Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 70
Like Tree91Likes

tema: Tissot Visodate satovi

  1. #1
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Tissot Visodate satovi

    Pisao sam o satu koji ima kultni status na forumu pre par meseci, pa reko' i ovde da objavim. Nadam se da će vam se svideti tekst

    Već smo zaključili da se jedan kvalitetan, lepo dizajniran, upečatljiv i pouzdan sat, koji pritom nije replika, može kupiti za okvirnu cenu jedne prosečne plate. A da li se za sličan novac može kupiti jedan kvalitetan, lep, upečatljiv i pouzdan sat, koji je takođe švajcarski, automatski, od renomiranog proizvođača i sa preko pola veka dugom tradicijom, prepoznatljivošću i kultnim statusom? Verovali ili ne, odgovor je pozitivan. Sat sa svim pomenutim karakteristikama dolazi iz Swatch grupe, zove se Tissot Visodate i možete ga nositi uz šta poželite, dokle god to nisu frak i ronilačko odelo.


    Premijerno predstavljanje sata ovog imena, dogodilo se 1953. godine, na stogodišnjicu osnivanja fabrike Tissot. Ondašnji Visodate bio je prvi automatski časovnik ove švajcarske kompanije koji je posedovao funkciju prikazivanja datuma. Od tada, ime Visodate bilo je prisutno na nekoliko različitih oblika satova, uključujući i jedan ronilački. A u 21. veku, od 2010. godine tačnije, Tissot se vraća korenima i na tržište pušta savršen elegantni sat sa neodoljivim šarmom pedesetih godina.



    Ovaj Visodate pokreće provereni ETA 2836-2, automatski mehanizam sa 25 rubina i rezervom od 42h. On je smešten u kućište od ispoliranog nerđajućeg čelika, zasvođenih lugova, debljine 11.6 i prečnika 40mm bez krunice. Kako su pedesete godine bile doba svedenog dizajna satova, tako se na belom ciferu ne događa mnogo toga. Dva najupečatljivija detalja su kazaljke u obliku vrhova strela i minimalno osavremenjeni stari Tissot logo, sa kog ništa drugo ne skreće pažnju pri prvom pogledu na brojčanik, budući da ga krasi dvanaest diskretnih markera. Na poziciji od 3h nalaze se prikaz dana i datuma, a svoj nostalgični karakter Visodate pokazuje nedeljom, kada na tom mestu osvane crveni natpis. Brojčanik je od spoljnih uticaja zaštićen safirnim staklom, kao i zadnja strana kućišta. Istina, njegova primena nije u skladu sa epohom koju časovnik evocira, ali je sa praktične strane, naravno, mnogo bolji izbor. Tissot Visodate ima narukvicu sa teksturom krokodilske kože, u braon ili crnoj boji, a zanimljiv detalj predstavlja leptir kopča, nestandardna za kožne kaiševe. Visodate možete izabrati u boji žutog zlata, kao i sa crnim ciferom. A ako samo boja nije dovoljna, a novac vam ne predstavlja problem, tu su i modeli sa kućištem od osamnaestokaratnog žutog i crvenog plemenitog metala, koji se od čelične serije razlikuju i po tome što su markere zamenili rimski brojevi.


    Kada se sve sabere, ako ste nostalgični, planirate prvi ozbiljan sat ili prosto tražite dobar automatski časovnik koji možete nositi u svakoj poslovnoj i svakodnevnoj prilici, Tissot po relativno pristupačnoj ceni od oko 500€ (odnosno nešto više u Srbiji) nudi sat perfektnih proporcija i dizajna čija sofisticiranost ne može da vas ne oduševi, za razliku od mnogih satova-igračaka koji se neopravdano nalaze u istom cenovnom rangu.
    Poslednja ispravka: Neša (16.4.2013. u 0:27) Razlog: Tehnička ispravka na molbu postavljača teme
    tolarbo, milan zmaj, RUS and 30 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Odlican tekst o satu koji svakako zasluzuje da se o njemu napise ovakav lep tekst. Drago mi je da si ti napisao, jer sam i ja razmisljao isto. Jos vise mi je drago da si sat prikazao bas onako kako sam ga i ja doziveo. Predivan sat!

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Odličan tekst i slike, a visodate je jedan od najlepših modela ovog proizvođača.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Dobar tekst
    Stvarno je jedan od njihovih lepsih modela.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Odlican tekst svaka cast

    Ja postujem ovaj sat i cenim proizvodjaca, ali ja ovaj sat verovatno nikad necu kupiti posto mi se jednostavno ne svidja On,monster i G Shock su 3 sata koja mi ne leze (po dizajnu) iako su vrhunski satovi. Otkad sam dosao na forum sve se nadam da ce mi se svideti ali ne vredi Mada ko zna, vec smo pominjali stepene satitisa , g shock je na nekom petom stepenu , pa mozda jos nisam dosao do tog stepena

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Lepo je da se cuje i drugacije misljenje. Za ova druga dva te razumem jer se ni meni ne dopadaju previse, iako su to kultni satovi! Ali jednostavno mi se ne dopadaju zbog dizajna. Visodate mi se bas dopada i za mene je jedan od najlepsih dress satova.
    Vladimir NS and Serb like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Po kvalitetu i statusu su stvarno satovi za svaku pohvalu , ali eto ukusi se razlikuju

  9. #9
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Hvala ljudi, drago mi je da vam se svideo tekst

    Serb, da je logo drugačiji, Visodate nikada ne bih ni primetio. Šta tebe tačno muči kod njega?

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Tissot Visodate satovi

    Postoji i varijanta sa crnim ciferom, čije bi slike mogle da se takođe prikažu.

    Tissot Visodate satovi-486829d1312614655-tissot-visodate-heritage-ss-white-dial-vs-steinhart-marine-chronometer-roman-d.jpgTissot Visodate satovi-tissot.jpg

    Iako je ovo malo drugačiji fazon, svakako da zaslužuje da ga spomenemo. Kada bih morao da biram između ove dve verzije, bilo bi mi teško da se odlučim.
    RUS, VLADAN P, juke and 3 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •