Arnold & Son HMS1

RUS

Moderator
Joined
Apr 17, 2009
Messages
12,495
Reaction score
92
HMS1 je elegantni "dress" sat manufakture Arnold & Son, koji kombinuje klasični izgled sa prečnikom kućišta od 40mm. Srce ovog sata čini ultra tanki mehanizam na ručno navijanje koji ima rezervu snage od 80 časova.

Arnold-Son-HMS1-01_zpsed6966d4.jpg

Ovaj model dolazi u limitiranoj seriji i to u verzijama kućista od celika, roze zlata ili belog zlata. U svim modelima se nalazi mehanizam Caliber A&S 1001. Ovaj mehanizam je na ručno navijanje sa 21 rubinom, prečnika 30mm, a visine je samo 2,7mm. Da bi mogao da obezbedi dovolju rezervu snage, opremljen je sa duplom oprugom i isporučuje rezervu snage od preko 80 casova.

arnold-son-caliber-as1001-02_zpsd9cdbaf1.jpg

Izuzev u modelu od čelika, mehanizam je tamnije boje. Zavrna obrada je na dosta visokom nivou, sa ručno poliranim ivicama, zatim kružnom šarom na glavnoj ploci i Côtes de Genève dekoracijom na mostovima,te plavim srafovima koji se nalaze samo u čelicnoj verziji.

arnold-son-caliber-as1001-01_zpsba1b8c83.jpg

Verzija od roze zlata košta oko 15.000 $
Verzija od čelika je oko 10.000 $
Verzija od belog zlata je oko 16.000 $

Arnold-Son-HMS1-02_zpseeeb8792.jpg

LINK: Arnold & Son
 
Last edited by a moderator:
Stvarno je prelep, pravi elegantan sat za odelo. :thumbup:
Iako je možda previše tanak za moj ukus, mislim da bih se lako navikao. ;)

Hvala za info Rus.
 
Zanimljiv sat.
Konkurencija Piagetu, kad je debljina u pitanju.
 
Joj,bolan, vidi mu krunice! Imam utisak da bi je otkinuo pri prvom navijanju!
 
Evo još nekoliko slika ovih lepotana:

Arnold & Son HMS1 - 2.jpgArnold & Son HMS1 - 4.jpgArnold & Son HMS1 - 1.jpgArnold & Son HMS1 - 5.jpgArnold & Son HMS1 - 7.jpg

Arnold & Son HMS1 - 3.jpgArnold & Son HMS1 - 6.jpg

Pozz svima!
 
Back
Top