dial za sekunde.
    Čuvaj ove satove jer prekrasni su!
    Varga likes this.

  7. #27
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    još jedam marke omega... znam samo da je kućiste srebrno, bar mi tako deluje... na unutrašnjem poklopcu ima gravuru (Grand Prix Paris 1900... oznaku na poklopcu 3356508 koja se nalazi i naspoljnom poklopcu... mehanizam bi trebalo malo srediti, bar tako mislim... poliranje kućista jedino je malo brojčanik u jednom uglu oštećen... i možda skazaljka za sekunde nije oreginal bar ja tako mislim....

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-omega1.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-omega2.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-omega3.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-omega4.jpg
    Varga likes this.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Omega je u lošijem stanju,cifer je loš,dosta je stara preko 80 godina.Njana vrijednost u ovakvu stanju je mala al koliko vidim kolekcija satova koje pokazuješ nije loša.
    Varga likes this.

  9. #29
    Novi član
    Član od
    11.8.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    hvala na pomoći... koliko po tvojoj proceni vredi omega, imam li računa je reparirati?

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Zdravo Joxa, dobrodošao na forum! Slike satova su prelepe posebno onaj sa mesečevim menama već dosta dugo jurim neki takav!

    Što se Omege tiče, sređivanje se isplati ukoliko hoćeš da središ sat za sebe. Ako hoćeš dalje da ga prodaješ - mislim da je samo uzaludno potrošen novac
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •