Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot Couturier GMT - misljenje

    Stamislite o ovom satu? Tissot Couturier T035.439.11.051.00, cena mu je oko 400e, pa jel mislite da je to dobra kupovina?

    Tissot

    Link gde se pominje Tisot Couturier GMT
    Poslednja ispravka: vladas (16.1.2011. u 1:24) Razlog: prepravka linka

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Tissot Couturier GMT - misljenje

    Argus, meni se licno jako dopada ovaj Tissot jedino sto mi nije jasno - zasto si u nazivu teme stavio GMT?
    Sat koji si predlozio (u linku) je Tissot Couturier Automatic Chronograph, koji, koliko vidim, nema GMT funkciju ali ima hronograf.

    Inace pokrece ga C01.211 mehanizam (pominjan ovde). Inace radi se o mehanizmu razvijenom na bazi poznatog mehanizma Lemania 5100, takodje sa prisustvom dosta plasticnih delova (sto ne znaci 'a priori' da je to lose). Mislim da je mehanizam suvise nov i da treba da se dokaze ali za sada nisam video da je iko imao prituzbi.

    Ukratko - ako ti se sat dopada - slobodno ga uzmi. Radi se o lepom satu, klasicnog dizajna, ciji mehanizam, iako se jos nije sasvim dokazao, cini ovaj sat vrlo jeftinim hrono automatikom.

    EDIT: Vidim da si dodao link ka forumu gde se pominje i Couturier GMT, dodacu i slike oba pomenuta sata (slike pozajmljene sa interneta):
    Tissot Couturier GMT - misljenje-tissot_couturier_auto_hrono.jpgTissot Couturier GMT - misljenje-tissot_couturier_gmt_t035_439_11_051_00_pr.jpg
    Poslednja ispravka: vladas (16.1.2011. u 1:32)
    No time to lose

  3. #3
    Novi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot Couturier GMT - misljenje

    Izvini vladas, mislio sam da sam stavio link ka GMT-u, posto sam na njega mislio pa sam zato stavio i oznaku sata. Znam da je ovaj GMT sa kvarcnim mehanizmom, ali mi se vizuelno vise svidja od ovog automatika, a i hocu sat sa metalnom brazletnom. Sta mislis o ovom GMT-u? Pozdrav!

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot Couturier GMT - misljenje

    Argus, izvini na kasnom odgovoru, ali nadam se da je jos uvek aktuelno:

    Ja licno preferiram automatike i ako bas trazis Couturier sa metalnom narukvicom - postoji pominjani auto hrono model sa SS narukvicom - T035.627.11.051.00.

    S druge strane - Couturier GMT jako lepo izgleda i mislim da uopste neces pogresiti. Pogotovo sto je ocigledno da ti se sat dopada - dakle - slobodno ga kupi !

    Mali kuriozitet, mada ne toliko bitan kod kvarcnih satova - o njegovom mehanizmu (G10.961) - nisam uspeo da nadjem bas puno detalja. Vidim da je ranije postojao mehanizam 205.961 iz Flatline (jace klase mehanizama), nastao od 205.911 mehanizma. Po slicnoj logici - ovaj G10.961 je verovatno dorada nekog od G10.211/711 mehanizama iz najslabije Fashionline klase.

    Svakao javi sta si odlucio i srecno sa kupovinom!
    No time to lose

Slične teme

  1. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.1.2011., 15:29
  2. Kupujem TISSOT COUTURIER
    By Argus in forum Kupovina satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.11.2010., 3:21
  3. Molim vas misljenje o Festina F16363/3
    By Milan625 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2010., 19:34
  4. Tissot Couturier vs. Certina DS Podium
    By Gildo in forum Tissot
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.7.2010., 22:44
  5. SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje
    By sasa.vujovic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 11:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •