Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree22Likes

tema: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Post Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-richard-mille-59-0-tourbillon-yohan-blake-2.jpg

    Proizvođač Richard Mille poznat je po izradi satova od nesvakidašnjih materijala, kao i po izradi vrhunskih mehanizma. Ime Richard Mille dovodi se i u vezu sa mnogim sportistima. Tako je Rafael Nadal zaštitno lice ovog brenda. Ipak, model koji sada predstavljamo nema veze sa čuvenim Rafom.

    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake, kao što mu i sam naziv kaže, napravljen je za jamajčanskog sprintera Yohan-a Blake-a. Blake je i ranije viđen kako nosi Richard Mille sat prilikom trke. Međutim, 59-01 Tourbillon Yohan Blake specijalno je napravljen za ovu namenu. Morali su biti ispunjeni veliki zahtevi, u pogledu izdržljivosti, težine i ergonomije. Otišlo se i korak dalje. Kako je Yohan Blake levoruk i sat nosi na desnoj ruci, RM 59-01 prilagođen je upravo tome.

    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-y-blake.jpg
    Yohan Blake

    Kućište je asimetrično. Dimenzije iznose: 50mm x 43mm x 16mm. Pored aerodinamičnog oblika, kućište je i veoma lagano. Napravljeno je od kompozitnih materijala. Zahvaljujući nesvakidašnjem obliku i kombinaciji boja, RM 59-01 zaista podseća na zver! Tu su i četiri vidljiva mosta, koji asociraju na šapu divlje životinje, i još više doprinose ovakvom izgledu. Mostovi su napravljeni od anti-korozivnog aluminijuma. Osnovna ploča mehanizma napravljena je od titanijuma petog razreda čvrstoće.

    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-richard-mille-59-0-tourbillon-yohan-blake-3.jpg

    Ali zašto baš zeleno-žuta zver? Kako je Yohan Blake iz Jamajke, tu je zeleno-žuta kombinacija boja. Blake-a mnogi nazivaju zver, zbog svog specifičnog nastupa. Prilikom trke, Blake širom raširenih šaka naprosto grabi vazduh, poput divlje zveri.

    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-richard-mille-59-0-tourbillon-yohan-blake-1.jpg

    Može se reći da je mehanizam impozantan, iako još uvek nije objavljeno puno tehničkih detalja. Dovoljno je imati u vidu da pored velike složenosti i turbijona, mehanizam može da pretrpi velike G-sile.

    RM 59-01 biće proizveden u ograničenoj seriji od 50 primeraka. Prodavaće se po ceni od približno 465.000 eura.


    IZVOR: Richard Mille
    Shmizla, RUS, anbeast and 4 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Svaka njima cast na upotrebi raznih materijala i na mehanizmu, ali meni se dizajn njihovih satova ni malo ne dopada.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Ni meni Nije da sat nije ludilo, ali ja volim klasiku.
    RUS likes this.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Meni ovi mostovi baš čine sat atraktivnim... ali mi je čudan zbog toga što je asimetričan.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Atraktivan svakako jeste Bice uskoro i live fotki. Bas me zanima kakav je uzivo.

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Mostovi od anti-korozivnog aluminijuma - FOTO:

    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-bridge-aluminium-pb109-.jpgRichard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-bridge-aluminium-pb109-.jpg

  7. #7
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Obicno mi se ne dopadaju Mille-ovi satovi (vizuelno), al ovaj bih itekako nosio
    Shmizla and krstin like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Одг: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Hehe,slaže ti se s nickom!
    Ja ga vala ne bih nosio ni pod prijetnjom oduzimanja drage mi glave!
    Prave šizofreničarske boje!

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Одг: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Live foto

    Naziv: 8413349927_b24aaca58b_b.jpg, pregleda: 157, veličina: 380,7 KB


    Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-yohan_1_13_zps9183d283.jpg Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-yohan_1_7_zps5ecf45a7.jpg Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-yohan_1_9_zps5b23177a.jpg Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-yohan_1_11_zps88ae80b4.jpg Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver-yohan_1_12_zps9efe4489.jpg
    Shmizla, RUS, VLADAN P and 2 others like this.

  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Одг: Richard Mille 59-01 Tourbillon Yohan Blake - Asimetrična zver

    Jao kako sat izgleda dobro na ovim "live" fotkama. Sad mi se još više dopada. Lud, skroz lud sat...
    P.S. Šta znam, uz ovakav sat moraju obavezno patike slične boje.
    Pozz!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •