Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 31
Like Tree31Likes

tema: Roamer satovi

  1. #1
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Post Roamer satovi

    Danas sam u izlogu Bomar prodavnice u Knez Mihailovoj video Roamer satove, i neki od njih su mi se na prvi pogled jako svideli, pa sam ušao da ih probam i mao bolje pogledam. Tri modela koja su mi se najviše svidela su Saturn, Mercury i Osiris Chrono. Prva dva su automatici i imaju ETA mehanizme, dok je treći kvarc i ima Ronda mehanizam. I kad sam bolje pogledao satove prvobitni utisak se nije promenio. Zanima me da li je neko sa foruma imao iskustva sa Roamer satovima? Da li se zna koje su klase ti mehanizmi koje ugrađuju? U suštini, bilo kakva dodatna informacija bi mi bila korisna... Šta mislite, kakav im je odnos cena/kvalitet? Automatici koštaju oko 55000, a kvarcni 30000 (automatici su bili na metalnim narukvicama, a kvarc na kožnoj). Zaista mi se mnogo dopadaju i možda bih kupio neki od njih (kad se skupe pare naravno), ali pošto je za mene to ipak dosta para, voleo bih da znam šta kupujem.

    Roamer of Switzerland: Watch Details
    Roamer of Switzerland: Watch Details
    Roamer of Switzerland: Watch Details
    Poslednja ispravka: marko789 (5.10.2012. u 23:00)

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Meni to izgleda kao da je tu negde u rangu Tissota. U principu, sve je to ok: Swiss made, Safir, anti refleks, ETA... Mislim da nema niceg loseg (mada nema ni nicega spektakularnog. Uostalom, u toj cenovnoj kategoriji to i ne treba ocekivati)

    Nisam ih video uzivo, ali sta znam, mozda da zatrazis neki popust? Uporedi ih sa tim kako ti izgleda, recimo Tissot Le Locle pa vidi...

    I ova Ronda je sasvim OK mehanizam. Metalni, popravljivi, 13 rubina...
    Poslednja ispravka: anbeast (6.10.2012. u 10:03)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Mislim da bas i nisu u rangu Tissota, vec malo ispod. Sto se tice mehanizma, koriste se ETA standard mehanizmi, odnosno najnizi nivo (kod automatika).

    Nije bas ni mala cena automatika, ja bih pre razmislio o Fortisu. Mislim da se uz popust, Fortis moze dobiti za malo vise para.
    jagoda-nbg and Zenith like this.

  4. #4
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Citat krstin kaže: Pregled poruke
    Mislim da bas i nisu u rangu Tissota, vec malo ispod.
    Mislis po opstem kvalitetu? Ta "sitna crevca", kad je u pitanju poredjenje slicnih brendova, su me uvek zbunjivala. U kom domenu mislis da je Tissot superioran u odnosu na Roamer?

    Verovatno je Fortis kvalitetniji, ali koliko vidim najjeftiniji je 83000. Morao bi dobiti 30% popusta da bi dosao u susedstvo Roameru BEZ popusta. S druge strane, Fortis je drugacijeg stila. Roameri koje je Marko postavio su vise "dressy"...

    Meni oku najvise prija (ako je to uopste vazno ) Mercury na kozi:

    Poslednja ispravka: anbeast (6.10.2012. u 10:19)
    vlajo likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Kao sto je vec receno, nisu losi, ali nista spektakularno.
    Ja bih u tom cenovno rangu razmislio o Tissot visodate.
    Roamer satovi-tissot_visodate.jpg

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Mislis po opstem kvalitetu? Ta "sitna crevca", kad je u pitanju poredjenje slicnih brendova, su me uvek zbunjivala. U kom domenu mislis da je Tissot superioran u odnosu na Roamer?j
    Nisu bas sitna crevca...U apsolutno svakom domenu je Tissot jaci od Roamera.
    U tom cenovnom rangu moj izbor bi bio Tissot Visodate,kao sto rece kolega Rus_PA.

  7. #7
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Nisu bas sitna crevca...U apsolutno svakom domenu je Tissot jaci od Roamera.
    Na primer? Mehanizam? Obrada kucista? Neke karakteristike? Narukvica? Snagu brenda ovde apsolutno ne uzimam u obzir.
    Meni to deluje maltene isto...
    vladas likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Bojim se da je snaga brenda bitna svim laicima koji sacinjavaju 90-95% trzista.
    A po mehanizmima su isti maltene.
    Obrada kucista i narukvica su dosta dobri i udobni i mislim da su tu jaci od Roamera.
    Takodje,Tissot je oduvek bio inovator i jedna od karakteristika mu je raznovrsnost.Pogledaj samo Tissot T-Touch.
    Takodje,rasprostanjeni su svuda.Nedavno su otvorili divan butik u Lisabonu.
    Jeste da je Tissot srednja klasa,ali svakako da je jako veliko i cenjeno ime u Swiss made industriji sa sjajnim marketingom(ambasadori su M.Owen,D.Patrick,N.Hayden,T.Parker,itd) i divnom istorijom.
    Jedino im zameram sto ''lupaju'' nekad cene za sasvim prosecne mehanizme samo na osnovu imena,ali moze im se...
    Ali ponavaljam da su mehanizmi Roamera i Tissota jako slicni,ali mehanizam ne cini ceo sat.
    Po meni,Tissot i Roamer nisu adekvatni za bilo kakvo poredjenje.

  9. #9
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Hvala vam svima na odgovorima. I meni su u tom cenovnom rangu odmah pali na pamet Le Locle i Visodate, koji mi se isto sviđaju, mada mi je Le Locle dosta lepši, pogotovo onaj sa reljefastim ciferom. Možda je razlika u tome što sam ove satove tek sad video, a Le Locle sam u prodavnici pogledao pre jedno 2 godine, pa mi je postao malo "običniji".. Znam da je Tissot mnogo poznatiji brend, ali meni to ne igra neku veliku ulogu, kao ni mnogima sa foruma (npr. Steinhart uopšte nije poznat van kruga ljubitelja satova kod nas, ali je zaista cenjen na forumu).
    Hteo bih da moj sledeći sat bude neki "dress", ako ne uleti nešto pristupačno što bih uzeo na prvu loptu, pa sam već polako počeo da tražim. Za sad mi se dopadaju ovi Tissot i Roamer modeli, a i Seiko ima prelepih "dress" satova, samo što su takvi modeli malo manje dostupni na našem tržištu.
    Što se Fortis satova tiče, oni su ipak malo više sportski. Baš sam juče bio i u BPM-u i dobio sam Fortis katalog i vidim da je najjeftiniji oko 80000. Zar nije pre bilo modela koji su koštali po 50-60000 (oni najjeftiniji)? Da li je ovo samo nova kolekcija, pa su skuplji ili?

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Roamer satovi

    Bez ikakve ljutnje postovane kolege, ali moram na neki nacin stati na anbestovu stranu. Ja stvarno ne vidim veliku razliku izmedju tissota i roamera. Iz vasih dosadasnjih komentara mogu da vidim da je tissotu glavna prednost marketing. Zenit i sam kaze da da su mehanizmi isti, a da kada je rec o kucistu i narukvici tu daje prednost roameru. Malo je nezahvalno uporedjivati ova dva brenda , posto i jedan i drugi su bar po meni jako blizu. Slazem se da je Tissot zastupljeniji i popularniji, ali to ne znaci da je i bolji. Marko mislim da trebas da bacis oko na Hamilton, koji se moze naci po dosta dobrim cenama u on-line prodavnicama. Po meni je Hamilton kada govorimo o srednjoj klasi daleko najbolji.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Roamer stingray
    By igor bg in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 30.4.2014., 23:52
  2. Roamer Stingray: 200 na sat
    By igor bg in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.4.2014., 23:22
  3. Citizen ili Roamer
    By sindjel5 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 15.8.2012., 21:32
  4. Roamer
    By raketa-paketa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.12.2010., 23:11
  5. Roamer
    By milanbalog71 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.3.2009., 15:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •