Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree4Likes
  • 3 Post By Dragojlovic Darko
  • 1 Post By Dragojlovic Darko

tema: Arnold & Son HMS Victory Watch Set

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Arnold & Son HMS Victory Watch Set

    Inspirisan satovima koje je za Kralja Dzordza III specijalno izradjivao John Arnold, ova izuzetna kolikecija od 3 remek-djela predstavlja strucnost(ekspertizu)ovog brenda u vidu klasicne rucne gravure. Nazvan po jednom od najpoznatijih brodova u istoriji Engleskog pomorstva, HMS Victory Set kolekcija prikazuje tri razlicite slike broda kompletno gravirane rucno. Ovi izvandredni satovi ce biti dostupni u limitiranoj seriji od samo 28 kompleta.

    Arnold & Son HMS Victory Watch Set-arnold-son-hms-victory-watch-1lcap-s05a-c110a.jpgArnold & Son HMS Victory Watch Set-arnold-son-hms-victory-watch-1lcap-s06a-c110a.jpgArnold & Son HMS Victory Watch Set-arnold-son-hms-victory-watch-1lcap-s07a-c110a.jpg

    Brojcanik prvog sata iz seta prikazuje sliku broda na moru obasjanog suncevim zracima koji se probijaju kroz oblake.
    Drugi prikazuje topove prilikom paljbe u borbi sa Francuskom flotom,
    Treci sat iz ove kolekcije prikazuje jednu od paluba sa topovima.
    Kucista sva tri sata su izradjena od 18-to karatnog roze zlata precnika 40mm i predstavljaju okvir rucno radjenim gravurama.
    Poledjina sata je providna izradjena od safirnog stakla.
    Sat pokrece A&S1001 Calibre sa rucnim navijanjem i 21 rubinom sa ogromnom rezervom snage od cak 80 sati.
    Satovi dolaze sa rucno prosivenim kaisevima od braon ili crne aligatorove koze.
    Prva dva modela ce se takodje prodavati svaki zasebno dok ce se treci model koji prikazuje unutrasnjost broda prodavati iskljucivo kao dio kolekcije odnosno kompleta.

    Izvor - www.watchalyzer.com
    Shmizla, RUS and 83stojan like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Arnold & Son HMS Victory Watch Set

    Nisu bas po mom ukusu, ali ako bih bas morao da biram, onda prvi sa slikom broda.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Arnold & Son HMS Victory Watch Set

    Zanimljivi satovi, posebno za ljubitelje mora i plovidbe!
    I ja bih od ova tri odabrala prvi.
    Ali ne znam zašto u setu daju dva sata koja su jako slična, odnosno različita u brojčaniku...
    Pozz i hvala za vest!

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Arnold & Son HMS Victory Watch Set

    I meni je ovaj sa slikom broda najljepsi, mene najvise fascinira to da su ove slike u stvari gravure. Ovakve sjenke je tesko i olovkom nacrtati a ne rucno ugravirati stvarno umjetnost nema sta.
    Pa ni meni nije jasna ta prodaja u setovima od 3 sata koja su skoro identicna. Kao ljubitelja i mora i buduceg pomorca, nadam se kapetana, meni se svidjaju svi ti satovi koji asociraju na more i pomorstvo

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •