Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree9Likes

tema: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Švajcarski proizvođač satova, Piaget, je predstavio novi najtanji mehanički sat u svetu satova. Visina ovog tananog modela iznosi svega 3,65mm!
    Naziv: Piaget-Altiplano-38mm-900P-watch-6.jpg, pregleda: 263, veličina: 87,5 KB

    Piaget je od ranije poznat kao proizvođač koji dosta polaže u razvoj satova koji imaju malu visinu kućišta, odnosno satnih mehanizama. Razvoj na novom 900P kalibru je u ovoj manufakturi trajao oko tri godine. U vreme kada mnoštvo drugih proizvođača teži kreiranju što većeg ili robusnijeg sata, Piaget razvija i proizvodi elegantne, tanke modele časovnika, a ovaj je svakako jedan od njih.

    Naziv: Piaget-Altiplano-38mm-900P-watch-4.jpg, pregleda: 395, veličina: 41,0 KB

    Specifično kod ovog sata je to da poklopac kućišta ujedno ima ulogu osnovne ploče mehanizma. S obzirom da je reč o veoma tankom kućištu tj. mehanizmu Piaget inženjeri su morali da smisle neko neklasično rešenje. Na poklopcu se nalazi kalibar sastavljen od 145 delova i koji ima rezervu snage od 48h. Kako bi se smanjila visina mehanizma pojedini zupčanici su stanjeni do debljine od minimalnih 0,12mm. Sa gornje strane sata, tj. kroz safirno staklo se može videti deo mehanizma. U jednu stranu je pomeren brojčanik sata (od prilike ka markerima 10h-11h), dok je ostatak prostora zauzeo novi kalibar 900P.
    Naziv: Piaget-Altiplano-38mm-900P-watch-3.jpg, pregleda: 267, veličina: 72,8 KB

    Kućište ovog modela je izrađeno od belog zlata, a njegov prečnik iznosi 38mm. Veći deo brojčanika i pojedini delovi mehanizma su antracit boje, dok se deo cifera sa satnim markerima idealno uklapa sa bojom kućišta. Na rubu brojčanika je rečima i brojno (20) ispisan broj rubima koji kalibar ima u sebi, a pored toga je i naznačena oznaka mehanizma (900P).

    Naziv: Piaget-900P-movement-components.jpg, pregleda: 323, veličina: 156,2 KB

    Sat se isporučuje na crnom kaišu od aligatorove kože sa klasičnom kopčom sa iglicom. Očekivana cena ovog modela je između 20 – 30.000,oo USD. Piaget Altiplano 38mm 900P je svakako ekskluzivan i veoma elegantan časovnik koji je pre svega namenjen za nošenje u specijalnim prilikama.

    Izvor: Piaget

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Ne mogu reći da mi se baš dopada ali svaka čast inženjerima na realizaciji cele stvari.
    Zanimljvo će biti propratiti trajnost i ,uopšte, osetljivost mehanizma sobzirom na debljinu zupčanika.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    I meni se svidja i ideja izgled, koncepcija. Ali se i ja pitam koliko je sve izdrzivo (za mene u svetu satova ne postoji rec eskluzivnost niti to volim kod satova, ono sto volim je kvalitet i dugotrajnost) sa obzirom da je sve "mrsavo".

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Nemam sumnje u kvalitet Piaget-a ovo je sigurno vrhunski sat "namenjen za nosenje u specijalnim prilikama".

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Nekako ga ne bih smio uzdmti u ruku,a kamoli mlatiti s rukom dok radim!
    Definitivno je za spec prilike i ljude koji ništ ne rade.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Hadzi upravo sam na to mislio. Sam mehanizam svakog sata je vrlo osetljiv, ja verujem da je pokopac ili u uvom slucaju glavna ploca da kazem tvdra , ali ni ja se ne bih bas igrao-sat ne sme imati ni najmanju deformaciju prilikom ekspatacije. U svakom slucaju voleo bih ga posedovati svidja mi se.

  7. #7
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Najiskrenije ni malo ne sumnjam u kvalitet, a ni u izdrzljivost ovog sata, i njegovog mehanizma.

    Piaget ne bi bio tu gde jeste da im catovi crkavaju tek tako, ili da se kvare pri najmanjem dodiru.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Ne sumnjam ja u kvalitet,Piaget made, ali debljina od 3,65mm!
    To je debljina mehanizma!
    Uzimao si sam mehanizam u ruke -jel' se igraš s njim ili dobro paziš šta radiš?
    Mis'im,može se ovo nositi ali baš svakodnevno - a-a.

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Zasto ne moze svakodnevno?
    Sve zavisi ko bi ga nosio. Ti i ja necemo sigurno, ali ne vidim zasto to ne bi mogao neki biznismen na wall stritu kome je jedini posao da prati berzu, ili menadzer neke velike kompanije koji ni jedan posao ne obavlja sam, vec uvek salje druge da nesto obave, i slicna vrsta ljudi.

    Sve u svemu, ovo nije sat za obicne smrtnike.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Piaget Altiplano 38mm 900P – Najtanji mehanički sat

    Slazem se Rujo. Ne bi oni napravili nesto sa cim ne smijes ruku da pomjeris a da se ne deforimise. A u sustini oni koji imaju novca da kupe ovo obicno nista teze ne rade od sjedenja za kompom i pricanja na telefon

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •